در حال بارگذاری ...
 • خسارت به ۱۳ هزار کیلومتر از راه‌های کشور بر اثر وقوع سیلاب

  با توجه به تاثیر مستقیم این وزارتخانه بر زندگی مردم ، باید فعالیت‌ها متعهدانه و با انگیزه به یک فرهنگ تبدیل شده همچنین با روی گشاده انجام شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی گفت : حدود ۱۳ هزار کیلومتر در بیش از ۸ هزار نقطه دچار آسیب دیدگی بر اثر وقوع سیلاب از نوع آب بردگی ، آب‌شستگی و رانش شده‌اند که نیازمند تمهیدات مستحکم ، کنترل کننده و بازدارنده برای برقراری عبور و مرور برای مردم است .

  محمد اسلامی که در مراسم تبریک سال نو و  آغاز به‌کار کارکنان این وزارتخانه سخن می‌گفت ،‌ با اشاره به ابعاد خسارات سیل در ایام نوروزی ، اظهار داشت : شاهد بازگشایی درهای رحمت الهی و بارش کریمانه بر کشور به اذن خداوند بودیم که بعد از یک دهه کم بارشی و خشکسالی ، سرزمین‌ها سیراب و ۷۵ درصد سد‌های کشور پر شد ، در مقابل با جاری شدن سیل در ایام نوروز شاهد وارد شدن خسارت به املاک ، مستقلات ، دارایی‌ها و زندگی مردم  بودیم ، باید در نظر داشت که درد و رنج وارده به مردم از صندوق خاطرات آن‌ها پاک نخواهد شد .

  اسلامی افزود : در ایلام ۱۹ روستا همانند جزیره فاقد ارتباط با اطراف خود هستند که نیازمند حضور تمامی دستگاه‌های مربوطه از جمله شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل ، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و شرکت راه‌آهن را می‌طلبد . بر اساس اطلاعات به دست آمده ، حدود ۱۳ هزار کیلومتر در بیش از ۸ هزار نقطه دچار آسیب دیدگی بر اثر وقوع سیلاب از نوع آب بردگی ، آب‌شستگی و رانش شده‌اند که نیازمند تمهیدات مستحکم ، کنترل کننده و باز دارنده برای برقراری عبور و مرور برای مردم است .

  وی با بیان اینکه نوع دوستی ایجاب می‌کند به یاری همنوعان خود بشتابیم ، خاطرنشان کرد : فارغ از کمک‌های دولتی به مردم مناطق سیل زده ، سعی شود به صورت خودجوش نیز کمک‌هایی در حد بزاعت خود هر چند اندک فارغ از مادی یا غیرمادی بودن اهدا شود .

  اسلامی با اشاره به تاثیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی بر زندگی مردم یادآور شد : با توجه به تاثیر مستقیم این وزارتخانه بر زندگی مردم ، باید فعالیت‌ها متعهدانه و با انگیزه به یک فرهنگ تبدیل شده همچنین با روی گشاده انجام شود .

  وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از تلاش شبانه روزی عاشقانه و خالصانه تمامی مدیران و کارکنان در ایام نوروز و وقوع سیلاب‌ها تاکید کرد : نیاز به عملکرد جدی و متفاوت از گذشته است و شرایط ایجاب می‌کند در شهرسازی به ویژه در مناطق پر بارش یک بازنگری با همکاری تمامی بخش‌های مرتبط با حوزه مسکن و شهرسازی انجام شود .

  وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر بازبینی مطالعات هیدرولوژی و توپوگرافی راه‌ها و ابنیه فنی به ویژه در مناطق سیل زده بیان داشت : این موارد باید در کمیته ارزیابی و آسیب‌شناسی با حضور مهندس مشاور و پیمانکار مورد بررسی قرار گیرند و در صورت وجود هرگونه ایراد با آنها برخورد شود تا درس عبرتی برای دیگران باشد . همچنین در صورت وجود ، داده‌های جدید جایگزین داده‌های قبلی شود . این اقدام باید سریع و فوری ، حوزه به حوزه ، استان به استان مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد و پیرو آن دستورات لازم ابلاغ شود .




  مطالب مرتبط

  آغاز عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح ورودی کنارگذر لنگرود در آینده نزدیک

  آغاز عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح ورودی کنارگذر لنگرود در آینده نزدیک

  احداث و بهسازی این مسیر ضمن برخورداری اهالی منطقه رحیم‌آباد و اشکورات رودسر از مسیر ایمن ، کاهش قابل ملاحظه ‌ای در فاصله و زمان سفر از مرکز به شرق گیلان صورت می‌گیرد و به منظور اتمام عملیات اجرایی آن به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است .

  |

  برگزاری کارگاه تخصصی کمیته بین‌المللی پل‌های راه (پیارک) در سازمان راهداری

  برگزاری کارگاه تخصصی کمیته بین‌المللی پل‌های راه (پیارک) در سازمان راهداری

  تمامی اقداماتی که در بالا دست پل‌ها از سوی ارگان‌های مسئول انجام می‌شود ، همه در محل پل به ما می‌رسد . بنابراین رسیدن به دستورالعملی ثابت در این زمینه برای سازمان‌های مسئول و تعامل بین آنها در زمینه لایروبی پل‌ها ، آبخیزداری و نظایر آن ضروری است .

  |

  ضرورت بررسی و حل ریشه ای مشکلات حمل و نقل در سازمان راهداری

  ضرورت بررسی و حل ریشه ای مشکلات حمل و نقل در سازمان راهداری

  سازمان راهداری آماده شنیدن نظر تمامی عوامل ذی نفع بخش حمل و نقل است و جلسات مختلفی در این موارد در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تشکیل می‌شود چنانکه در این ارتباط سه کمیته راهبردی حمل و نقل کالا ، مسافر و ترانزیت و حمل و نقل بین المللی در سازمان تشکیل شده و به بررسی ...

  |

  نظرات کاربران