در حال بارگذاری ...
 • اخذ گواهینامه دانش‌بنیان توسط یکی از شرکت های فعال در مجتمع بندری امام خمینی (ره)

  این بندر ، طبق سیاست های اقتصاد مقاومتی حمایت از شرکت های دانش بنیان به عنوان قطره ای از توان ملی همواره در دستور کار قرار داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، یکی از شرکت های فعال در حوزه ساخت قطعات و تجهیزات استراتژیک مجتمع بندری امام خمینی (ره) موفق به اخذ گواهینامه دانش‌بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و رئیس بنیاد ملی نخبگان شد .

  معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : این مجتمع بندری با اعتمادی که به شرکت های دانش محور داشت ، بخش عمده ای از طراحی ، ساخت و تعمیرات خود را به این شرکت‌ها واگذار نمود که خوشبختانه انجام و تداوم این فرآیند ، موجب بالندگی و توسعه شرکت‌های جمعی معاونت فنی و نگهداری نیز گردید .

  بر این اساس با حمایت های اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ، یکی از شرکت های فعال در مجتمع بزرگ بندر امام خمینی(ره) ، با سابقه فعالیت‌ در‌ طراحی ، ساخت ، مهندسی‌معکوس و بهینه‌سازی‌ قطعات تجهیزات استراتژیک ، با بهره گیری از جوانان مومن ، متعهد و متخصص با جسارت و پشتکار فراوان و اعتماد به این جوانان موفق به اخذ گواهینامه رسمی شرکت دانش بنیان شد .

  محمدعلی علایی در خصوص چگونگی فرآیند انجام این انتخاب توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت اجرا نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت : تقاضای آن شرکت در سال ۱۳۹۵ ارسال و پس از دو سال و بعد از انجام جلسات مکرر و بازدیدهای میدانی از دفاتر ، محصولات طراحی و ساخته شده ، آزمایشگاه ها و کارگاه ها، دست‌آوردها، نوآوری ها و اقدامات ارزنده فنی و مهندسی آن شرکت گواهی نامه مزبور آماده صدور شد .

  معاون فنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تصریح نمود : این بندر ، طبق سیاست های اقتصاد مقاومتی حمایت از شرکت های دانش بنیان به عنوان قطره ای از توان ملی همواره در دستور کار قرار داده است .

  شایان ذکر است بهره گیری از توان و خدمات تخصصی این شرکت دانش بنیان در این مجتمع بزرگ بندری موجب شده بخش عمده ای از قطعات معیوب در بنادر کشور ؛ بازطراحی ، تعمیر و ساخته شده و ضمن جلوگیری از خروج ارز ، باعث کاهش وابستگی به شرکت های خارجی و ارتقاء بهره وری در ارائه خدمات رسانی به مشتریان گردد .
  مطالب مرتبط

  افزایش عنصر اعتماد عمومی در زمینه مسافرت ها و گردشگری دریایی

  افزایش عنصر اعتماد عمومی در زمینه مسافرت ها و گردشگری دریایی

  جابجایی ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر سفر مسافر و گردشگر در نوروز ۹۸ به ثبت رسید ، ۴۵ پایانه دریایی در شمال و جنوب کشور برای خدمات رسانی به گردشگران نوروزی فعال بودند و در جنوب کشور از ۲۰ نقطه سرزمین اصلی به ۱۰ نقطه از جزایر تردد ایمن دریایی داشتیم .

  |

  بی نیازی از درآمدهای نفتی با استفاده از درآمد های حوزه گردشگری

  بی نیازی از درآمدهای نفتی با استفاده از درآمد های حوزه گردشگری

  درآمد های حوزه گردشگری می تواند ما را از درآمدهای نفتی بی‌نیاز کند . برای ایجاد تحول به مدیران شجاع و بلند نظر نیاز داریم تا در عرصه های مختلف از جمله گردشگری به نقطه‌ای برسیم که دیگر نیازی به درآمدهای حاصل از فروش نفت نداشته باشیم و بتوانیم با تکیه بر دیگر ظرفیت های موجود ...

  |

  هرمزگان الگویی موفق در رونق بخشی به مسافرت ها و گردشگری دریایی

  هرمزگان الگویی موفق در رونق بخشی به مسافرت ها و گردشگری دریایی

  در تمامی استان های ساحلی کشور شناورهای استاندارد باید جایگزین قایق‌های سنتی شود و هرمزگان الگوی مناسبی برای این اقدام مهم است . از توجه ویژه استاندار هرمزگان به مقوله دریا و بنادر و دریانوردی تشکر می‌کنم ، وی در حوزه دریایی و همه حوزه‌های سرمایه‌گذاری بنادر هرمزگان ...

  |

  لزوم جذب سرمایه های پراکنده بخش خصوصی در بنادر برای رونق فعالیت های ارزش افزوده

  لزوم جذب سرمایه های پراکنده بخش خصوصی در بنادر برای رونق فعالیت های ارزش افزوده

  تلاش ما این است که ضمن بهره گیری از ظرفیت های قانونی ، بهینه ترین شرایط استخدامی و بهترین چارچوب اداری را برای توسعه کمی و کیفی و بهبود وضعیت معیشتی نیروی انسانی در مجموعه بنادر و دریانوردی کشور فراهم کنیم .

  |

  اجرای ۱۳ سال طرح نوروزی در پایتخت دریایی کشور بدون تلفات انسانی

  اجرای ۱۳ سال طرح نوروزی در پایتخت دریایی کشور بدون تلفات انسانی

  امسال برای نخستین بار آقایان مهماندار روی شناورهای لندینگ کرافت مستقر شدند که همانند نقش تاثیرگذار مهمانداران خانم روی شناورهای مسافری ، این اقدام در تامین ایمنی عملیات جابجایی خودروهای مهمانان نوروزی و انضباط بخشی به این ترددها تاثیر مثبتی داشت .

  |

  نظرات کاربران