در حال بارگذاری ...
 • تحقق وعده‌های راه‌آهن در حوزه جابه‌جایی مسافر برای ایام نوروز

  با وجود آنکه در برخی از نقاط به دلایل ایمنی و مسائل مربوط به آن و به منظور رعایت ایمنی شاهد کاهش سرعت بودیم با این‌حال مسافران قطارها در مجموع با کمترین تأخیر به مقصد خود رسیدند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت : بر خود تکلیف کرده‌ایم که هر ماه یک خبر خوش از راه‌آهن اعلام شود و در همین راستا از تمامی معاونین و مدیران عزیز راه آهن و شرکت های حمل و نقل ریلی می خواهم که طوری برنامه ریزی فرمایند که هر ماه حداقل یک خبر خوش اعلام نمایند .

  سعید رسولی در مراسم تقدیر از همکاران ستاد نوروزی راه آهن جمهوری اسلامی ایران که با حضور شرکت‌های مسافری حمل ‌و نقل ریلی برگزار شد با تقدیر از این عزیزان برای تمامی تلاش‌هایی که در ایام سفرهای نوروزی امسال صورت گرفت اظهار کرد : اگر همه تصمیم بگیریم انتشار خبرهای خوش را جایگزین خبرهای بد کنیم مطمئناً امیدواری مردم شریف به آینده بسیار بیشتر خواهد شد . البته ما مسئولین باید تمام توان خود را برای حل مشکلات و معضلات به کار ببندیم و این وظیفه ماست اما حق مردم شنیدن اخبار خوش است و شنیدن گزارش اقدامات انجام شده .

  وی با اشاره به اینکه در سال پیش رو باید سعی کنیم که مشکلات را به سرعت و اصولی مرتفع نمائیم . از تمامی خانواده محترم راه‌آهن که شامل بخش خصوصی ، نیمه‌دولتی و دولتی است می‌خواهم با تلاش مضاعف و مدیریت صحیح بر خود تکلیف کنیم که در این سال واژه متأسفانه را از ادبیات خود حذف کنیم و با نشاط و روحیه بالا به حل مشکلات امیدوار باشیم .

  رسولی افزود : همچنین از خانواده بزرگ‌ راه آهن می‌خواهم تا با بسیج تمامی امکانات در سال پیش رو با خود عهد بندند که هرماه حداقل یک خبر خوش برای انتشار در اذهان عمومی مردم آماده کنند تا با این کار باعث امیدوار کردن جامعه شوند البته باید مدنظر داشت اقدام مذکور الزاماً به معنی انجام کارهای خیلی بزرگ نیست و می‌توان با اقدامات کوچک و ارزشمند استفاده از ظرفیت‌های موجود هم خبرهای خوش بسیاری را در جامعه منتشر کنیم .

  ایام نوروز امسال یک برگ زرین دیگر به کارنامه درخشان راه‌آهن افزود

  معاون وزیر راه و شهرسازی از تمامی همکاران راه‌آهن که در ایام نوروز پای‌کار بودند و با تمامی توان خود به مردم شریف ایران خدمت‌رسانی کردند تقدیر و تشکر کرد و افزود : خدمت‌گزاری به مردم سعادتی بزرگ و موجب اجر اخروی است که باید قدر ان را دانست و در این حوزه همکاران راه‌آهن در ایام نوروز با به‌کارگیری تمام توان خود در خدمت‌رسانی به مسافران خصوصاً زائران امام رئوف(ع) افتخارآفرین شدند .

  وی با بیان اینکه باور قلبی من این است که بخش خصوصی و دولتی در صنعت حمل و نقل ریلی هر دو عضو یک خانواده هستند که باید آن را خانواده بزرگ‌راه آهن نامید بیان کرد : دوره پرحجم و پرترافیک ایام نوروز هم‌زمان با شدت بارش نزولات جوی و اتفاقات بعد از آن از جمله سیل و آبگرفتگی شهرها ، روستاها و معابر و ریزش و رانش کوه ها و ... توسط تمامی همکاران عزیز به‌خوبی سپری شد و با این اقدامات برگ زرین دیگری در کارنامه درخشان راه‌آهن ایران ثبت شد .

   

   

  با توجه به ایثارگری های مجموعه راه آهن در دوران دفاع مقدس راه آهن بزرگ‌ترین جانباز کشور است

  رسولی با اشاره به اعیاد شعبانیه خصوصاً روز جانباز و تولد حضرت ابوالفضل العباس (رضی) راه‌آهن را به دلیل ایثارهای که در دوران مختلف داشته است خود بزرگترین جانباز کشور دانست و افزود : راه‌آهن در طول دفاع مقدس با خدمت‌رسانی به جبهه و جنگ و کمک به ایستادگی مردم ایران در برابر بیگانگان به درجه جانبازی نائل شده است .

  وعده‌های راه‌آهن در حوزه جابه‌جایی مسافر برای ایام نوروز محقق شد

  رسولی با تأکید بر اینکه در ایام پیک سفرهای نوروزی امسال بیش از ۲ میلیون و ۸ هزار نفر توسط شبکه ریلی جابه‌جا شدند گفت : راه‌آهن وعده داد بود تا بتواند ۲ میلیون و ۱۰ هزار مسافر را قبل از شروع سفر های نوروزی ۹۸ جابه‌جا کند که آمار فوق الاشاره بیانگر این است که راه آهن به تعهدات خود به خوبی عمل کرده است .

  وی با بیان اینکه مشکلات ناشی از تغییرات شدید جوی در ایام پیک سفرهای نوروزی خلل زیادی در خدمت‌رسانی به مسافران به وجود نیاورد افزود : با وجود آنکه در برخی از نقاط به دلایل ایمنی و مسائل مربوط به آن و به منظور رعایت ایمنی شاهد کاهش سرعت بودیم با این‌حال مسافران قطارها در مجموع با کمترین تأخیر به مقصد خود رسیدند .

  معاون وزیر راه و شهرسازی مسئولیت راه‌آهن در خدمت‌رسانی به مردم سنگین عنوان کرده و ادامه داد : علی‌رغم مشکلات اقتصادی که شرکت‌های حمل ‌و نقل مسافری و بخش خصوصی با آن‌ها دست‌ و پنجه نرم می‌کنند همه به‌صورت یک ید واحده عمل کردند و ثابت کردند که نگاه بنگاه‌داری محض ندارند و این مسئله نشان‌دهنده مسئولیت‌پذیری این شرکت‌ها است و باعث افزایش مسئولیت و سنگین‌تر کردن بار مسئولیت دولت می‌شود .

  وی با تقدیر از شرکت‌های مسافری ریلی گفت : شرکت‌های مسافربری ریلی نشان دادند که در شرایط سخت اقتصادی همراه مردم هستند همچنین با شرکت راه‌آهن هماهنگ عمل می‌کنند که این مسئله باعث موفقیت‌های بزرگی برای راه‌آهن ایران به‌طور کل خواهد شد زیرا مسیر موفقیت یک مسیر دوطرفه است و اگر بخش خصوصی و دولتی با یکدیگر هماهنگ عمل کنند هر دو به موفقیت‌های بزرگی دست خواهند یافت .

  تفاهم‌نامه نوسازی ناوگان شعار رونق تولید را محقق می‌کند

  وی همچنین به نام گذاری امسال به نام رونق تولید توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و بیان داشت : معظم له این سال را به نام سال رونق تولید نام گذاری کرده‌اند تا به‌ وسیله آن به ما یادآور شوند که باید برای رونق بازار تولید داخلی حرکت‌های اساسی برداشت به همین خاطر اعتقاد ما بر این است که اگر می‌خواهیم برای تحقق این فرمایش ایشان گامی برداریم باید تلاش کنیم تا هرچه سریع‌تر تفاهم‌نامه نوسازی ناوگان ریلی که میان وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه‌ و بودجه به امضا رسیده است در این سال اجرایی شود .

  این مقام مسئول با بیان اینکه مقدمات اجرایی کردن تفاهم‌نامه مذکور حتی در ایام تعطیلات نوروز با برگزاری جلسات متعدد و مذاکره با سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی آغاز شده است افزود : تأمین مالی این تفاهم‌نامه در حال پیگیری است .
  مطالب مرتبط

  اهمیت استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی

  اهمیت استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی

  طبق موافقت نامه ای که بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه به امضا رسیده به استناد تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ قرار است ۹۷۴ دستگاه انواع ناوگان ریلی نیز با استفاده از منابع داخلی در کشور تولید و به شبکه ریلی اضافه شود .

  |

  مهمات مبارزه با تحریم

  مهمات مبارزه با تحریم

  آنچه در شرایط تحریم و محدودیت‌ها ضرورت دارد ، تولید سامانه‌های «علائم الکترونیکی» است . در مورد بخش ریل هم ، اگر حمایت جدی از سوی تولیدکنندگان و سیاستگذاران در دستور کار قرار ...

  |

  ضرورت استفاده بهینه از لکوموتیوهای موجود در خطوط ریلی کشور

  ضرورت استفاده بهینه از لکوموتیوهای موجود در خطوط ریلی کشور

  بهبود وضعیت ناوگان باری و مسافری از مهم ترین برنامه های شرکت راه آهن در این بخش است و انتظار داریم با توجه به قراردادهای تعمیر و نگهداری با شرکت های پیمانکاری تعداد واگن ها و لکوموتیوهای مناسب در شبکه افزایش یابد .

  |

  بررسی آخرین وضعیت راه‌آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان

  بررسی آخرین وضعیت راه‌آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان

  در این جلسه آخرین وضعیت پروژه ریلی سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان بررسی و مقرر شد ، سناریوهای مختلف نحوه کاهش هزینه احداث فازهای اول و دوم این خط ریلی تدوین و بررسی شود و سناریوی منتخب برای ارائه به معاون اول ریاست‌جمهوری انتخاب شود .

  |

  نظرات کاربران