در حال بارگذاری ...
 • اتصال آزادراه شیراز – اصفهان به بزرگراه حسینی‌الهاشمی و کمربندی غربی شیراز

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس گفت : انتهای آزادراه شیراز – اصفهان که منتهی به بزرگراه شیراز – سپیدان است برای انتقال ترافیک و کاهش مشکلات ناشی از ازدحام ترافیک به بزرگراه حسینی‌الهاشمی و کمربندی غربی شیراز به طول ۱۲ تا ۱۴ کیلومتر اتصال می‌یابد .

  فیروز تکاور اظهار داشت : آزاد راه شیراز – اصفهان به طول ۲۲۵ کیلومتر و در ۷ قطعه در دست اجرا می باشد که مراحل پایانی اش را می گذراند .

  وی خاطر نشان ساخت : با توجه به انتهای آزادراه شیراز – اصفهان که به بزرگراه شیراز - سپیدان (بین منطقه گویم و قلات) منتهی می شود و این محور جوابگوی این حجم از ترافیک نیست ، با توافقی که بین معاونت آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و شرکت جهاد نصر فارس انجام شده ، قطعه ۸ آزادراه شیراز – اصفهان از بالا دست شهرک گلستان به بزرگراه حسینی الهاشمی و کمربندی غربی اتصال و به زودی عملیات اجرایی احداث این قطعه از آزاد راه شروع خواهد شد .

  تکاور تصریح کرد : در واقع این قطعه ۸ آزادراه شیراز - اصفهان بخشی از آزادراه در دست مطالعه شیراز – بوشهر نیز محسوب می شود که مطالعات آن جهت عملیاتی شدن در دست اقدام است . این قطعه از آزادراه نیز همزمان و هماهنگ با بقیه قطعات آزادراه شیراز – اصفهان افتتاح خواهد رسید .
  مطالب مرتبط

  آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان بسیج شهرضا در اصفهان

  آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان بسیج شهرضا در اصفهان

  این بزرگراه حجم ترافیک عبوری بسیار بالایی دارد و برنامه‌ریزی شده است تا به صورت ۶ خطه تعریض شود . محور شهرضا - مبارکه نیز دارای حجم وسیع عبور و مرور وسایل نقلیه سبک و سنگین است و هم‌اکنون عملیات اجرایی تعریض آن در دست اجرا قرار دارد .

  |

  نظرات کاربران