در حال بارگذاری ...
 • تلاش بی وقفه کارکنان اداره فنی و مهندسی فرودگاه شیراز برای مقابله با سیل

  پس از سیل جلسه ای در دفتر معاون عملیات فرودگاهی تشکیل و انجام مکاتبه با اداره کل عمران و توسعه فرودگاه ها برای تسریع در برطرف کردن مشکلات اساسی آبگرفتگی سطوح پروازی ، اپرون و محاوط جلوی ترمینال ها و معابر عمومی فرودگاه پیگیری شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ کارکنان اداره فنی و مهندسی فرودگاه شیراز قبل و حین سیلاب با حضور به موقع و هماهنگ خود اقدامات پیشگیرانه موثری را در ممانعت از آسیب رسیدن به فرودگاه انجام دادند .

  رضا بدیعی فرد ، مدیر کل فرودگاه های فارس با اعلام این خبر عنوان کرد : پیش از وقوع سیل برای جلوگیری از نفوذ سیلاب به داخل پست سنتر باند فرودگاه شیراز بعضی از منهول ها به طور موقت اصلاح شدند و با ایجاد کانالی در اطراف پست از نفوذ سیلاب جلوگیری شد و مسیر راه آبهای محوطه ها و پشت بام ترمینال ها پاکسازی شدند. آپارات کردن کانکشن های چراغ ها ، تعویض کابل های فرسوده باندها و تاکسی وی ها و نیز اورهال چراغ ها از دیگر اقدامات انجام شده بود .

  بدیعی فرد افزود : یکی از مهمترین اقداماتی که سال گذشته در راستای پیشگیری از آب گرفتگی منهول های باندها ، تاکسی وی ها ، پست مرکزی سیستم روشنایی باند و اپرون انجام شد اجرای عملیات لایروبی مسیر کانال زهکش روباز اصلی فرودگاه به طول پنج کیلومتر بود .

  وی در تبیین اقدامات فرودگاه شیراز در زمان وقوع سیل عنوان کرد : با شروع سیل ، کارکنان اداره فنی و مهندسی شامل نیروهای واحد برق و روشنایی باند و تاسیسات سریع و به موقع با تمام تجهیزات در مکان های گرفتار سیل حاضر شدند و از پمپ های لجن کش و کف کش مستقر در واحدهای روشنایی باند و موتورخانه های ترمینال ها برای تخلیه آب های سطح فرودگاه استفاده شد . همچنین نقاط بحران زا و آسیب پذیر و نقاطی که خطر آبگرفتگی در آنها زیاد بود ، شناسایی شدند ، ضمن اینکه با توجه به اعلام شرایط اضطراری مبنی بر احتمال آبگرفتگی به علت شیب زمین های اطراف فرودگاه جهرم ، دو نیروی فنی از فرودگاه شیراز به جهرم اعزام شدند .

  مدیرکل فرودگاه های استان فارس افزود : پس از سیل جلسه ای در دفتر معاون عملیات فرودگاهی تشکیل و انجام مکاتبه با اداره کل عمران و توسعه فرودگاه ها برای تسریع در برطرف کردن مشکلات اساسی آبگرفتگی سطوح پروازی ، اپرون و محاوط جلوی ترمینال ها و معابر عمومی فرودگاه پیگیری شد . همچنین برای خرید ماشین آلات مقابله با سیل از جمله تراکتور چند منظوره و کامیون حمل ماسه و تجهیز پست های برق و نیروگاه های مولد برق اضطراری و نیز موتورخانه ها و تابلوهای برق اصلی به سیستم صاعقه گیر و حفاظت ثانویه برنامه ریزی شد .

  وی همچنین عنوان کرد : مطالعات بررسی وضعیت آب های زیرزمینی فرودگاه توسط مشاور یکم در دست انجام است که با اعلام نهایی گزارش مطالعاتی مشاور در سال جاری و با تامین اعتبار به احداث زهکشی های جدید در سطوح پروازی اقدام می شود .
  مطالب مرتبط

  فرودگاه یاسوج آماده برای نشست و برخاست هواپیماهای بدنه متوسط

  فرودگاه یاسوج آماده برای نشست و برخاست هواپیماهای بدنه متوسط

  همانطور که می‎دانید مهمتر از استحکام باند ، طول باند است و با توجه به ارتفاع ۶۰۰۰ پایی فرودگاه یاسوج از سطح آب‎های آزاد افزایش طول باند برای پروازهای بدنه متوسط در فرودگاه یاسوج یک ضرورت بود و از نظر ایمنی پروازها و جنبه‎های اجرایی و اقتصادی بسیار کاربردی و توجیه‎پذیر است .

  |

  پاکسازی و عملیاتی شدن فرودگاه خرم آباد با همت نیروهای فرودگاه و راهداری

  پاکسازی و عملیاتی شدن فرودگاه خرم آباد با همت نیروهای فرودگاه و راهداری

  وقتی فرودگاه سیلابی شد ، سیل گل و لای و درخت‌های شکسته را وارد فرودگاه کرده و به فاصله ۲ کیلومتر ، باند را مسدود کرد . در زمان جاری شدن سیل تمام تلاش خود را به کار بستیم که اپرون فرودگاه بسته نشود ، چرا که هواپیما بر روی اپرون بود .

  |

  پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی در پروژه توسعه اپرون و تاکسی وی فرودگاه لارستان

  پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی در پروژه توسعه اپرون و تاکسی وی فرودگاه لارستان

  با توجه به بهره‎برداری از ترمینال مسافری جدید و با عنایت به فضای مناسب به لحاظ ارائه خدمات مطلوب و تسهیلات در شرایط خوبی قرار داریم و پیگیری جهت برقراری پروازهای فوق‎العاده مورد نیاز در ایام نوروز ، بهسازی فضای سبز و محاوط فرودگاهی ، چیدن سفره هفت سین و دیگر برنامه‎های ...

  |

  نظرات کاربران