در حال بارگذاری ...
 • استفاده از ظرفیت‌های قانونی بودجه در اولویت برنامه‌های کاری شرکت ساخت و توسعه

  اعتبار ابلاغی سال گذشته ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال قبل آن ۳۹ درصد کاهش داشت اما خوشبختانه تا پایان سال از کلیه منابع اعتباری با در نظر گرفتن اسناد خزانه اسلامی و اوراق مشارکت حدود ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافت که اگر تخصیص‌ها را نسبت به بودجه مصوب محاسبه کنیم سال خوبی به حساب می‌آید .

  ‎به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در جمع اعضای جامعه پیمانکاران و مهندسین مشاور با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت‌‌های حمل و نقل در کشور گفت : در سال جدید به منظور افزایش سرعت و راندمان کاری استفاده از ظرفیت‌های قانونی بودجه مانند تهاتر در اولویت برنامه‌های کاری قرار گرفته است .

  خیراله خادمی در دیدار با اعضای جامعه پیمانکاران و مهندسین مشاور با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در کشور گفت :‌ با توجه به حوادث اخیر و تخریب‌های گسترده بر اثر سیل به ویژه در لرستان اهمیت جاده و راه‌های ترانزیتی در هر کشوری به عنوان پایه آبادانی و توسعه مشخص شد . به منظور جلوگیری از خرابی‌های احتمالی ناشی از حوادث طبیعی در بخش زیرساخت‌های حمل و نقل  دقت و کیفیت در طراحی و مطالعات ضروری است .

  ‎وی با اشاره به بودجه سال ۱۳۹۷ ، برنامه‌های اجرا شده در سال گذشته را توضیح داد و گفت : اعتبار ابلاغی سال گذشته ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال قبل آن ۳۹ درصد کاهش داشت اما خوشبختانه تا پایان سال از کلیه منابع اعتباری با در نظر گرفتن اسناد خزانه اسلامی و اوراق مشارکت حدود ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافت که اگر تخصیص‌ها را نسبت به بودجه مصوب محاسبه کنیم سال خوبی به حساب می‌آید . خوشبختانه در سال ۱۳۹۸ در قانون بودجه بالغ بر ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل پیش بینی شده است که رقم مناسبی است و رشد قابل توجهی داشته اما متاسفانه با توجه به تورم نسبت به سال گذشته قابلیت‌های اجرایی در توسعه زیرساخت‌ها کاهش خواهد یافت .

  ‎ ‎معاون وزیر راه و شهرسازی در تشریح اهداف سالجاری اعلام کرد : امسال به منظور افزایش سرعت و راندمان کاری استفاده از ظرفیت‌های قانونی بودجه مانند تهاتر در اولویت برنامه‌های کاری قرار گرفته است .

  ‎خادمی ظرفیت‌های قانونی بودجه را تشریح و خاطرنشان کرد : مکانیزم اثربخشی که در بودجه سالجاری در نظر گرفته شده تهاتر با بانک‌ها است و با توجه به این ظرفیت در صورت توافق و دریافت هزار میلیارد تومان نقدینگی از محل تهاتر بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد .

  ‎وی سهیمه بندی شدن مصالح مانند قیر را موجب بالا بردن توان اجرایی دانست و افزود :‌ به دنبال راهکارهای مناسب و قانونی برای سهمیه‌بندی شدن مصالح به ویژه سیمان و آرماتور هستیم که به طور قطع نقش مهمی در احداث زیربناهای حمل و  نقل کشور خواهد داشت .

  تعیین آیین نامه اجرایی برای حوادث طبیعی

  در این دیدار دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی راهکار اساسی در تضمین کیفیت اجرا را انتخاب پیمانکاران متعهد و با سابقه در راهسازی عنوان و اظهار کرد : خسارات وارده به شبکه‌ راه‌های کشور در سیل اخیر نشان دهنده اهمیت نقش مشاوران در طراحی و پیمانکاران در اجرا است و از این رو بهره‌مندی از پیمانکاران باسابقه موجب افزایش ایمنی و عمر راه‌های کشور خواهد بود .

  ‎نماینده جامعه مهندسین مشاور نیز تشکیل کمیته‌های فنی و اجرایی در حوزه‌های مختلف با حضور پیمانکاران ، مشاوران و سندیکای راهسازی را مهم ارزیابی کرد و گفت :‌ تشکیل این کمیته‌ها و تهیه آیین نامه‌‌های اجرایی برای حوادث طبیعی می‌تواند از بسیار خرابی‌های احتمالی در آینده جلوگیری کند .

  ‎وی همچنین انتخاب مشاوران زبده و کارآمد و دقت کافی در انتخاب پیمانکاران به ویژه در طرح‌های بزرگ زیربنایی را یکی از راهکارهای اساسی پیشرفت هر پروژه معرفی کرد .
  مطالب مرتبط

  افتتاح ۶۰ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور تا پایان سال جاری

  افتتاح ۶۰ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور تا پایان سال جاری

  ۲۰ کیلومتر در استان کردستان ، ۴۰ کیلومتر در استان آذربایجان غربی ، ۳۰ کیلومتر در استان لرستان و ۲۰ کیلومتر در استان کرمانشاه بخش هایی از کریدور بزرگراهی غرب کشور هستند که طبق برنامه ریزی صورت گرفته به بهره برداری خواهد رسید .

  |

  ابلاغ مصوبه تغییر سرمایه‌گذار در قرارداد مشارکت ساخت راه‌آهن شلمچه - بصره

  ابلاغ مصوبه تغییر سرمایه‌گذار در قرارداد مشارکت ساخت راه‌آهن شلمچه - بصره

  تکمیل این خط ریلی در دولت‌های مختلف پیگیری و دنبال شد ، اما طبق آنچه مسئولان وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌کنند «نبود اهتمام از سوی طرف عراقی» ، موجب توقف عملیات تکمیل این خط ریلی شده است .

  |

  عرضه دو آزادراه منطقه مرکزی کشور در بورس در آینده نزدیک

  عرضه دو آزادراه منطقه مرکزی کشور در بورس در آینده نزدیک

  ورود سرمایه بخش خصوصی به توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و آزادراهی ، در کنار آنکه توسعه پایدار را به همراه دارد ، اطمینانِ خاطر مردم و شهروندان از سرمایه‌گذاری را به دنبال دارد و این عوامل موجب توسعه ‌شبکه آزادراهی است .

  |

  دریافت نقدی عوارض در آزادراه تهران – شمال تا تکمیل زیرساخت های کنترل عوارض الکترونیک

  دریافت نقدی عوارض در آزادراه تهران – شمال تا تکمیل زیرساخت های کنترل عوارض الکترونیک

  با توجه به اینکه میزان کسانی که در این مسیر تردد داشتند و عوارض پرداخت می کردند کمتر از ۲۰ درصد بود این طرح به طور موقت گذاشته شده تا در نهایت بحث موضوعات کنترل بابت دریافت عوارض حل و فصل شود .

  |

  نظرات کاربران