در حال بارگذاری ...
 • خسارت به ۱۳ هزار کیلومتر از راه‌های کشور بر اثر وقوع سیلاب

  با توجه به تاثیر مستقیم این وزارتخانه بر زندگی مردم ، باید فعالیت‌ها متعهدانه و با انگیزه به یک فرهنگ تبدیل شده همچنین با روی گشاده انجام شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی گفت : حدود ۱۳ هزار کیلومتر در بیش از ۸ هزار نقطه دچار آسیب دیدگی بر اثر وقوع سیلاب از نوع آب بردگی ، آب‌شستگی و رانش شده‌اند که نیازمند تمهیدات مستحکم ، کنترل کننده و بازدارنده برای برقراری عبور و مرور برای مردم است .

  محمد اسلامی که در مراسم تبریک سال نو و  آغاز به‌کار کارکنان این وزارتخانه سخن می‌گفت ،‌ با اشاره به ابعاد خسارات سیل در ایام نوروزی ، اظهار داشت : شاهد بازگشایی درهای رحمت الهی و بارش کریمانه بر کشور به اذن خداوند بودیم که بعد از یک دهه کم بارشی و خشکسالی ، سرزمین‌ها سیراب و ۷۵ درصد سد‌های کشور پر شد ، در مقابل با جاری شدن سیل در ایام نوروز شاهد وارد شدن خسارت به املاک ، مستقلات ، دارایی‌ها و زندگی مردم  بودیم ، باید در نظر داشت که درد و رنج وارده به مردم از صندوق خاطرات آن‌ها پاک نخواهد شد .

  اسلامی افزود : در ایلام ۱۹ روستا همانند جزیره فاقد ارتباط با اطراف خود هستند که نیازمند حضور تمامی دستگاه‌های مربوطه از جمله شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل ، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و شرکت راه‌آهن را می‌طلبد . بر اساس اطلاعات به دست آمده ، حدود ۱۳ هزار کیلومتر در بیش از ۸ هزار نقطه دچار آسیب دیدگی بر اثر وقوع سیلاب از نوع آب بردگی ، آب‌شستگی و رانش شده‌اند که نیازمند تمهیدات مستحکم ، کنترل کننده و باز دارنده برای برقراری عبور و مرور برای مردم است .

  وی با بیان اینکه نوع دوستی ایجاب می‌کند به یاری همنوعان خود بشتابیم ، خاطرنشان کرد : فارغ از کمک‌های دولتی به مردم مناطق سیل زده ، سعی شود به صورت خودجوش نیز کمک‌هایی در حد بزاعت خود هر چند اندک فارغ از مادی یا غیرمادی بودن اهدا شود .

  اسلامی با اشاره به تاثیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی بر زندگی مردم یادآور شد : با توجه به تاثیر مستقیم این وزارتخانه بر زندگی مردم ، باید فعالیت‌ها متعهدانه و با انگیزه به یک فرهنگ تبدیل شده همچنین با روی گشاده انجام شود .

  وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از تلاش شبانه روزی عاشقانه و خالصانه تمامی مدیران و کارکنان در ایام نوروز و وقوع سیلاب‌ها تاکید کرد : نیاز به عملکرد جدی و متفاوت از گذشته است و شرایط ایجاب می‌کند در شهرسازی به ویژه در مناطق پر بارش یک بازنگری با همکاری تمامی بخش‌های مرتبط با حوزه مسکن و شهرسازی انجام شود .

  وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر بازبینی مطالعات هیدرولوژی و توپوگرافی راه‌ها و ابنیه فنی به ویژه در مناطق سیل زده بیان داشت : این موارد باید در کمیته ارزیابی و آسیب‌شناسی با حضور مهندس مشاور و پیمانکار مورد بررسی قرار گیرند و در صورت وجود هرگونه ایراد با آنها برخورد شود تا درس عبرتی برای دیگران باشد . همچنین در صورت وجود ، داده‌های جدید جایگزین داده‌های قبلی شود . این اقدام باید سریع و فوری ، حوزه به حوزه ، استان به استان مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد و پیرو آن دستورات لازم ابلاغ شود .
  مطالب مرتبط

  کاهش طول مسیر جاده خرم‌آباد – پلدختر با احداث ۶ کیلومتر تونل

  کاهش طول مسیر جاده خرم‌آباد – پلدختر با احداث ۶ کیلومتر تونل

  برای بازسازی و ساخت مجدد هر ۱۰ کیلومتر جاده قدیم خرم آباد – پلدختر یکی از ادارات راهداری از استان‌های مختلف مامور شده‌اند تا هر چه زودتر این مسیر بهسازی شود . نقطه به نقطه این جاده را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که می‌توان مسیر را به ۸۵ کیلومتر کاهش داد .

  |

  تشریح برنامه های سال ۹۸ شرکت ساخت و توسعه در حوزه ساخت راه آهن

  تشریح برنامه های سال ۹۸ شرکت ساخت و توسعه در حوزه ساخت راه آهن

  اتمام راه‌آهن میانه تا بستان‌آباد هدف ابتدایی ما در فاز اول این پروژه است که هم‌ اکنون عملیات زیرسازی این محور ۱۰۰ درصد تکمیل شده و در بخش روسازی نیز ریل گذاری ، بالاست ریزی ، رلواژ اول و دوم به طول ۱۳۲ کیلومتر و حدود ۶۰ درصد جوشکاری درز ریل و فیبر نوری به اتمام رسیده و عملیات ...

  |

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  موارد مهمی از جمله تحلیل آمار و اطلاعات تبادل تجاری ، ضرورت از سرگیری حمل‌ونقل مسافری ، ضرورت رفع موانع بازرسی‌ها و تخلیه‌های دوباره در مرزها ، الحاق ایران به کنوانسیون تردد ثالث ، ضرورت رفع موانع تاخیرات نظارت بهداشتی ، مشکلات پرداخت عوارض و جرائم توسط رانندگان ایران ، ...

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از محور سیل زده راور - دیهوک در استان کرمان

  این محور به دلیل طغیان رودخانه در بارندگی های ۲۵ فروردین ۹۸ دچار تخریب و آبگرفتگی و در نتیجه موجب تخریب پل بزرگ کالیشور گردید ، شکسته شدن این پل در فاصله ۱۰۰ کیلومتری محور راور - دیهوک به انسداد این جاده منجر شد که با تلاش شبانه روزی راهداران استان ، محور بصورت موقت بازگشایی شد ...

  |

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  با توجه به استقرار تعدادی از ماشین‌آلات و نیروهای راهداری در استان‌های خسارت دیده در سیل ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چند روز آینده در محورهای مواصلاتی که درگیر بارش برف و باران می‌شوند ، آمادگی کامل برای خدمت رسانی به هم‌وطنان دارد .

  |

  نظرات کاربران