در حال بارگذاری ...
 • بررسی موانع موجود برای نصب سامانه کمک ناوبری ILS باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد

  مکان‎یابی نصب سیستم لوکولایزر و گلایدپس را با استاندارد انکس‎های ایکائو جانمایی کرده‎ایم و باید تمام موانع از جمله رودخانه کن در انتهای باند رفع شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه مهرآباد در پایان جلسه بررسی موانع موجود برای نصب سامانه کمک ناوبری ILS باند ۲۹ راست گفت : سعی کرده‎ایم تا جایی که امکان دارد موانع نصب این سامانه را برطرف کنیم و باقی آن منوط به بررسی بیشتر و تعیین اعتبار خواهد بود .

  میرسعید صفی‎نیا پس از این نشست که امروز ، ۴ اردیبهشت ، با حضور معاون عملیات هوانوردی ، مدیر ایمنی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی و دیگر کارشناسان مربوطه در فرودگاه مهرآباد برگزار شد ، گفت : در رفع موانع و بهره‎برداری از باند ۲۹ راست ، اولویت رعایت انکس و ضوابط جهانی و جلب رضایت فنی سازمان هواپیمایی کشوری خواهد بود .

  وی با اشاره به اینکه این فرودگاه در تلاش است که با عملیاتی کردن باند ۲۹ راست برای بهسازی باند ۲۹ چپ اقدام کند ، گفت : مکان‎یابی نصب سیستم لوکولایزر و گلایدپس را با استاندارد انکس‎های ایکائو جانمایی کرده‎ایم و باید تمام موانع از جمله رودخانه کن در انتهای باند رفع شوند .

  صفی‎نیا ادامه داد : معاون عملیات هوانوردی در این جلسه موانع موجود و پیشنهادات لازم برای رفع آنها برای تعیین تکلیف و اختصاص بودجه به هیات مدیره شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران ارسال خواهد شد و در صورت تایید به سرعت وارد مرحله اجرایی خواهیم شد .

  گفتنی است ، سامانه کمک ناوبری ILS به منظور افزایش توان خلبان برای فرود ایمن در زمان کاهش دید افقی در آب و هوای نامساعد و مه‎آلود مورد استفاده قرار می‎گیرد .
  مطالب مرتبط

  آمادگی کامل شرکت فرودگاه ها برای انجام عملیات اعزام و پذیرش حجاج

  آمادگی کامل شرکت فرودگاه ها برای انجام عملیات اعزام و پذیرش حجاج

  عملیات حج از نیمه دوم تیرماه آغاز می‎شود و با تشکیل ستاد تسهیلات حج در فرودگاه‎های مجری این عملیات ، اقدامات آنها آغاز شده است و در ستاد نیز با معرفی نماینده خود به سازمان حج و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هماهنگی لازم در حال انجام است .

  |

  نظرات کاربران