در حال بارگذاری ...
 • برقراری تردد روان در تمامی محورهای اصلی و شریانی استان هرمزگان

  استان هرمزگان از ۱۳۴۰۰ کیلومتر انواع راه‌ها و ۳۹۰۰ دستگاه پل از دهانه ۲ تا ۴۰۰ متر و ۳۶۰۰ آب نما از ۱۰ تا ۵۰۰ متر برخوردار است برخوردار است که نیروهای راهداری و تیم‌های واکنش سریع استان با هوشیاری کامل اقدامات لازم پیش از وقوع سیل احتمالی بر‌روی آن‌ها انجام داده‌اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان از برقراری تردد روان در تمامی محورهای اصلی و شریانی استان خبر داد و گفت : با شناسایی نقاط گلوگاهی و اعزام به موقع تیم‌های واکنش سریع به محل در زمان تشدید بارندگی از ایجاد شرایط بحرانی جلوگیری می‌شود .

  داریوش باقرجوان با اشاره به وضعیت راه‌های استان هرمزگان با توجه به بارندگی‌ها و هشدارهای هواشناسی اظهار داشت : اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان با پیگیری هشدارها و اخطاریه‌های هواشناسی نسبت به شرایط جوی در آمادگی کامل قرار دارد و با بررسی دقیق موقعیت جغرافیایی راه‌ها و ابنیه فنی اقدامات لازم را در دستور کار قرار دارد . هم اکنون تردد ناوگان باری ، مسافری و شخصی در تمامی محورهای اصلی و شریانی روان است و فقط تردد در ۵۸۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی ساخته نشده ‌آن نیز به خاطر تشکیل گل و لای کند پیش‌می‌رود .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان گفت : با تمرکز سامانه‌های بارشی بر مناطق غرب و شمال استان ، تجهیزات و نیروی انسانی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان نیز بر روی این مناطق متمرکز و اقدامات لازم به منظور پیش‌گیری از وقوع حادثه بر اثر جاری شدن سیلاب بر روی پل‌ها ، آب‌بند‌ها و ‌آب‌رو‌ها انجام شد . در ادامه نیز طبق اطلاعیه هواشناسی بر روی شرق استان متمرکز می‌شود که متقابلا نیرو‌ها و تجهیزات استان نیز به همان نقطه تمرکز می‌یابد .

  باقرجوان با بیان انیکه «مدیریت بحران به معنی انجام یکسری اقدامات به‌هم پیوسته پیش ، حین و بعد از وقوع بحران است» تصریح کرد : اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هرمزگان در نوروز امسال توانست علاوه بر ساماندهی جاده‌های خود در زمان بارندگی به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور در قالب ارسال نیرو و ماشین‌آلات به استان‌های سیل‌زده کمک رسانی کند .

  وی یادآورد شد : استان هرمزگان از ۱۳۴۰۰ کیلومتر انواع راه‌ها و ۳۹۰۰ دستگاه پل از دهانه ۲ تا ۴۰۰ متر و ۳۶۰۰ آب نما از ۱۰ تا ۵۰۰ متر برخوردار است برخوردار است که نیروهای راهداری و تیم‌های واکنش سریع استان با هوشیاری کامل اقدامات لازم پیش از وقوع سیل احتمالی بر‌روی آن‌ها انجام داده‌اند .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان هرمزگان از رانندگان و مسافرین درخواست کرد تا هنگام بارندگی و بروز سیل نکات ایمنی را رعایت نموده و با راهداران همکاری لازم را داشته باشند و از نزدیک شدن به مسیل رودخانه‌ها بطور جدی خوداری کنند .
  مطالب مرتبط

  لزوم بازتعریف مدیریت سیلاب در راه و راه‌آهن

  لزوم بازتعریف مدیریت سیلاب در راه و راه‌آهن

  رخداد‌های ناشی از سیل علاوه بر آثار مخرب بر جان و مال هموطنان ، زیرساخت‌های کشور به ویژه شبکه حمل‌ونقل را به شدت تحت تاثیر قرار داد ، لذا ضرورت دارد اقدامات پیشگیرانه قبل از وقوع هرگونه رخداد مجدد ، همچنین مقابله در زمان آن انجام و شرایط حمل‌ونقل برای امداد رسانی و کمک به ...

  |

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  موارد مهمی از جمله تحلیل آمار و اطلاعات تبادل تجاری ، ضرورت از سرگیری حمل‌ونقل مسافری ، ضرورت رفع موانع بازرسی‌ها و تخلیه‌های دوباره در مرزها ، الحاق ایران به کنوانسیون تردد ثالث ، ضرورت رفع موانع تاخیرات نظارت بهداشتی ، مشکلات پرداخت عوارض و جرائم توسط رانندگان ایران ، ...

  |

  تصویب تهیه طرح مطالعاتی پهنه‌بندی خطر رانش زمین در محورهای مواصلاتی استان مرکزی

  تصویب تهیه طرح مطالعاتی پهنه‌بندی خطر رانش زمین در محورهای مواصلاتی استان مرکزی

  به دنبال راهی بهینه هستیم که مناطق مستعد زمین لغزش و رانش زمین را در استان و مخصوصا در محورهای مواصلاتی استحفاظی استان شناسایی و با اجرای برنامه های پایدارسازی شیب ها و دامنه ها و جاده ها از حوادث بعدی مربوط به رانش که ممکن است به تمام زیرساختهای حمل و نقل و مناطق شهری و ...

  |

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  با توجه به استقرار تعدادی از ماشین‌آلات و نیروهای راهداری در استان‌های خسارت دیده در سیل ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چند روز آینده در محورهای مواصلاتی که درگیر بارش برف و باران می‌شوند ، آمادگی کامل برای خدمت رسانی به هم‌وطنان دارد .

  |

  نظرات کاربران