در حال بارگذاری ...
 • حل مشکل راه‌های روستایی استان لرستان تا دو هفته آینده

  در راه‌های پل دختر محورهای اصلی بازگشایی شده و در برخی مقاطع که دچار آب بردگی و تخریب شد بازگشایی‌ها انجام شده است . در معمولان و خرم آباد جاده‌ها به طور کامل زیر آب رفته که در حال ترانشه برداری و شکافتن کوه برای بازگشایی موقت این راه‌ها هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راه روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از حل مشکل راه‌های روستایی استان لرستان تا دو هفته دیگر خبر داد و گفت : تیم‌های عملیاتی ۱۵ استان در شهرستان های مختلف استان لرستان فعالیت می‌کنند .

  رضا اکبری با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش راهداری برای کمک به مناطق سیل زده کشور اظهار کرد : در استان ایلام دو پل بزرگ و محدوده رودخانه کرخه تخریب شده که با استفاده از پل‌های سرپایی پیش‌ساخته در حال ساخت مجدد این پل‌ها هستیم .

  وی با بیان اینکه یکی از پل‌های تخریب شده به طول ۱۴۰ متر در محدوده گاومیشان محور پل دختر بوده ، یادآور شد : حدود۱۱۰ متر از این پل را آب برده و حتی پایه‌های وسط آن نیز تخریب شده است .

  معاون راه روستایی سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای با بیان اینکه برای نسب پل جدید نقطه جابجایی را ۲۰۰ متر منتقل کردیم تصریح کرد : بر این اساس یک پل سرپایی پیش ساخته به طول ۸۰ متر به صورت موقت در این مکان نصب خواهد شد .

  اکبری با بیان اینکه حدود دو هفته دیگر نصب این پل به پایان می‌رسد ، از حمل قطعات پل پیش ساخته محل مورد نظر خبر داد و گفت : حدود ۱۵ کیلومتر پایین تر از این پل در محدوده روستای ماژین یک پل دیگر نیز تخریب شده که قرارگاه خاتم الانبیا احداث این پل ۸۰ متری را برعهده گرفته است .

  وی با اشاره به اینکه در استان لرستان بازگشایی محورهای مسدود شده با شدت در حال پیگیری است ، افزود : در راه‌های پل دختر محورهای اصلی بازگشایی شده و در برخی مقاطع که دچار آب بردگی و تخریب شد بازگشایی‌ها انجام شده است . در معمولان و خرم آباد جاده‌ها به طور کامل زیر آب رفته که در حال ترانشه برداری و شکافتن کوه برای بازگشایی موقت این راه‌ها هستیم .

  اکبری همچنین با بیان اینکه در محور معمولان - پل دختر دو پل بزرگ به دهانه ۲۰ تا ۵۰ متر به طور کامل تخریب شده است از حدود یک هفته پیش قطعات پیش ساخته از استان اصفهان ، زنجان ، قم ، خراسان رضوی و اراک به استان لرستان حمل شده است و پیش بینی می کنیم حداکثر ظرف ۱۲ روز دیگر این پل ها نیز نصب شود .

  وی با تأکید بر اینکه هیچ روستایی در استان لرستان محاصره آب نیست و راه جایگزین دارند گفت : تا دو هفته دیگر راه های روستایی این استان بازگشایی می شود و بلافاصله بازسازی و مرمت راه ها آغاز می شود که حدود دو تا سه ماه زمان می برد .
  مطالب مرتبط

  آغاز مجدد عملیات ساخت تونل الله اکبر شهرستان درگز در آینده نزدیک

  آغاز مجدد عملیات ساخت تونل الله اکبر شهرستان درگز در آینده نزدیک

  تونل الله اکبر شهرستان درگز از جمله پروژه های مهم این منطقه است که مطالعات آن در سال ۱۳۸۱ آغاز شد و پس از ۱۳ سال اجرای آن در سال ۱۳۹۴ آغاز گردید اما به دلیل محدودیت های مالی اعتبارات لازم به این پروژه نرسید .

  |

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  موارد مهمی از جمله تحلیل آمار و اطلاعات تبادل تجاری ، ضرورت از سرگیری حمل‌ونقل مسافری ، ضرورت رفع موانع بازرسی‌ها و تخلیه‌های دوباره در مرزها ، الحاق ایران به کنوانسیون تردد ثالث ، ضرورت رفع موانع تاخیرات نظارت بهداشتی ، مشکلات پرداخت عوارض و جرائم توسط رانندگان ایران ، ...

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  این محور به دلیل طغیان رودخانه در بارندگی های ۲۵ فروردین ۹۸ دچار تخریب و آبگرفتگی و در نتیجه موجب تخریب پل بزرگ کالیشور گردید ، شکسته شدن این پل در فاصله ۱۰۰ کیلومتری محور راور - دیهوک به انسداد این جاده منجر شد که با تلاش شبانه روزی راهداران استان ، محور بصورت موقت بازگشایی شد ...

  |

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  با توجه به استقرار تعدادی از ماشین‌آلات و نیروهای راهداری در استان‌های خسارت دیده در سیل ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چند روز آینده در محورهای مواصلاتی که درگیر بارش برف و باران می‌شوند ، آمادگی کامل برای خدمت رسانی به هم‌وطنان دارد .

  |

  نظرات کاربران