در حال بارگذاری ...
 • انجام ۳۵ درصد از عملیات حمل بار در کشور توسط راه آهن یزد

  در سال گذشته متوسط تاخیر سفرهای انجام شده با قطار در استان کمتر از سی دقیقه بوده است و همین امر موجب تکمیل ضریب اشغال قطارهای استان است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیر کل راه آهن یزد اظهار کرد : استان یزد ۳۵ درصد عملیات حمل بار کشور را انجام می دهد و جز پرترافیک ترین منطقه ریلی کشور است .

  سید مصطفی داودی در ادامه با اشاره به وجود ۲۲ اداره کل راه آهن منطقه در کشور عنوان کرد : در شبانه روز حدود ۱۲۰ رام قطار در استان در تردد است که تعداد ۳۰ رام آن متعلق به حمل مسافر و ۹۰ رام آن مربوط به حمل بار است . همچنین استان یزد در حمل مسافر ، رتبه ۵ تا ۷ را به صورت متغیر داراست .

  وی با اشاره به این که در شبانه روز ۱۵۰۰۰ مسافر در خطوط ریلی یزد جابه جا می شوند ، بیان کرد : سالیانه حدود ۵ میلیون نفر در راه آهن یزد جابه جا می شوند که مقصد سه هزار نفر از آنها یزد است . ایستگاه های مهم استان ما اردکان ، میبد ، یزد ، بافق و بهاباد هستند که حدود یک میلیون نفر از این ایستگاه ها به شهرهای مشهد ، بندرعباس ،کرمان ، زاهدان ، تهران ،اصفهان و قم به صورت شبانه روز منتقل می شوند .

  این مقام مسئول ، ایمنی زیاد ، نرخ مناسب و عدم تاخیر زیاد در سال گذشته را دلیل استقبال زیاد مردم از قطار عنوان کرد و افزود : در سال گذشته متوسط تاخیر سفرهای انجام شده با قطار در استان کمتر از سی دقیقه بوده است و همین امر موجب تکمیل ضریب اشغال قطارهای استان است .

  سید مصطفی داودی با اشاره به اینکه راه آهن بر اساس قانون مصوب مجلس ، از تقسیمات کشوری مستثنی است ، عنوان کرد : به عنوان مثال شهرهایی چون نائین ، بادرود و زواره که جزو شهرهای اصفهان محسوب می شوند  ، جز راه آهن منطقه یزد هستند اما  عقدا زیر نظر راه آهن اصفهان تقسیم بندی شده است .

  وی از برنامه های آتی در دست اجرا به ایجاد خط دوم بافق به اصفهان  و یزد به شیراز اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که تا سال آینده به بهره برداری برسد .
  مطالب مرتبط

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  تشریح آخرین وضعیت هماهنگی احداث خط‌آهن شلمچه - بصره

  با تکمیل خط‌‌آهن ‌بین شلمچه تا بصره و ساخت یک پل بازشونده بر روی اروندرود (پل ریلی بازشو به طول ۸۰۰ متر)، اتصال ریلی کشور ایران از طریق خرمشهر به عراق و کشورهای شرق مدیترانه بدون انقطاع برقرار می‌شود و تحولی بزرگ در زمینه ترانزیت و تبادل کالا و مسافر رخ خواهد داد .

  |

  تکمیل ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه‌ای طی دو سال آینده در دستور کار شرکت راه آهن

  تکمیل ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه‌ای طی دو سال آینده در دستور کار شرکت راه آهن

  با وجود ۴۰ سال تحریم های ظالمانه شرکت راه آهن موفق شده پروژه های ریلی زیادی را با اولویت بندی انجام دهد ، زیرا تامین خواسته ها و فراهم کردن آسایش و رفاه مردم ، وظیفه مهمی است که باید به سرانجام برسد .

  |

  نظرات کاربران