در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۱۲ درصدی سفرهای نوروزی با ناوگان عمومی جاده‌ای به دلیل وقوع سیلاب

  بیشترین سفرهای انجام شده به مقصد تهران ، خراسان رضوی ، اصفهان ، خوزستان ، مازندران ، گیلان ، فارس ، آذرابایجان شرقی و غربی، همدان و لرستان بودند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به کاهش ۱۲ درصدی سفرهای نوروزی ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت : وقوع سیلاب در استان‌های مختلف کشور باعث انسداد راه‌ها و از طرفی امتناع برخی مردم از انجام سفر با ناوگان جاده‌ای شد .

  محسن حاجی اسماعیلی در تشریح گزارش سفرهای نوروزی ۱۳۹۸ در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای اظهار کرد : در طرح سفرهای نوروزی ۱۳۹۸ حدود ۶۲ هزار دستگاه انواع ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای شامل ۱۴۵۰۰ دستگاه اتوبوس ، ۳۱۵۰۰ مینی‌بوس و ۲۶۳۰۰ دستگاه سواری کرایه بین شهری به مردم خدمت‌رسانی کردند . از ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۷ تا ۱۷ فروردین‌ماه ۱۳۹۸ بالغ بر هفت میلیون و ۳۶۶هزار و ۴۴۳ مسافر در قالب ۷۰۵ هزار و ۱۷۳ سفر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته است .

  این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دلایل کاهش سفر با نواگان حمل‌ونقل عمومی را شرایط جوی و وقوع سیلاب‌ها در استان‌های مختلف عنوان کرد که ابتدا موجب صدور اطلاعیه‌های متعدد از سوی سازمان راهذاری و حمل‌ونقل جاده‌ای  و پلیس راهور ناجا ، همچنین امتناع مردم از انجام سفر به دلیل بارندگی شد .

  مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیسان اینکه « ۴۳.۲ درصد سفرهای انجام شده درون استانی و ۵۶.۸ درصد برون استانی بوده است» گفت : از مجموع سفرهای انجام شده با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای ۲۳۸ هزار ۳۲۵ سفر معادل ۳۳.۸ درصد با اتوبوس، ۱۱۸ هزار و ۶۶۶ سفر معادل ۱۶.۸ درصد با مینی‌بوس و ۳۴۸ هزار و ۱۸۲ سفر معادل ۴۹.۴ درصد با سواری کرایه انجام شد .

  حاجی اسماعیلی خاطرنشان کرد : از مجموع  ۷ میلیون و ۳۶۶هزار و ۴۴۳ مسافر جابجا شده ۴ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۸۳۶ نفر معادل ۶۱.۴ درصد مسافرین با اتوبوس، ۱ میلیون و ۵۰۸هزار و ۵۸۷ نفر معادل ۲۰.۵ درصد با مینی‌بوس ، یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۲۰ نفر  معادل ۱۸.۱ درصد از طریق سواری کرایه بین شهری جابجا شدند . بیشترین سفرهای انجام شده به مقصد تهران ، خراسان رضوی ، اصفهان ، خوزستان ، مازندران ، گیلان ، فارس ، آذرابایجان شرقی و غربی، همدان و لرستان بودند . بیشترین میزان سفر مربوط به روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۷ و ۲۸ اسفنمدماه ۱۳۹۷ و روز چهارشنبه ۱۴ فروردین ماه بیشترین انجام شده است .

  وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای سفرهای نوروزی امسال گفت : ایجاد صفه ویژه شکایات و انتقادات در سایت ۱۴۱ و تجهیز ۴۰۰۰ دستگاه از ناوگان اتوبوسی به سامانه FMS از جمله این اقدامات بود که بر اساس آن ۱۱۳۲ تماس تلفنی و پیامک به مالکان اتوبوس‌ها در جهت رفع مشکلات ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای ارسال شد .
  مطالب مرتبط

  لزوم بازتعریف مدیریت سیلاب در راه و راه‌آهن

  لزوم بازتعریف مدیریت سیلاب در راه و راه‌آهن

  رخداد‌های ناشی از سیل علاوه بر آثار مخرب بر جان و مال هموطنان ، زیرساخت‌های کشور به ویژه شبکه حمل‌ونقل را به شدت تحت تاثیر قرار داد ، لذا ضرورت دارد اقدامات پیشگیرانه قبل از وقوع هرگونه رخداد مجدد ، همچنین مقابله در زمان آن انجام و شرایط حمل‌ونقل برای امداد رسانی و کمک به ...

  |

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  موارد مهمی از جمله تحلیل آمار و اطلاعات تبادل تجاری ، ضرورت از سرگیری حمل‌ونقل مسافری ، ضرورت رفع موانع بازرسی‌ها و تخلیه‌های دوباره در مرزها ، الحاق ایران به کنوانسیون تردد ثالث ، ضرورت رفع موانع تاخیرات نظارت بهداشتی ، مشکلات پرداخت عوارض و جرائم توسط رانندگان ایران ، ...

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  این محور به دلیل طغیان رودخانه در بارندگی های ۲۵ فروردین ۹۸ دچار تخریب و آبگرفتگی و در نتیجه موجب تخریب پل بزرگ کالیشور گردید ، شکسته شدن این پل در فاصله ۱۰۰ کیلومتری محور راور - دیهوک به انسداد این جاده منجر شد که با تلاش شبانه روزی راهداران استان ، محور بصورت موقت بازگشایی شد ...

  |

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  با توجه به استقرار تعدادی از ماشین‌آلات و نیروهای راهداری در استان‌های خسارت دیده در سیل ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چند روز آینده در محورهای مواصلاتی که درگیر بارش برف و باران می‌شوند ، آمادگی کامل برای خدمت رسانی به هم‌وطنان دارد .

  |

  نظرات کاربران