در حال بارگذاری ...
 • برقراری راه ارتباطی پلدختر به دره شهر و ایلام تا ۱۵ روز آینده

  ‌محور اصلی معمولان به خرم‌آباد فعلا مسدود است ، در چند مقطع ، کل جاده دچار آب‌بردگی شدید شده است و خوردگی کامل دارد ، یک طرف این جاده‌ رودخانه ‌و طرف دیگر آن هم کوهستان است که کار را مشکل کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون وزیر راه و شهرسازی از برقراری راه ارتباطی پلدختر به دره شهر و ایلام تا ۱۵ روز آینده خبر داد و گفت : ۱۱ پل پیش‌ساخته از استان‌های دیگر در حال انتقال به لرستان است و با تکمیل نصب آنها ، راه ارتباطی ۱۰۰ روستا در لرستان برقرار می‌شود .

  عبدالهاشم حسن‌نیا در تشریح آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی و راه‌های روستایی در استان لرستان ، اظهار داشت : از ابتدای بروز سیلاب تیم‌های اعزامی از ادارات کل راهداری استان‌های مختلف و ستادی در شهرستان‌های استان لرستان مستقر شدند و عملیات بازگشایی مسیر‌ها هم با کاهش سطح آب آغاز شد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر تیم‌های عملیاتی در استان لرستان فعال هستند ، افزود : در حال حاضر بخش زیادی از مسیرهایی که دچار آب‌بردگی و آب‌شستگی شده بود ، به صورت موقت مرمت شد تا بازگشایی مسیر انجام و تردد برقرار شود .

  محور معمولان - پلدختر باز است

  حسن‌نیا ادامه داد : ‌بیشترین خسارات در حوزه پلدختر بوده است ، در حال حاضر محور ‌معمولان-پلدختر باز است و تردد در آن جریان دارد ، البته بخشی از قطعات مسیر نیازمند مرمت و بهسازی اساسی است که تا ۶ ماه آینده انجام می‌شود ، اما فعلا محورها باز شده است ، در برخی مقاطع مسیر آب‌بردگی شدید داشتیم که موقتاً ‌یک راه هشت متری‌ احداث شده است .

  بازگشایی مسیر تا ۷ روز دیگر

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار داشت : ‌محور اصلی معمولان به خرم‌آباد فعلا مسدود است ، در چند مقطع ، کل جاده دچار آب‌بردگی شدید شده است و خوردگی کامل دارد ، یک طرف این جاده‌ رودخانه ‌و طرف دیگر آن هم کوهستان است که کار را مشکل کرده است . ادوات و ماشین‌آلات راهداری از دو جبهه در محور معمولان - خرم‌آباد در حال تراش این کوه‌ها هستند تا بتوانند معبر موقتی را باز کنند ؛ پیش‌بینی می‌کنیم حداکثر یک هفته آینده این محور باز شود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که در اغلب محورهای اصلی استان لرستان ، تردد برقرار است ، گفت : ‌فقط در دو مسیر مشکل اساسی داریم ، ‌البته برای دسترسی به معمولان - پلدختر غیر از جاده قدیم از آزادراه هم مسیر وجود دارد که محوری مناسب و ییلاقی محسوب می‌شود .

  انتقال ۱۱ پل پیش‌ساخته خرپایی به لرستان برای برقراری ۱۰۰ راه‌‌‌ روستایی

  وی درباره بازسازی و بهسازی راه‌های روستایی استان لرستان بیان کرد : تعداد زیادی از پل‌های بزرگ که را‌های روستایی را به محور اصلی متصل می‌کرد ، تخریب شده است ، اما خودِ راه‌های روستایی اغلب در بالادست ، رودخانه بوده‌ و کمتر آسیب دیده‌اند ، اما راه‌های ارتباطی این راه‌های روستایی و ارتباط آنها به محورهای اصلی تخریب شده است .

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد : از یک هفته‌ آمار اولیه تعدادی از پل‌های پیش‌ساخته خرپایی که متعلق به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و در استان‌های مختلف برای مواقع بحران ذخیره شده بود ، استخراج شد ؛ طی هماهنگی با ادارات کل این پل‌های پیش‌ساخته ‌از شهرهایی نظیر اصفهان ، همدان ، زنجان ،‌ خراسان رضوی و غیره از یک هفته پیش بارگیری شد و به سمت مقاصد مختلف استان لرستان که راه‌های اصلی و روستایی است، حرکت کرد . روز گذشته دو دستگاه پل ۴۵ متری در مقصد پیاده کردیم که با احداث این دو پل راه ارتباطی ۱۰ روستا برقرار می‌شود ، همچنین دو ‌پیمانکار نصب هم از قبل انتخاب کرده بودیم که  در حال نصب هستند و پیش‌بینی می‌کنیم ، این پل‌ها تا یک هفته آینده نصب شود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد : تعداد ۹‌ دستگاه پل پیش‌ساخته خرپایی دیگر هم به لرستان می‌آید که یکی از آنها از اراک و دیگری از قم بارگیری شده و در مسیر است ، همچنین امروز ‌یک دستگاه پل که از زنجان بارگیری شده و در مسیر حمل است ، ‌به مقصد می‌رسد ، یک دستگاه پل هم از خراسان رضوی آورده شد که آن هم در مقصد پیاده شده است . برای همه این پل‌ها ، محل نصب ، مدیر پروژه و پیمانکار مشخص شده است و پیش بینی می‌کنیم ، با نصب همه این ۱۱ پل که تا دو هفته آینده انجام خواهد شد ، راه ارتباطی حدود ۱۰۰ روستا برقرار شود . بلافاصله پس از نصب این پل‌ها، برخی مسیرهای روستایی که دچار آب‌بردگی و تخریب شده است را بهسازی می‌کنیم .

  برقراری راه ارتباطی پلدختر به دره شهر و ایلام تا ۱۵ روز آینده

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد : همچنین دو پل بزرگ بین استان لرستان و ایلام‌ در بالا دست کرخه دچار مشکل شد‌ که تلاش می‌کنیم با نصب این پل‌ها راه ارتباطی پلدختر به دره شهر و ایلام برقرار شود . یکی از این پل‌ها به نام پل‌‌ گاومیشان ، ‌پل بزرگ ۸۰ متری است و با یک رکورد جدید در نصب پل‌های خرپایی پیش ساخته در حال برنامه‌ریزی نصب است ؛ پیمانکار این پل و مدیریت آن مشخص‌ و نصب آن آغاز شده است . ‌پیش‌بینی می‌کنیم تا ۱۵ روز آینده این دو پل که در یک محور ارتباطی بسیار مهم است به بهره‌برداری برسد تا مشکل تردد مردم پلدختر به دره‌شهر و ایلام رفع شود .
  مطالب مرتبط

  معرفی سرپرست جدید دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری

  معرفی سرپرست جدید دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری

  تسهیل در انجام فرآیندها ، انجام کار تیمی ، انجام مستمر و دقیق فرآیندهای جاری و لزوم حضور کارشناسان و مسولان این حوزه در استانها و بررسی میدانی وضعیت ایمنی راهها اعم از روشنایی ، علایم ایمنی و نظایر آن با توجه به اهمیت بحث ایمنی در تامین سلامت سفرهای هموطنان ، بسیار حایز اهمیت ...

  |

  ایجاد رونق و اشتغال با بهبود زیرساخت ها در مرز چذابه

  ایجاد رونق و اشتغال با بهبود زیرساخت ها در مرز چذابه

  اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان باید اقدامات لازم را برای ساماندهی مسیرهای منتهی به مرز چذابه انجام دهند و بر اساس چهارچوب زمانی و برنامه ریزی مشخص پروژه ها را به سرانجام برسانند .

  |

  نظرات کاربران