در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح کمربندی شهر نی‌ریز

  احجام پروژه شامل ۳۱۰۰۰ متر مکعب خاکریزی ، ۲۴۰۰۰ متر مکعب اساس و زیراساس، ۱۳۲۰۰۰ متر مربع آسفالت ، ۱۵۰۰ متر مکعب پی کنی، ۳۸۰ تن میلگرد و ۴۰۰۰ متر مکعب بتن ریزی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح کمربندی شهر نی‌ریز با اعتباری بالغ بر ۱۳۵ میلیارد ریال آغاز شد .

  فیروز تکاور در این مراسم که معاون وزیر راه و شهرسازی  و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و همچنین رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستانهای استهبان و نی ریز در مجلس شورای اسلامی و نیز معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی حضور داشتند گفت : موقعیت تقاطع ورودی نی ریز در امتداد غربی – شرقی مسیر استهبان – قطرویه و در محدوده شهر و پایانه برون شهری واقع شده است .

  مدیر کل راه و شهرسازی فارس اضافه کرد : با توجه به تقاضای ترافیک شریانی بین استانهای فارس و کرمان از طریق شهر نی ریز و بطور مشخص از طریق تردد از تقاطع مذکور ، مطالعات ساماندهی و طرح هندسی تقاطع به صورت پل روگذر برای جداسازی تردد شریانی از پیکربندی همسطح تقاطع و دسترسی مناسب پایانه مسافربری و شبکه ترافیک شهری شهر نیریز در قالب یک تقاطع غیرهمسطح ابلاغ گردید .

  وی در خصوص ابنیه فنی این تقاطع اظهار داشت : این تقاطع شامل دو دستگاه  پل موازی رفت و برگشت هر یک با ۶ دهانه ۳۰ متری در مجموع ۳۶۰ متر مربع پل سازی می باشد . احجام پروژه شامل ۳۱۰۰۰ متر مکعب خاکریزی ، ۲۴۰۰۰ متر مکعب اساس و زیراساس، ۱۳۲۰۰۰ متر مربع آسفالت ، ۱۵۰۰ متر مکعب پی کنی، ۳۸۰ تن میلگرد و ۴۰۰۰ متر مکعب بتن ریزی است .

  مدیرکل راه و شهرسازی مدت اجرای این پروژه را ۲۴ ماه اعلام و اظهار امیدواری کرد بتوانیم این پروژه را در صورت تامین اعتبارات به موقع در موعد مقرر به اتمام برسانیم.
  مطالب مرتبط

  سفر وزیر راه و شهرسازی به خراسان رضوی برای بازدید از پروژه های ریلی

  سفر وزیر راه و شهرسازی به خراسان رضوی برای بازدید از پروژه های ریلی

  راه آهن خواف - هرات ، اتصال سبزوار به شبکه ریلی ، راه آهن گرگان - بجنورد - مشهد ، اتصال دوغارون به شبکه ریلی ، راه آهن جوین - اسفراین - بجنورد و راه آهن خلیل آباد – کاشمر از جمله پروژه های ریلی در دست احداث در استان به شمار می روند .

  |

  نحوه جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی تغییر کرد

  نحوه جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی تغییر کرد

  در صورت ابلاغ این طرح جدید از سوی وزیر راه و شهرسازی نحوه پرداخت جریمه تغییر خواهد کرد و بعد از گذشت ۴۸ ساعت از عدم پرداخت تنها درصدی به مبلغ اصل عوارض عبور از آزادراه افزوده خواهد شد .

  |

  آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان بسیج شهرضا در اصفهان

  آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان بسیج شهرضا در اصفهان

  این بزرگراه حجم ترافیک عبوری بسیار بالایی دارد و برنامه‌ریزی شده است تا به صورت ۶ خطه تعریض شود . محور شهرضا - مبارکه نیز دارای حجم وسیع عبور و مرور وسایل نقلیه سبک و سنگین است و هم‌اکنون عملیات اجرایی تعریض آن در دست اجرا قرار دارد .

  |

  نظرات کاربران