در حال بارگذاری ...
 • اجرای فاز دوم عملیات نصب سامانه سوئیچینگ فرودگاه مهرآباد

  این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در حال انجام است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه مهرآباد از اجرای فاز دوم عملیات نصب سامانه سوئیچینگ این فرودگاه به دست متخصصان شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و فرودگاه مهرآباد خبر داد .

  میرسعید صفی‎نیا با اشاره به اینکه تعویض و نوسازی این سامانه بعد از ۲۵ سال در حال انجام است ، گفت : سامانه سوئیچینگ ارتباط بین گیرنده و فرستنده و همچنین مکالمات بین برج مراقبت پرواز و خلبان را برقرار می‎کند و منجر به تبادل اطلاعات کلامی می‎شود و فرودگاه مهرآباد به عنوان پرترافیک ترین فرودگاه کشور ملزم به‎روزرسانی تجهیزات هوانوردی از جمله سامانه سوئیچینگ است .

  وی با بیان اینکه تعویض تجهیزات عملیاتی به صورتی که خللی در عملیات هوانوردی ایجاد نشود کار بسیار فنی و ظریفی است ، گفت : در این پروژه اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی به همراه اداره الکترونیک فرودگاه مهرآباد و تعامل و همکاری برج مراقبت مهرآباد با برنامه‎ریزی دقیق عملیات نصب این سامانه‎ها را در سه فاز نصب فرستنده‎ها و گیرنده‎ها و نصب سامانه سوئیچینگ و فاز سوم نصب رک سوئیچینگ و کنسول تکنیکال طراحی شده کرده است .

  وی ادامه داد : متخصصان الکترونیک در فاز اول در طول سه هفته کاری موفق به نصب ۱۸ فرستنده برای پشتیبانی از ۹ فرکانس عملیاتی فرودگاه مهرآباد شدند و فاز دوم نیز از ۱۸ فروردین آغاز شده و قرار است در ۲۶ فروردین برای تست و تحویل گارانتی و کارشناسان شرکت خارجی سازنده سامانه تحویل داده شود .

  صفی‎نیا با تاکید بر اینکه این یک افتخار برای مهندسی بومی متخصصان داخلی است که بدون هیچگونه وابستگی به شرکت سازنده در حال نصب این سامانه هستند و باعث صرفه‎جویی ارزی قابل توجهی شده اند ، گفت : تمام زیرساخت‎های نصب سوئیچینگ و پوزیشن‎های آن برای تست و تحویل نهایی در حال انجام است و تقریبا ۹۰ درصد کار انجام شده است .

  مدیرکل فرودگاه مهرآباد با بیان اینکه این سامانه تا پایان خرداد ۹۸ عملیاتی می‎شود ، گفت : این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در حال انجام است .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات معاونت هوانوردی شرکت فرودگاه ها در ۶ سال گذشته

  تشریح اقدامات معاونت هوانوردی شرکت فرودگاه ها در ۶ سال گذشته

  در حوزه فناوری اطلاعات هوانوردی می توان از برنامه ریزی و اقدام جهت خرید و ارتقای تجهیزات ذخیره سازی ، روتینگ و سوئیچینگ ، دیتا سنترها ، زیرساخت های ارتباطی ستاد و فرودگاه ها و تجهیزات مانیتورینگ و امنیت شبکه و سامانه ها نام برد .

  |

  افتتاح طرح های توسعه ای در فرودگاه های استان مازندران همزمان با هفته دولت

  افتتاح طرح های توسعه ای در فرودگاه های استان مازندران همزمان با هفته دولت

  عملیات توسعه ترمینال فرودگاه نوشهر در حال اجرا است که فردا به مناسبت هفته دولت آن را افتتاح می کنیم و برای فرودگاه رامسر هم طرح مقاوم‎سازی بخش‎هایی از باند و سطوح پروازی و همچنین اجرای روشنایی باند را به زودی ‎آغاز ‎می‎کنیم .

  |

  تامین مطالبات مردمی و رعایت استاندارد خدمات مسافری در فرودگاه مهرآباد

  تامین مطالبات مردمی و رعایت استاندارد خدمات مسافری در فرودگاه مهرآباد

  در حوزه نرم افزاری نیز می توان به اقداماتی از جمله بهبود سیستم های اطلاع رسانی مسافران از وضعیت پروازها ، تاکید به شرکت های هواپیمایی در خصوص اطلاع رسانی وضعیت پروازها و تاخیرات احتمالی ، نصب کیوسک های نظر سنجی و سامانه اس ام اس برای بررسی عملکرد واحد های مختلف در ترمینال ها ...

  |

  نظرات کاربران