در حال بارگذاری ...
 • ممنوعیت دریافت عوارض از خورو‌های امدادی و پلاک پلدختر در آزادراه خرم آباد - پل زال

  با توجه به اهمیت خدمات امداد و نجات در شبکه راههای کشور و لزوم تسهیل امدادرسانی در حوادث رانندگی ، مقتضی است به ایستگاه های عوارضی ابلاغ شود تا همه خودروهای امدادی از پرداخت عوارض معاف شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با دستور وزیر راه و شهرسازی ، دریافت عوارض از خودرو‌های امدادی و دارای پلاک شهر پل دختر در آزادراه خرم آباد - پل زال ممنوع شد .

  ذکر این نکته ضروری است که در تیرماه ۱۳۹۳ بر اساس ابلاغ سرپرست معاونت برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل و دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های وزارت راه وشهرسازی ، در تمام طول سال و در تمام آزادراه های کشور که عوارض دریافت می‌شود ، خودروهای امدادی از پرداخت عوارض آزادراهی معاف هستند .

  در سال ۹۳ در  ابلاغ وزارت راه و شهرسازی خطاب به شرکت‌های بهره‌بردار آزادراه های کشور تصریح شده است : با توجه به اهمیت خدمات امداد و نجات در شبکه راههای کشور و لزوم تسهیل امدادرسانی در حوادث رانندگی ، مقتضی است به ایستگاه های عوارضی ابلاغ شود تا همه خودروهای امدادی از پرداخت عوارض معاف شوند .

  بر اساس این ابلاغ همه آمبولانس ها (به ویژه آمبولانس خدمات پیش‌بیمارستانی ۱۱۵) و مراکز خدماتی درمانی که دارای آرم و عنوان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی یا دانشگاه‌های علوم‌پزشکی و ... و خودروهای امداد جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ، با آرم و مشخصه‌های این جمعیت ، همه خودروهای آتش‌نشانی و خودروهای عوامل راهداری مستقر در راهها شامل معافیت از پرداخت عوارض در تمام آزادراه های کشور در تمام ایام سال هستند .
  مطالب مرتبط

  سفر وزیر راه و شهرسازی به خراسان رضوی برای بازدید از پروژه های ریلی

  سفر وزیر راه و شهرسازی به خراسان رضوی برای بازدید از پروژه های ریلی

  راه آهن خواف - هرات ، اتصال سبزوار به شبکه ریلی ، راه آهن گرگان - بجنورد - مشهد ، اتصال دوغارون به شبکه ریلی ، راه آهن جوین - اسفراین - بجنورد و راه آهن خلیل آباد – کاشمر از جمله پروژه های ریلی در دست احداث در استان به شمار می روند .

  |

  ضرورت خوداتکایی در شرکت فرودگاه‌ها و بی‌نیازی به بودجه دولتی

  ضرورت خوداتکایی در شرکت فرودگاه‌ها و بی‌نیازی به بودجه دولتی

  رقابت بزرگی میان کشورها برای اخذ سهم بیشتر در هوانوردی ، امور ناوبری و عملیات فرودگاهی در جریان است و این صنعت در نوع خود فرهنگ ساز و تمدن ساز است . کسانی که با دانش و با عشق در این محیط خدمت می کنند ، باید بدانند که می توانند با نقش ارزنده‌ای که ایفا می‌کنند ، در تاریخ ماندگار ...

  |

  نظرات کاربران