در حال بارگذاری ...
 • آخرین وضعیت محورهای ارتباطی شش استان درگیر بارش باران و سیلاب

  در حال حاضر نیروهای راهداری و ماشین آلات مورد نیاز راهداری و بخش خصوصی در طول محورها بکارگیری شده و به محض برقراری امکان تردد از این محورها اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد . تا این لحظه خوشبختانه با تمهیدات اتخاذ شده تلفات انسانی ناشی از سیلاب گزارش نشده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آخرین وضعیت محورهای ارتباطی استان‌های سیستان و بلوچستان ،‌ خراسان رضوی و خراسان جنوبی ، هرمزگان و یزد که طی روزهای اخیر درگیر بارش باران و سیلاب بوده‌اند را تشریح کرد .

  خداداد مقبلی با اشاره به آخرین وضعیت راهای استان‌های سیستان و بلوچستان اظهار داشت : بارندگی در سطح شهرستان‌های استان وجود دارد و هیچ یک از محور شمال استان دچار انسداد نشده‌اند به علاوه بر اساس اطلاعات موجود احتمال ورود سیلاب با حجم بالا در منطقه سیستان وجود دارد .

  وی در ادامه به وضعیت راه‌های استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت : بارش باران تقریبا درتمام سطح استان ادامه دارد و کلیه راه‌های اصلی و فرعی استان باز و مشکلی وجود ندارد . همچنین تعداد پنج مسیر از محورهای روستایی در شهرستان کلات به دلیل ادامه باران و سیل مسدود شده است .

   معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه « سیلاب و بارش های بهاری به  بیش از ۱۷۰۰ کیلومتر از راه‌های حوزه استحفاظی استان خسارت وارد شده است.» افزود : در استان خراسان جنوبی نیز با توجه به شروع بارش سیلابی از دو روز گذشته در غرب ، شرق و شمال استان و به ویژه با رگبارهای دیروز ، دو محور شریانی دیهوک - راور و سربیشه - ماهیرود و محور های فرعی عشق آباد - بردسکن و ارسک - دیهوک و طبس مسینا - سربیشه بدلیل طغیان آبنماها و جاری شدن سیلاب مسدود شدند .

  مقبلی افزود : در حال حاضر نیروهای راهداری و ماشین آلات مورد نیاز راهداری و بخش خصوصی در طول محورها بکارگیری شده و به محض برقراری امکان تردد از این محورها اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد . تا این لحظه خوشبختانه با تمهیدات اتخاذ شده تلفات انسانی ناشی از سیلاب گزارش نشده است .

  معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌‌ای وضعیت تردد در کلیه راه‌های مواصلاتی استان یزد و هرمزگان را عادی و روان اعلام کرد و گفت : تمامی محورهای مواصلاتی در این استان‌ها باز است .

  مقبلی در خصوص وضعیت محورهای استان کرمان نیز بیان کرد : در حال حاضر مسیر هرات - شهربابک ، محور انار - رفسنجان ، زرند - سیریز ، ارزوییه - وکیل آباد ، ارزوییه - چیل آباد ،‌ راور - مشهد به علت طغیان رودخانه در استان کرمان مسدود است .

  وی در پایان بیان داشت : از ابتدای بارش‌ها اکیپ‌های راهداری به‌طور شبانه‌روزی با حضور در سطح محورهای استان‌ها ، مشغول رفع مشکلات و خسارات احتمالی وارده بر سیل شده و کار امداد‌رسانی و بازگشایی محورها را انجام  می‌دهند .
  مطالب مرتبط

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  موارد مهمی از جمله تحلیل آمار و اطلاعات تبادل تجاری ، ضرورت از سرگیری حمل‌ونقل مسافری ، ضرورت رفع موانع بازرسی‌ها و تخلیه‌های دوباره در مرزها ، الحاق ایران به کنوانسیون تردد ثالث ، ضرورت رفع موانع تاخیرات نظارت بهداشتی ، مشکلات پرداخت عوارض و جرائم توسط رانندگان ایران ، ...

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  این محور به دلیل طغیان رودخانه در بارندگی های ۲۵ فروردین ۹۸ دچار تخریب و آبگرفتگی و در نتیجه موجب تخریب پل بزرگ کالیشور گردید ، شکسته شدن این پل در فاصله ۱۰۰ کیلومتری محور راور - دیهوک به انسداد این جاده منجر شد که با تلاش شبانه روزی راهداران استان ، محور بصورت موقت بازگشایی شد ...

  |

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  با توجه به استقرار تعدادی از ماشین‌آلات و نیروهای راهداری در استان‌های خسارت دیده در سیل ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چند روز آینده در محورهای مواصلاتی که درگیر بارش برف و باران می‌شوند ، آمادگی کامل برای خدمت رسانی به هم‌وطنان دارد .

  |

  خسارت ۳ هزار میلیارد ریالی به راه‌های استان کرمان بر اثر سیلاب

  خسارت ۳ هزار میلیارد ریالی به راه‌های استان کرمان بر اثر سیلاب

  جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌ها بیش از ۶۳۳ میلیارد ریال به راه‌های راور ، ۴۸۷ میلیارد ریال به راههای شهداد ، ۳۲۲ میلیارد ریال به راههای سیرجان ، ۲۸۵ میلیارد ریال به راه‌های کرمان و راین، ۲۰۹ میلیارد ریال به راههای بردسیر، ۲۰۲ میلیارد ریال به راههای شهربابک خسارت زده است .

  |

  نظرات کاربران