در حال بارگذاری ...
 • لزوم توسعه همکاری در زمینه حمل‌ونقل و ترانزیت میان ایران و قزاقستان

  در این دیدار طرف ایرانی از همکاری‌های قزاقستان با ایران در دریای خزر و حوزه اوراسیا تشکر کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل دفتر توسعه امور بین‌الملل وزارت راه و شهرسازی از دیدار وزیر راه و شهرسازی با معاون اول وزیر امور خارجه قزاقستان خبر داد و گفت : در این دیدار دو طرف بر توسعه همکاری‌ در زمینه حمل‌ونقل جاده‌ای ، ریلی ، دریایی و همچنین ترانزیت تاکید کردند .

  تیمور بشیر گنبدی از دیدار وزیر راه و شهرسازی کشورمان با معاون اول وزیر امور خارجه قزاقستان خبر داد و گفت : آقای مهندس اسلامی روز چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ با آقای مختار تیول بردی ، معاون اول وزیر امور خارجه قزاقستان دیدار کرد و دو طرف پیرامون توسعه همکاری‌های مهم و راهبردی حمل‌ونقل و ترانزیت دو جانبه و منطقه‌ای با یکدیگر مذاکره کردند . طرف قزاق در این دیدار تاکید کرد که بر سیاست خارجی مثبت و سازنده قدیمی خود اصرار دارد و هیچ تغییری در سیاست خارجی این کشور رخ نخواهد داد . همچنین دو طرف بر توسعه همکاری حمل‌ونقل منطقه‌ای و همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور تاکید کردند .

  بشیر گنبدی با اشاره به اینکه سطح همکاری‌های ریلی دو کشور مناسب است ، گفت : همینطور در حوزه های مختلف حمل و نقل ، به ویژه در مورد کاهش زمان صدور روادید و افزایش دوزبولاق و پروانه تردد بین دو کشور، همکاری بیشتر دو طرف در تعرفه های ریلی ، رونق و تسریع حمل و نقل ریلی و اتصال شبکه‌های ملی به شبکه‌های منطقه‌ای دو کشور و همینطور مساله همکاری‌های دو کشور در تسهیلات و تخفیفات کالاهای ترانزیتی قزاقی از بنادر جمهوری اسلامی ایران گفت‌وگو های سازنده‌ای بین دو طرف مبادله شد .

  وی با اشاره به تاکید دو طرف بر برگزاری کمییون مشترک اقتصادی به عنوان موتور مجرکه در روابط تجاری طرفین ، ادامه داد : در این نشست همچنین امور مربوط به برقراری پرواز ، استفاده از کشتی‌های رورو در دریای خزر و گسترش مناسبات جاده‌ای مطرح و مقرر به پیگیری طرفین شد .  در این دیدار طرف ایرانی از همکاری‌های قزاقستان با ایران در دریای خزر و حوزه اوراسیا تشکر کرد .

   
  مطالب مرتبط

  برگزاری نشست آموزشی – توجیهی «نماز در راه ، شهر» طی هفته جاری

  برگزاری نشست آموزشی – توجیهی «نماز در راه ، شهر» طی هفته جاری

  با عنایت به تأکید دین مبین اسلام به اقامه فریضه نماز و با توجه به ماهیت فعالیت‌ها و عملکرد وزارت راه و شهرسازی در زمینه فراهم ساختن مقدمات اقامه نماز در سفرها، این وزارتخانه نقش مؤثری در زمینه اقامه نماز دارد .

  |

  احداث ۹۰۰ کیلومتر راه در مناطق روستایی و کم‌تر توسعه‌یافته توسط خیرین راه و ترابری

  احداث ۹۰۰ کیلومتر راه در مناطق روستایی و کم‌تر توسعه‌یافته توسط خیرین راه و ترابری

  انجمن خیرین راه و ترابری به دنبال این است که بخشی از کسری بودجه پروژه‌های دارای اولویت وزارت راه و شهرسازی در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته را از طریق خیرین تأمین کند و بخش باقیمانده هزینه اجرای پروژه‌ها نیز توسط وزارت راه و شهرسازی تأمین شود .

  |

  توسعه ناوگان هما با استفاده از ظرفیت‌های ملی و درون سازمانی

  توسعه ناوگان هما با استفاده از ظرفیت‌های ملی و درون سازمانی

  رساندن هما به جایگاه واقعی خود با استفاده از توان و تجربه نیروهای متخصص داخلی و ظرفیت دانشگاه‌های کشور امری است که مردم به عنوان ولی نعمت همه ما ، همچنین مسئولان نظام جمهوری اسلامی از هما انتظار دارند .

  |

  نظرات کاربران