در حال بارگذاری ...
 • آخرین وضعیت محورهای ارتباطی شش استان درگیر بارش باران و سیلاب

  در حال حاضر نیروهای راهداری و ماشین آلات مورد نیاز راهداری و بخش خصوصی در طول محورها بکارگیری شده و به محض برقراری امکان تردد از این محورها اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد . تا این لحظه خوشبختانه با تمهیدات اتخاذ شده تلفات انسانی ناشی از سیلاب گزارش نشده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آخرین وضعیت محورهای ارتباطی استان‌های سیستان و بلوچستان ،‌ خراسان رضوی و خراسان جنوبی ، هرمزگان و یزد که طی روزهای اخیر درگیر بارش باران و سیلاب بوده‌اند را تشریح کرد .

  خداداد مقبلی با اشاره به آخرین وضعیت راهای استان‌های سیستان و بلوچستان اظهار داشت : بارندگی در سطح شهرستان‌های استان وجود دارد و هیچ یک از محور شمال استان دچار انسداد نشده‌اند به علاوه بر اساس اطلاعات موجود احتمال ورود سیلاب با حجم بالا در منطقه سیستان وجود دارد .

  وی در ادامه به وضعیت راه‌های استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت : بارش باران تقریبا درتمام سطح استان ادامه دارد و کلیه راه‌های اصلی و فرعی استان باز و مشکلی وجود ندارد . همچنین تعداد پنج مسیر از محورهای روستایی در شهرستان کلات به دلیل ادامه باران و سیل مسدود شده است .

   معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه « سیلاب و بارش های بهاری به  بیش از ۱۷۰۰ کیلومتر از راه‌های حوزه استحفاظی استان خسارت وارد شده است.» افزود : در استان خراسان جنوبی نیز با توجه به شروع بارش سیلابی از دو روز گذشته در غرب ، شرق و شمال استان و به ویژه با رگبارهای دیروز ، دو محور شریانی دیهوک - راور و سربیشه - ماهیرود و محور های فرعی عشق آباد - بردسکن و ارسک - دیهوک و طبس مسینا - سربیشه بدلیل طغیان آبنماها و جاری شدن سیلاب مسدود شدند .

  مقبلی افزود : در حال حاضر نیروهای راهداری و ماشین آلات مورد نیاز راهداری و بخش خصوصی در طول محورها بکارگیری شده و به محض برقراری امکان تردد از این محورها اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد . تا این لحظه خوشبختانه با تمهیدات اتخاذ شده تلفات انسانی ناشی از سیلاب گزارش نشده است .

  معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌‌ای وضعیت تردد در کلیه راه‌های مواصلاتی استان یزد و هرمزگان را عادی و روان اعلام کرد و گفت : تمامی محورهای مواصلاتی در این استان‌ها باز است .

  مقبلی در خصوص وضعیت محورهای استان کرمان نیز بیان کرد : در حال حاضر مسیر هرات - شهربابک ، محور انار - رفسنجان ، زرند - سیریز ، ارزوییه - وکیل آباد ، ارزوییه - چیل آباد ،‌ راور - مشهد به علت طغیان رودخانه در استان کرمان مسدود است .

  وی در پایان بیان داشت : از ابتدای بارش‌ها اکیپ‌های راهداری به‌طور شبانه‌روزی با حضور در سطح محورهای استان‌ها ، مشغول رفع مشکلات و خسارات احتمالی وارده بر سیل شده و کار امداد‌رسانی و بازگشایی محورها را انجام  می‌دهند .
  مطالب مرتبط

  معرفی سرپرست جدید دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری

  معرفی سرپرست جدید دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری

  تسهیل در انجام فرآیندها ، انجام کار تیمی ، انجام مستمر و دقیق فرآیندهای جاری و لزوم حضور کارشناسان و مسولان این حوزه در استانها و بررسی میدانی وضعیت ایمنی راهها اعم از روشنایی ، علایم ایمنی و نظایر آن با توجه به اهمیت بحث ایمنی در تامین سلامت سفرهای هموطنان ، بسیار حایز اهمیت ...

  |

  ضرورت تسریع در روند فعالیت های راهداری و نگهداری راه های جنوب استان کرمان

  ضرورت تسریع در روند فعالیت های راهداری و نگهداری راه های جنوب استان کرمان

  با توجه به این که حمل قسمت اعظمی از محصولات کشاورزی جنوب کرمان به مبادی خارج از استان از طریق جاده انجام می شود ، وجود زیر ساخت های مناسب برای تردد ناوگان حمل و نقلی بیشتر برای حمل محصولات کشاورزی ضروری است .

  |

  نظرات کاربران