در حال بارگذاری ...
 • لزوم توسعه همکاری در زمینه حمل‌ونقل و ترانزیت میان ایران و قزاقستان

  در این دیدار طرف ایرانی از همکاری‌های قزاقستان با ایران در دریای خزر و حوزه اوراسیا تشکر کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل دفتر توسعه امور بین‌الملل وزارت راه و شهرسازی از دیدار وزیر راه و شهرسازی با معاون اول وزیر امور خارجه قزاقستان خبر داد و گفت : در این دیدار دو طرف بر توسعه همکاری‌ در زمینه حمل‌ونقل جاده‌ای ، ریلی ، دریایی و همچنین ترانزیت تاکید کردند .

  تیمور بشیر گنبدی از دیدار وزیر راه و شهرسازی کشورمان با معاون اول وزیر امور خارجه قزاقستان خبر داد و گفت : آقای مهندس اسلامی روز چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ با آقای مختار تیول بردی ، معاون اول وزیر امور خارجه قزاقستان دیدار کرد و دو طرف پیرامون توسعه همکاری‌های مهم و راهبردی حمل‌ونقل و ترانزیت دو جانبه و منطقه‌ای با یکدیگر مذاکره کردند . طرف قزاق در این دیدار تاکید کرد که بر سیاست خارجی مثبت و سازنده قدیمی خود اصرار دارد و هیچ تغییری در سیاست خارجی این کشور رخ نخواهد داد . همچنین دو طرف بر توسعه همکاری حمل‌ونقل منطقه‌ای و همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور تاکید کردند .

  بشیر گنبدی با اشاره به اینکه سطح همکاری‌های ریلی دو کشور مناسب است ، گفت : همینطور در حوزه های مختلف حمل و نقل ، به ویژه در مورد کاهش زمان صدور روادید و افزایش دوزبولاق و پروانه تردد بین دو کشور، همکاری بیشتر دو طرف در تعرفه های ریلی ، رونق و تسریع حمل و نقل ریلی و اتصال شبکه‌های ملی به شبکه‌های منطقه‌ای دو کشور و همینطور مساله همکاری‌های دو کشور در تسهیلات و تخفیفات کالاهای ترانزیتی قزاقی از بنادر جمهوری اسلامی ایران گفت‌وگو های سازنده‌ای بین دو طرف مبادله شد .

  وی با اشاره به تاکید دو طرف بر برگزاری کمییون مشترک اقتصادی به عنوان موتور مجرکه در روابط تجاری طرفین ، ادامه داد : در این نشست همچنین امور مربوط به برقراری پرواز ، استفاده از کشتی‌های رورو در دریای خزر و گسترش مناسبات جاده‌ای مطرح و مقرر به پیگیری طرفین شد .  در این دیدار طرف ایرانی از همکاری‌های قزاقستان با ایران در دریای خزر و حوزه اوراسیا تشکر کرد .

   
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی

  تشریح اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی

  در سال گذشته ناوگان عمومی حمل‌ونقل جاده‌ای سهم ۴۵ درصدی در جابه‌جایی زائران داشتند که طی برگزاری جلسات با شرکت‌های حمل‌ونقل مسافری و شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ، پیش بینی شده تا با توجه به طولانی بودن مسیرهای زائران از سمت شرقی کشور ، با استفاده از ظرفیت حمل‌ونقل ...

  |

  ارتقاء سطح کیفی حمل و نقل استان خوزستان نیازمند اختصاص اعتبار

  ارتقاء سطح کیفی حمل و نقل استان خوزستان نیازمند اختصاص اعتبار

  بزرگراه رامهرمز به بهبهان از سمت اهواز به شیراز به ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نیاز دارد که آقای نوبخت دستور داد که اعتبار آن طی امسال و سال آینده تامین شود و پروژه تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد .

  |

  افتتاح ۹۷ پروژه حمل و نقلی با اعتبار ۱۱۰۸ میلیارد تومان در هفته دولت

  افتتاح ۹۷ پروژه حمل و نقلی با اعتبار ۱۱۰۸ میلیارد تومان در هفته دولت

  در حوزه حمل ونقل جاده‌ای ۸۴ پروژه به طول ۴۰۷ کیلومتر به ارزش ۹۷۴ میلیارد تومان ، در حوزه حمل و نقل هوایی ۱۳ پروژه بهسازی و توسعه فرودگاه‌های کشور در ۱۱ فرودگاه با اعتباری بالغ بر ۱۳۴ میلیارد تومان و در حوزه مسکن (به جز مسکن مهر) ، ۳۲ پروژه به ارزش ۷۸ میلیارد تومان افتتاح خواهد ...

  |

  نظرات کاربران