در حال بارگذاری ...
 • خدمت‌رسانی بهتر به مسافران با تجربه‌اندوزی از وقایع نوروز ۹۸

  بررسی و استفاده از تجارب دیگر کشورها در تعطیلات طولانی و بکارگیری روش‌های نوین می تواند به بهبود نحوه خدمت‌رسانی در ایام نوروزی منجر شود . در این ایام لازم است که با توجه به بالا بودن تقاضای سفر ، اقدامات متفاوتی انجام و خاطره خوشی در ذهن مسافران ایجاد کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، قائم‌مقام راه‌آهن با تأکید بر اینکه وجود تحریم‌ها و کمبود منابع دلیل قابل قبولی برای کاهش خدمت‌رسانی در راه‌آهن نیست ، گفت : تجربه نوروز سال ۹۸ ، بهترین نمونه برای تجربه‌اندوزی و انجام اصلاحاتی است که باید برای آمادگی در مقابل شرایط بحرانی و ارائه خدمت‌رسانی بهتر مورد توجه قرار گیرد .
  حسین عاشوری در پنجمین جلسه ستاد هماهنگی قطارهای نوروزی سال ۹۸ که با حضور اعضای ستاد برنامه‌ریزی ، نظارت و هماهنگی قطارهای نوروزی ، مدیران مناطق (به شکل ویدئو کنفرانس) و برخی از مدیران شرکتهای حمل و نقلی خصوصی برگزار شد ، با اشاره به اینکه هرکس باید در حوزه خود بهترین عملکرد را داشته باشد ، افزود : جلسات ستاد نوروزی برای تحلیل عملکرد نوروز ۹۸ تا رفع مشکلات مربوطه ادامه خواهد داشت و در شرح وظایف واحدها برای آمادگی در ایام خاص و شرایط بحرانی بازنگری خواهد شد .
  وی با یادآوری اینکه ثبت خاطرات خوش در ذهن هر یک از مسافران از جمله مسافران خردسال می‌تواند بر توسعه آینده راه‌آهن تأثیرگذار باشد ، اظهار داشت : بررسی و استفاده از تجارب دیگر کشورها در تعطیلات طولانی و بکارگیری روش‌های نوین می تواند به بهبود نحوه خدمت‌رسانی در ایام نوروزی منجر شود . در این ایام لازم است که با توجه به بالا بودن تقاضای سفر ، اقدامات متفاوتی انجام و خاطره خوشی در ذهن مسافران ایجاد کرد . انجام اقدامات مختلف فرهنگی از جمله برگزاری مسابقات داخل قطار ، دادن هدایا به کودکان ، آذین‌بندی ، گل‌آرایی ، راه‌اندازی غرفه بازی ، برپایی غرفه نقاشی و خاطره‌نویسی و اجرای موسیقی سنتی در داخل ایستگاه ها و ... از جمله اقدامات راه آهن در سال جاری برای دوچندان کردن خاطره سفر برای خانواده‌ها بود .

  جمع‌بندی اقدامات نوروزی

  در این جلسه موضوعاتی چون عملکرد واحدها و جمع‌بندی اقدامات نوروزی ، اقدامات انجام‌شده در قطارها و ایستگاه‌های ریلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیشنهاد‌هایی برای اقدامات پیش رو در سال ۹۸ مطرح شد .
  همچنین گزارشی پیرامون اقدامات انجام شده در ایام نوروز ارائه شد که انجام ۲۶۰۰ بازدید به صورت سرزده از قطارهای مسافری در مبادی حرکت و ۱۰۰ نوبت بازدید در حین سیر ، استقبال از مسافرین با گل و شیرینی در ۳۳ ایستگاه ، نورپردازی و اجرای موسیقی سنتی زنده در ۳۲ نوبت در ایستگاه‌های مختلف ، راه‌اندازی ۱۹ غرفه بازی کودکان و برپایی غرفه نقاشی و خاطره نویسی در ۱۹ ایستگاه ، ایجاد جایگاه و استند عکس در ۱۸ ایستگاه ، دعوت از ائمه جمعه برای پاسخ به سؤالات شرعی و ایجاد غرفه سلامت از جمله این اقدامات بوده است .

  تشریح اقدامات انجام‌شده در مناطق سیل‌زده

  از سوی دیگر در این جلسه اقدامات انجام‌شده در مناطق سیل‌زده تشریح شد . اقداماتی چون تشکیل کمیته بحران و آماده‌باش در ستاد و مناطق راه‌آهن ، حضور مدیرعامل ، قائم مقام ، معاونین مدیرعامل و مدیران کل در مناطق سیل‌زده ، آماده‌سازی تجهیزات ریلی و ماشین آلات و استقرار در این مناطق ، اعلام شرایط ویژه ، اعزام تیم‌های فنی و تخصصی ، جابجایی رایگان مسافران از مناطق سیل زده ، هماهنگی با معاون وزیر کشور و ریاست سازمان مدیریت بحران کشور ، اسکان موقت آسیب دیدگان ، از جمله اقداماتی بود که در این جلسه به آن اشاره شد .
  همچنین تشکیل قطار امداد ، انتقال کمک های راه آهن و کمک های مردمی به مناطق سیل زده و انتقال مسافرین و خودروهای آسیب دیده گردشگران نوروزی، استرداد ۱۰۰ درصد بهای بلیت مسافران قطارهای لغو شده از دیگر اقداماتی بود که در هنگام وقوع سیل از سوی راه‌آهن صورت گرفت .
  همراهی با بخش خصوصی

  در این جلسه همچنین قائم‌مقام راه‌آهن از خدمات بخش خصوصی در این ایام قدردانی و گفت : هم‌افزایی راه‌آهن و بخش خصوصی با یکدیگر ، افزایش و بهبود بیشتر خدمت‌رسانی در جابجایی بار و مسافر را به همراه داشته و سطح آن را ارتقا می‌بخشد . بخش خصوصی و راه‌آهن مکمل یکدیگر و یک خانواده هستند .
  مطالب مرتبط

  برخورد قاطع با گران فروشی بلیط قطار در ایام اربعین

  برخورد قاطع با گران فروشی بلیط قطار در ایام اربعین

  شرکت‌های ریلی نمی‌توانند قیمت بلیت خود برای سفرهای اربعین را افزایش دهند و اگر در این زمینه آژانس مسافرتی مرتکب تخلف شد مردم شرکت راه‌اهن را در جریان قرار دهند تا با متخلف یا متخلفان برخورد جدی کنیم .

  |

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواستار حذف «امتیاز واردات ریل» از کشورهای اوراسیا شد

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواستار حذف «امتیاز واردات ریل» از کشورهای اوراسیا شد

  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه لایحه ذکر شده به صورت «خارج از دستور» و بدون دریافت نظرات کارشناسی دستگاه‌ های اجرایی در هیات وزیران به تصویب رسیده و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است ، درخواست کرده است که حذف عنوان «ریل» از آن لیست ، با قید فوریت در دستور ...

  |

  اهمیت استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی

  اهمیت استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی

  طبق موافقت نامه ای که بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه به امضا رسیده به استناد تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ قرار است ۹۷۴ دستگاه انواع ناوگان ریلی نیز با استفاده از منابع داخلی در کشور تولید و به شبکه ریلی اضافه شود .

  |

  مهمات مبارزه با تحریم

  مهمات مبارزه با تحریم

  آنچه در شرایط تحریم و محدودیت‌ها ضرورت دارد ، تولید سامانه‌های «علائم الکترونیکی» است . در مورد بخش ریل هم ، اگر حمایت جدی از سوی تولیدکنندگان و سیاستگذاران در دستور کار قرار ...

  |

  نظرات کاربران