در حال بارگذاری ...
 • بازسازی چهار نقطه از محور ریلی گرگان - اینچه‌برون در منطقه آق قلا

  پس از بروز سیلاب اخیر خصوصا در استان گلستان ، با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور ، خط آهن گرگان - اینچه برون در منطقه آق‌قلا در هفت نقطه تخریب شد ، تا سیلاب به مناطق دیگر هدایت شود . در حال حاضر چهار نقطه از این هفت نقطه با استفاده از قطعات بتنی بازسازی شده است و سه نقطه هم در دست بازسازی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه در راستای هدایت سیلاب در منطقه آق‌قلا ۷ نقطه راه‌آهن گرگان - اینچه برون تخریب شد ، گفت : چهار نقطه تاکنون بازسازی شده و سه نقطه در دست بازسازی است .

  مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ، رئیس کمیسیون عمران مجلس و جمعی دیگر از مدیران راه‌آهن روز گذشته از محور ریلی گرگان - اینچه‌برون که در منطقه آق‌قلا به دلیل بروز سیلاب با تغییراتی مواجه شده بود ، بازدید کردند .

  امروز مدیرعامل راه‌آهن در این باره در جمع‌ خبرنگاران اظهار داشت : پس از بروز سیلاب اخیر خصوصا در استان گلستان ، با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور ، خط آهن گرگان - اینچه برون در منطقه آق‌قلا در هفت نقطه تخریب شد ، تا سیلاب به مناطق دیگر هدایت شود . در حال حاضر چهار نقطه از این هفت نقطه با استفاده از قطعات بتنی بازسازی شده است و سه نقطه هم در دست بازسازی است .

  وی ادامه داد :‌ این باکس های بتنی از استان‌های دیگر نظیر آذربایجان به این منطقه آورده شد و تلاش کردیم در راستای تسریع کار ، پیش از آنکه به دنبال ساخت و تولدی این باکس‌های بتنی باشیم ، باکس های آماده را از استانهای دیگر به این منطقه بیاوریم تا نقش پل را ایفا کند . البته به دلیل بروز سیلاب ، این خط در منطقه ترکمنستان هم دچار مشکل شده است که هنوز مرمت نشده است ، بنابراین برای عبور قطارهای ترانزیتی از محور گرگان - اینچه‌برون باید ادامه خط نیز در ترکمنستان تکمیل شود .

  مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه نصب باکس‌های بتنی به صورت پل اجرا می‌شود ، گفت : به زودی مسیر ریلی گرگان - اینچه برون بازگشایی خواهد شد ، به هر حال باید طرف ترکمنستانی هم وظایف خود را انجام دهد تا کار به پایان برسد . در مورد بوژی بین مرز ایران و ترکمنستان هم برخی مسائل فی مابین منعقد شده است .

  رسولی با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم خط آهن گرگان - اینچه برون به سرعت باز شود ، گفت : این منطقه برای ما استراتژیک است ، ضمن آنکه مقام معظم رهبری نیز در بند ۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم بر توسعه ترانزیت ریلی تأکید دارند .

  وی با بیان اینکه در منطقه آق‌قلا هنوز بخشی از منطقه زیر آب است ، گفت : در حوزه حمل و نقل ریلی فقط در این خط آهن فعلا مشکلاتی وجود دارد، در دیگر مناطق سیل‌زده نظیر لرستان ، خوزستان و یا منطقه مازندران ، آب‌شستگی ، ریزش و رانش کوه داشتیم که به سرعت خطوط اصلاح شد .

  مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه در حال برآورد خسارات سیل به خطوط ریلی هستیم ، تأکید کرد : شرکت راه‌آهن از ابتدا به دنبال برآورد خسارت آن هم به فوریت نبود ، بلکه اولویت ما بازسازی خطوط در اسرع وقت در راستای استفاده مردم بود .
  مطالب مرتبط

  اهمیت استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی

  اهمیت استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی

  طبق موافقت نامه ای که بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه به امضا رسیده به استناد تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ قرار است ۹۷۴ دستگاه انواع ناوگان ریلی نیز با استفاده از منابع داخلی در کشور تولید و به شبکه ریلی اضافه شود .

  |

  مهمات مبارزه با تحریم

  مهمات مبارزه با تحریم

  آنچه در شرایط تحریم و محدودیت‌ها ضرورت دارد ، تولید سامانه‌های «علائم الکترونیکی» است . در مورد بخش ریل هم ، اگر حمایت جدی از سوی تولیدکنندگان و سیاستگذاران در دستور کار قرار ...

  |

  نظرات کاربران