در حال بارگذاری ...
 • استفاده از تمام ظرفیت های بنادر کشور از سیاست های لجستیکی سازمان بنادر و دریانوردی

  باید سبد کالای محصولات در بنادر متنوع باشد زیرا اگر بنادر فقط در زمینه یک محصول خاص فعالیت کنند آسیب پذیری آنان بیشتر خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر ، سیاست های لجستیکی این سازمان را در مسیر کاهش قیمت برای مصرف کننده نهایی و استفاده از تمام ظرفیت های بنادر کشور اعلام کرد .

  محمدعلی حسن‌زاده در بازدید از بندر انزلی با اشاره به رویکرد لجستیکی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : عمده کارخانه های تصفیه روغن در شمال کشور قرار دارد و با این وجود پیش از این ، روغن تصفیه نشده از برزیل و سایر کشورها خریداری و در بنادر شهید رجایی و امام خمینی (ره) تخلیه می شد و از آنجا به صورت زمینی به کارخانه‌هایی در استان تهران و مازندران حمل می گردید و پس از تصفیه و بسته بندی در استان‌های جنوبی و شمالی توزیع می شد . اما امروز به لطف رویکرد لجستیکی ، این‌گونه کالاها از کشورهای شمالی خریداری و در مسیر کوتاه‌تری به کارخانه حمل می شود و در پی آن قیمت تمام شده برای مصرف کننده نهایی کاهش می یابد .

  تبدیل بنادر از تک محصولی به چند محصولی

  وی با اشاره به شرایط کشور در عرصه تولید گفت : زمانی کشورمان وارد کننده فولاد بود اما اکنون به لطف سیاست‎گذاری و برنامه ریزی های صحیح به عنوان صادر کننده فولاد هستیم و این امر اتفاقی خجسته است . سال گذشته در حدود ۴ میلیون تن فولاد در جنوب کشور صادر کردیم و این نشان دهنده یک آینده نگری و برنامه درست است .

  معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تبدیل بنادر از تک محصولی به چند محصولی بیان داشت : باید سبد کالای محصولات در بنادر متنوع باشد زیرا اگر بنادر فقط در زمینه یک محصول خاص فعالیت کنند آسیب پذیری آنان بیشتر خواهد شد .

  ایجاد فرصت های شغلی مناسب در سازمان بنادر در شرایط تحریم

  حسن زاده با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه ایران گفت: سازمان بنادر یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های سرمایه پذیر بخش خصوصی است و می توان به جرأت گفت که در شرایطی که کشور در دوران مطلوب اقتصادی خود به سر نمی برد ما همچنان توانسته ایم فرصت‌های شغلی را در بنادر ایجاد کنیم .

  وی خاطرنشان کرد : درخواست اجرای پروژه های مختلف در بندر انزلی مطرح شده است که با انعقاد قرارداد از ظرفیت ها و فرصت های این بندر بیشتر بهره خواهیم برد . در حال حاضر آن چیزی که در بنادر شمالی به خصوص بندر انزلی در حال رخ دادن است جابجایی سبد کالا است زیرا پیش از این شاهد تخلیه و جابجایی غلات در بندر انزلی نبودیم اما اکنون نه فقط در این بندر بلکه در سایر بنادر شمالی نیز این اتفاق در حال رخ دادن است و این همان رویکرد لجستیک سازمان بنادر است .

  ظرفیت بندر انزلی برای تبدیل شدن به بندر نسل سه

  وی با بیان اینکه در سال جدید شاهد شکوفایی بیشتری در بنادر خواهیم بود گفت : کالاهای جدیدی به سبد کالای بنادر اضافه خواهد شد و باید در بخش بازاریابی اقدامات بیشتری انجام دهیم چرا که بنادری مانند بندر انزلی این ظرفیت را دارند که به بنادر نسل سه که بنادر صنعتی هستند ارتقا یابند و یکی از ویژگی های بنادر نسل سه این است که می توانند فرصت های شغلی جدید ایجاد کنند . این آمادگی در سازمان وجود دارد که در قالب سیاست ها و مصوبات بتواند نقش مهمی را در زمینه ارتقای سطح اقتصادی کشور ایفا کند .

  گفتنی است ؛ معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر  ضمن بازدید از بندر انزلی در مراسم تکریم و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز شرکت کرد .
  مطالب مرتبط

  افزایش عنصر اعتماد عمومی در زمینه مسافرت ها و گردشگری دریایی

  افزایش عنصر اعتماد عمومی در زمینه مسافرت ها و گردشگری دریایی

  جابجایی ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر سفر مسافر و گردشگر در نوروز ۹۸ به ثبت رسید ، ۴۵ پایانه دریایی در شمال و جنوب کشور برای خدمات رسانی به گردشگران نوروزی فعال بودند و در جنوب کشور از ۲۰ نقطه سرزمین اصلی به ۱۰ نقطه از جزایر تردد ایمن دریایی داشتیم .

  |

  بی نیازی از درآمدهای نفتی با استفاده از درآمد های حوزه گردشگری

  بی نیازی از درآمدهای نفتی با استفاده از درآمد های حوزه گردشگری

  درآمد های حوزه گردشگری می تواند ما را از درآمدهای نفتی بی‌نیاز کند . برای ایجاد تحول به مدیران شجاع و بلند نظر نیاز داریم تا در عرصه های مختلف از جمله گردشگری به نقطه‌ای برسیم که دیگر نیازی به درآمدهای حاصل از فروش نفت نداشته باشیم و بتوانیم با تکیه بر دیگر ظرفیت های موجود ...

  |

  هرمزگان الگویی موفق در رونق بخشی به مسافرت ها و گردشگری دریایی

  هرمزگان الگویی موفق در رونق بخشی به مسافرت ها و گردشگری دریایی

  در تمامی استان های ساحلی کشور شناورهای استاندارد باید جایگزین قایق‌های سنتی شود و هرمزگان الگوی مناسبی برای این اقدام مهم است . از توجه ویژه استاندار هرمزگان به مقوله دریا و بنادر و دریانوردی تشکر می‌کنم ، وی در حوزه دریایی و همه حوزه‌های سرمایه‌گذاری بنادر هرمزگان ...

  |

  لزوم جذب سرمایه های پراکنده بخش خصوصی در بنادر برای رونق فعالیت های ارزش افزوده

  لزوم جذب سرمایه های پراکنده بخش خصوصی در بنادر برای رونق فعالیت های ارزش افزوده

  تلاش ما این است که ضمن بهره گیری از ظرفیت های قانونی ، بهینه ترین شرایط استخدامی و بهترین چارچوب اداری را برای توسعه کمی و کیفی و بهبود وضعیت معیشتی نیروی انسانی در مجموعه بنادر و دریانوردی کشور فراهم کنیم .

  |

  اجرای ۱۳ سال طرح نوروزی در پایتخت دریایی کشور بدون تلفات انسانی

  اجرای ۱۳ سال طرح نوروزی در پایتخت دریایی کشور بدون تلفات انسانی

  امسال برای نخستین بار آقایان مهماندار روی شناورهای لندینگ کرافت مستقر شدند که همانند نقش تاثیرگذار مهمانداران خانم روی شناورهای مسافری ، این اقدام در تامین ایمنی عملیات جابجایی خودروهای مهمانان نوروزی و انضباط بخشی به این ترددها تاثیر مثبتی داشت .

  |

  نظرات کاربران