در حال بارگذاری ...
 • همه بخش‎های صنعت هوانوردی عضو یک خانواده هستند

  در مواقع بحران همکاری پلیس فرودگاه‎ها و سپاه حفاظت هواپیمایی در فرودگاه‎ها بسیار مهم است و باید نماینده این دو ارگان در همه جلسه‎های کمیته بحران شرکت آنها حضور داشته باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در دیدار با فرمانده پلیس فرودگاه‎های کشور و فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز پاسدار مجموعه ارگان‎های فعال در صنعت هوانوردی را یک خانواده دانست که هماهنگی و همراهی آنها با یکدیگر منجر به ارائه خدمات مناسب به مسافران و رضایت آنها می شود .

  سیاوش امیرمکری ۲۰ فروردین ، در این دیدارها که با همراهی حسین اسفندیاری ، عضو هیئت مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی و رحمت‎اله فیروزی‎پور ، مدیرکل حراست و امنیت فرودگاهی صورت گرفت ، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار ، از آنها و همکارانشان برای فعالیت‎های سال ۹۷ و روزهای نوروز ۹۸ و همکاری و همراهی بسیار خوب با مجموعه شرکت فرودگاه‎ها قدردانی کرد و گفت : ما همه یک خانواده هستیم و هر که در این صنعت مشغول به کار است عضوی از آن محسوب می‎شود و هرچه هماهنگی و همکاری میان این اعضا بیشتر باشد نتیجه‎اش رضایت بیشتر مردم خواهد بود و امیدوارم در سال جدید این همکاری‎ها تقویت شود .

  وی همچنین با اشاره به بروز سیل در مناطق مختلف ایران گفت : در مواقع بحران همکاری پلیس فرودگاه‎ها و سپاه حفاظت هواپیمایی در فرودگاه‎ها بسیار مهم است و باید نماینده این دو ارگان در همه جلسه‎های کمیته بحران شرکت آنها حضور داشته باشد .

  امیرمکری با اشاره به اینکه وجود مرکز عملیات اضطراری و نظارت کیفی کمک زیادی به مدیریت بهتر بحران و پایش شرایط می‎کند ، گفت : یکی از اولویت‎های سال ۹۸ ، فراهم کردن بستر اینترنت امن برای ارتباط این مرکز با فرودگاه‎های سراسر کشور و راه‎اندازی آن است .

  رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اقدامات پیشگیرانه فرودگاه‎های مناطق‎سیل زده گفت : خوشبختانه این امر باعث شد که همه فرودگاه‎های ما غیر از مدت کوتاهی چون فرودگاه خرم‎آباد به دلیل آبگرفتگی سطوح پروازی غیر فعال شده بود ، فعال بمانند و مسیر هوایی برای امدادرسانی سریع به مردم باز بماند .

  وی با اشاره به حضور خود در جلسه روز گذشته کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به منظور ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در فرودگاه‎ها برای مدیرت بحران و خدمات ارائه شده ، از قدردانی این کمیسیون از عملکرد فرودگاه‎ها در مناطق سیل زده خبر داد و گفت : اگر این اقدامات انجام نمی‎شد دست‎کم چهار فرودگاه به زیر آب می‎رفت و خسارت‎های زیادی را به بار می‎آورد و امکان انجام پروازهای امدادی از بین می‎رفت .

  وی کسب تجربه از بحران را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت : با وجودی که در سطوح مختلف ، خود را برای بحران سیل آماده کردیم اما نقطه ضعف‎هایی را دیدیم که باید آنها را رفع کنیم و آمادگی خود را برای آینده افزایش دهیم .

  همچنین در این دیدار سردار مهری فرمانده پلیس فرودگاه‎های کشور ضمن بیان گزارشی از اقدامات امنیتی این مجموعه در فرودگاه‎های مناطق سیل‎زده گفت : از همه حمایت‎ها و پشتیبانی‎های بخش‎های مختلف شرکت فرودگاه‎ها همچون حراست تشکر و قدردانی می‎کنم و این واقعا مهم است که با همکاری و هماهنگی زیاد توانسته ایم بدون دغدغه به کارمان بپردازیم .

  سردار موسوی فرمانده حفاظت هواپیمایی کشور نیز با بیان اینکه در طول نوروز از ۲۰ فرودگاه سرکشی شده است گفت : امروز فرمانده سپاه حفاظت فرودگاه خرم‎آباد طی گزارشی ، خوشبختانه شرایط امنیتی فرودگاه را عادی و تحت کنترل عنوان کرد .

  وی وجود فرودگاه‎ها در مناطق مختلف را به دلیل فراهم کردن امکان امدادرسانی هوایی به مردم در شرایط بحرانی و حوادث طبیعی ارزشمند دانست و گفت : فعال نگه داشتن فرودگاه‎ها در این مواقع اهمیت بسیار زیادی دارد و خوشبختانه این امر در مناطق سیل زده کمک بسیار زیادی به امدادرسانی و باز نگه داشتن مسیرهای هوایی کرده است و باید آن را به عنوان اولویت اول وظایف خود بدانیم .

  گفتنی است ، در ادامه امیرمکری و هیئت همراه به مناسبت تکریم و معارفه دادستان دادسرای فرودگاه مهرآباد به دیدار محمد بیضی زاده دادستان جدید رفتند و با اهدای یادبودی از زحمات مهدی مهرانگیز دادستان پیشین قدردانی کردند .

  تاکید امیرمکری بر تکمیل ساختمان پلیس فرودگاه مهرآباد

  همچنین در این روز امیرمکری پس از بازدید از ساختمان جدید پلیس فرودگاه مهرآباد و تاسیسات در درست احداث آن ، بر لزوم تخصیص اعتبار لازم و رفع مسائل و تکمیل آن پیش از آغاز ماه مبارک رمضان تاکید کرد .
  مطالب مرتبط

  آمادگی کامل شرکت فرودگاه ها برای انجام عملیات اعزام و پذیرش حجاج

  آمادگی کامل شرکت فرودگاه ها برای انجام عملیات اعزام و پذیرش حجاج

  عملیات حج از نیمه دوم تیرماه آغاز می‎شود و با تشکیل ستاد تسهیلات حج در فرودگاه‎های مجری این عملیات ، اقدامات آنها آغاز شده است و در ستاد نیز با معرفی نماینده خود به سازمان حج و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هماهنگی لازم در حال انجام است .

  |

  نظرات کاربران