در حال بارگذاری ...
 • برقراری تردد روان در تمامی محورهای اصلی و شریانی استان هرمزگان

  استان هرمزگان از ۱۳۴۰۰ کیلومتر انواع راه‌ها و ۳۹۰۰ دستگاه پل از دهانه ۲ تا ۴۰۰ متر و ۳۶۰۰ آب نما از ۱۰ تا ۵۰۰ متر برخوردار است برخوردار است که نیروهای راهداری و تیم‌های واکنش سریع استان با هوشیاری کامل اقدامات لازم پیش از وقوع سیل احتمالی بر‌روی آن‌ها انجام داده‌اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان از برقراری تردد روان در تمامی محورهای اصلی و شریانی استان خبر داد و گفت : با شناسایی نقاط گلوگاهی و اعزام به موقع تیم‌های واکنش سریع به محل در زمان تشدید بارندگی از ایجاد شرایط بحرانی جلوگیری می‌شود .

  داریوش باقرجوان با اشاره به وضعیت راه‌های استان هرمزگان با توجه به بارندگی‌ها و هشدارهای هواشناسی اظهار داشت : اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان با پیگیری هشدارها و اخطاریه‌های هواشناسی نسبت به شرایط جوی در آمادگی کامل قرار دارد و با بررسی دقیق موقعیت جغرافیایی راه‌ها و ابنیه فنی اقدامات لازم را در دستور کار قرار دارد . هم اکنون تردد ناوگان باری ، مسافری و شخصی در تمامی محورهای اصلی و شریانی روان است و فقط تردد در ۵۸۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی ساخته نشده ‌آن نیز به خاطر تشکیل گل و لای کند پیش‌می‌رود .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان گفت : با تمرکز سامانه‌های بارشی بر مناطق غرب و شمال استان ، تجهیزات و نیروی انسانی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان نیز بر روی این مناطق متمرکز و اقدامات لازم به منظور پیش‌گیری از وقوع حادثه بر اثر جاری شدن سیلاب بر روی پل‌ها ، آب‌بند‌ها و ‌آب‌رو‌ها انجام شد . در ادامه نیز طبق اطلاعیه هواشناسی بر روی شرق استان متمرکز می‌شود که متقابلا نیرو‌ها و تجهیزات استان نیز به همان نقطه تمرکز می‌یابد .

  باقرجوان با بیان انیکه «مدیریت بحران به معنی انجام یکسری اقدامات به‌هم پیوسته پیش ، حین و بعد از وقوع بحران است» تصریح کرد : اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان در نوروز امسال توانست علاوه بر ساماندهی جاده‌های خود در زمان بارندگی به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور در قالب ارسال نیرو و ماشین‌آلات به استان‌های سیل‌زده کمک رسانی کند .

  وی یادآورد شد : استان هرمزگان از ۱۳۴۰۰ کیلومتر انواع راه‌ها و ۳۹۰۰ دستگاه پل از دهانه ۲ تا ۴۰۰ متر و ۳۶۰۰ آب نما از ۱۰ تا ۵۰۰ متر برخوردار است برخوردار است که نیروهای راهداری و تیم‌های واکنش سریع استان با هوشیاری کامل اقدامات لازم پیش از وقوع سیل احتمالی بر‌روی آن‌ها انجام داده‌اند .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان از رانندگان و مسافرین درخواست کرد تا هنگام بارندگی و بروز سیل نکات ایمنی را رعایت نموده و با راهداران همکاری لازم را داشته باشند و از نزدیک شدن به مسیل رودخانه‌ها بطور جدی خوداری کنند .
  مطالب مرتبط

  انمام عملیات تعریض بخش جنوبی آزادراه تهران - کرج در محدوده گرمدره

  انمام عملیات تعریض بخش جنوبی آزادراه تهران - کرج در محدوده گرمدره

  در حالی که قرارداد طرح تعریض بخش جنوبی آزاد‌راه تهران – کرج در دی ماه سال ۹۷ منعقد شده و قرار بود طی یک سال انجام شود ، اما پس از گذشت شش‌ماه به بهره‌برداری رسید که با بهره برداری از این طرح و افزایش تعداد خطوط عبوری از سه به چهار خط بخشی از مشکلات ترافیکی آزادراه تهران-کرج ...

  |

  نظرات کاربران