در حال بارگذاری ...
 • اجرای فاز دوم عملیات نصب سامانه سوئیچینگ فرودگاه مهرآباد

  این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در حال انجام است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه مهرآباد از اجرای فاز دوم عملیات نصب سامانه سوئیچینگ این فرودگاه به دست متخصصان شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و فرودگاه مهرآباد خبر داد .

  میرسعید صفی‎نیا با اشاره به اینکه تعویض و نوسازی این سامانه بعد از ۲۵ سال در حال انجام است ، گفت : سامانه سوئیچینگ ارتباط بین گیرنده و فرستنده و همچنین مکالمات بین برج مراقبت پرواز و خلبان را برقرار می‎کند و منجر به تبادل اطلاعات کلامی می‎شود و فرودگاه مهرآباد به عنوان پرترافیک ترین فرودگاه کشور ملزم به‎روزرسانی تجهیزات هوانوردی از جمله سامانه سوئیچینگ است .

  وی با بیان اینکه تعویض تجهیزات عملیاتی به صورتی که خللی در عملیات هوانوردی ایجاد نشود کار بسیار فنی و ظریفی است ، گفت : در این پروژه اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی به همراه اداره الکترونیک فرودگاه مهرآباد و تعامل و همکاری برج مراقبت مهرآباد با برنامه‎ریزی دقیق عملیات نصب این سامانه‎ها را در سه فاز نصب فرستنده‎ها و گیرنده‎ها و نصب سامانه سوئیچینگ و فاز سوم نصب رک سوئیچینگ و کنسول تکنیکال طراحی شده کرده است .

  وی ادامه داد : متخصصان الکترونیک در فاز اول در طول سه هفته کاری موفق به نصب ۱۸ فرستنده برای پشتیبانی از ۹ فرکانس عملیاتی فرودگاه مهرآباد شدند و فاز دوم نیز از ۱۸ فروردین آغاز شده و قرار است در ۲۶ فروردین برای تست و تحویل گارانتی و کارشناسان شرکت خارجی سازنده سامانه تحویل داده شود .

  صفی‎نیا با تاکید بر اینکه این یک افتخار برای مهندسی بومی متخصصان داخلی است که بدون هیچگونه وابستگی به شرکت سازنده در حال نصب این سامانه هستند و باعث صرفه‎جویی ارزی قابل توجهی شده اند ، گفت : تمام زیرساخت‎های نصب سوئیچینگ و پوزیشن‎های آن برای تست و تحویل نهایی در حال انجام است و تقریبا ۹۰ درصد کار انجام شده است .

  مدیرکل فرودگاه مهرآباد با بیان اینکه این سامانه تا پایان خرداد ۹۸ عملیاتی می‎شود ، گفت : این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در حال انجام است .
  مطالب مرتبط

  آمادگی کامل شرکت فرودگاه ها برای انجام عملیات اعزام و پذیرش حجاج

  آمادگی کامل شرکت فرودگاه ها برای انجام عملیات اعزام و پذیرش حجاج

  عملیات حج از نیمه دوم تیرماه آغاز می‎شود و با تشکیل ستاد تسهیلات حج در فرودگاه‎های مجری این عملیات ، اقدامات آنها آغاز شده است و در ستاد نیز با معرفی نماینده خود به سازمان حج و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هماهنگی لازم در حال انجام است .

  |

  نظرات کاربران