در حال بارگذاری ...
 • ممنوعیت دریافت عوارض از خورو‌های امدادی و پلاک پلدختر در آزادراه خرم آباد - پل زال

  با توجه به اهمیت خدمات امداد و نجات در شبکه راههای کشور و لزوم تسهیل امدادرسانی در حوادث رانندگی ، مقتضی است به ایستگاه های عوارضی ابلاغ شود تا همه خودروهای امدادی از پرداخت عوارض معاف شوند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با دستور وزیر راه و شهرسازی ، دریافت عوارض از خودرو‌های امدادی و دارای پلاک شهر پل دختر در آزادراه خرم آباد - پل زال ممنوع شد .

  ذکر این نکته ضروری است که در تیرماه ۱۳۹۳ بر اساس ابلاغ سرپرست معاونت برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل و دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های وزارت راه وشهرسازی ، در تمام طول سال و در تمام آزادراه های کشور که عوارض دریافت می‌شود ، خودروهای امدادی از پرداخت عوارض آزادراهی معاف هستند .

  در سال ۹۳ در  ابلاغ وزارت راه و شهرسازی خطاب به شرکت‌های بهره‌بردار آزادراه های کشور تصریح شده است : با توجه به اهمیت خدمات امداد و نجات در شبکه راههای کشور و لزوم تسهیل امدادرسانی در حوادث رانندگی ، مقتضی است به ایستگاه های عوارضی ابلاغ شود تا همه خودروهای امدادی از پرداخت عوارض معاف شوند .

  بر اساس این ابلاغ همه آمبولانس ها (به ویژه آمبولانس خدمات پیش‌بیمارستانی ۱۱۵) و مراکز خدماتی درمانی که دارای آرم و عنوان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی یا دانشگاه‌های علوم‌پزشکی و ... و خودروهای امداد جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ، با آرم و مشخصه‌های این جمعیت ، همه خودروهای آتش‌نشانی و خودروهای عوامل راهداری مستقر در راهها شامل معافیت از پرداخت عوارض در تمام آزادراه های کشور در تمام ایام سال هستند .
  مطالب مرتبط

  کاهش طول مسیر جاده خرم‌آباد – پلدختر با احداث ۶ کیلومتر تونل

  کاهش طول مسیر جاده خرم‌آباد – پلدختر با احداث ۶ کیلومتر تونل

  برای بازسازی و ساخت مجدد هر ۱۰ کیلومتر جاده قدیم خرم آباد – پلدختر یکی از ادارات راهداری از استان‌های مختلف مامور شده‌اند تا هر چه زودتر این مسیر بهسازی شود . نقطه به نقطه این جاده را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که می‌توان مسیر را به ۸۵ کیلومتر کاهش داد .

  |

  امضا تفاهم همکاری های بندری و دریایی میان ایران و بلغارستان

  امضا تفاهم همکاری های بندری و دریایی میان ایران و بلغارستان

  یادداشت تفاهمنامه‌هایی در زمینه همکاری‌های بندری و دریایی ، هوایی ، جاده‌ای ، پستی ، اتاق‌های بازرگانی ، هواشناسی ، استاندارد تایید صلاحیت ، اقتصادی و سند جامع اجلاس بین هیأت ایرانی و بلغاری برای تقویت همکاری دوجانبه امضا شد .

  |

  بازدید وزیر راه و شهرسازی از هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فردگاهی امام خمینی (ره)

  بازدید وزیر راه و شهرسازی از هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فردگاهی امام خمینی (ره)

  ساخت سوله سرپوشیده (انبار) و ساختمان اداری گمرک با سرعت هرچه بیشتر در هفته های گذشته انجام شده و در تلاش هستیم تا این پروژه ها در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار گیرد تا استارت شروع به کار و سرمایه گذاری در منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) زده شود .

  |

  آسیب به ۱۴ هزار کیلومتر از جاده‌های فرعی و روستایی کشور بر اثر سیلاب

  آسیب به ۱۴ هزار کیلومتر از جاده‌های فرعی و روستایی کشور بر اثر سیلاب

  یکی دیگر از موارد مهم آسیب‌های جدی بود که به جاده‌های کشور همچون پلدختر وارد شد . طبق گزارش‌ها از ۱۰۸ کیلومتری که این جاده دارد بیش از ۴۰ کیلومتر آن آسیب جدی دیده است که ۲۸ کیلومتر آن قابلیت بازسازی اساسی داشته و در ۱۲ کیلومتر آن باید جاده جدید احداث شود .

  |

  نظرات کاربران