در حال بارگذاری ...
 • حل مشکل راه‌های روستایی استان لرستان تا دو هفته آینده

  در راه‌های پل دختر محورهای اصلی بازگشایی شده و در برخی مقاطع که دچار آب بردگی و تخریب شد بازگشایی‌ها انجام شده است . در معمولان و خرم آباد جاده‌ها به طور کامل زیر آب رفته که در حال ترانشه برداری و شکافتن کوه برای بازگشایی موقت این راه‌ها هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راه روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از حل مشکل راه‌های روستایی استان لرستان تا دو هفته دیگر خبر داد و گفت : تیم‌های عملیاتی ۱۵ استان در شهرستان های مختلف استان لرستان فعالیت می‌کنند .

  رضا اکبری با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش راهداری برای کمک به مناطق سیل زده کشور اظهار کرد : در استان ایلام دو پل بزرگ و محدوده رودخانه کرخه تخریب شده که با استفاده از پل‌های سرپایی پیش‌ساخته در حال ساخت مجدد این پل‌ها هستیم .

  وی با بیان اینکه یکی از پل‌های تخریب شده به طول ۱۴۰ متر در محدوده گاومیشان محور پل دختر بوده ، یادآور شد : حدود۱۱۰ متر از این پل را آب برده و حتی پایه‌های وسط آن نیز تخریب شده است .

  معاون راه روستایی سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای با بیان اینکه برای نسب پل جدید نقطه جابجایی را ۲۰۰ متر منتقل کردیم تصریح کرد : بر این اساس یک پل سرپایی پیش ساخته به طول ۸۰ متر به صورت موقت در این مکان نصب خواهد شد .

  اکبری با بیان اینکه حدود دو هفته دیگر نصب این پل به پایان می‌رسد ، از حمل قطعات پل پیش ساخته محل مورد نظر خبر داد و گفت : حدود ۱۵ کیلومتر پایین تر از این پل در محدوده روستای ماژین یک پل دیگر نیز تخریب شده که قرارگاه خاتم الانبیا احداث این پل ۸۰ متری را برعهده گرفته است .

  وی با اشاره به اینکه در استان لرستان بازگشایی محورهای مسدود شده با شدت در حال پیگیری است ، افزود : در راه‌های پل دختر محورهای اصلی بازگشایی شده و در برخی مقاطع که دچار آب بردگی و تخریب شد بازگشایی‌ها انجام شده است . در معمولان و خرم آباد جاده‌ها به طور کامل زیر آب رفته که در حال ترانشه برداری و شکافتن کوه برای بازگشایی موقت این راه‌ها هستیم .

  اکبری همچنین با بیان اینکه در محور معمولان - پل دختر دو پل بزرگ به دهانه ۲۰ تا ۵۰ متر به طور کامل تخریب شده است از حدود یک هفته پیش قطعات پیش ساخته از استان اصفهان ، زنجان ، قم ، خراسان رضوی و اراک به استان لرستان حمل شده است و پیش بینی می کنیم حداکثر ظرف ۱۲ روز دیگر این پل ها نیز نصب شود .

  وی با تأکید بر اینکه هیچ روستایی در استان لرستان محاصره آب نیست و راه جایگزین دارند گفت : تا دو هفته دیگر راه های روستایی این استان بازگشایی می شود و بلافاصله بازسازی و مرمت راه ها آغاز می شود که حدود دو تا سه ماه زمان می برد .
  مطالب مرتبط

  معرفی سرپرست جدید دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری

  معرفی سرپرست جدید دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری

  تسهیل در انجام فرآیندها ، انجام کار تیمی ، انجام مستمر و دقیق فرآیندهای جاری و لزوم حضور کارشناسان و مسولان این حوزه در استانها و بررسی میدانی وضعیت ایمنی راهها اعم از روشنایی ، علایم ایمنی و نظایر آن با توجه به اهمیت بحث ایمنی در تامین سلامت سفرهای هموطنان ، بسیار حایز اهمیت ...

  |

  ضرورت تسریع در روند فعالیت های راهداری و نگهداری راه های جنوب استان کرمان

  ضرورت تسریع در روند فعالیت های راهداری و نگهداری راه های جنوب استان کرمان

  با توجه به این که حمل قسمت اعظمی از محصولات کشاورزی جنوب کرمان به مبادی خارج از استان از طریق جاده انجام می شود ، وجود زیر ساخت های مناسب برای تردد ناوگان حمل و نقلی بیشتر برای حمل محصولات کشاورزی ضروری است .

  |

  نظرات کاربران