در حال بارگذاری ...
 • قدردانی مردم استان ایلام از تصمیم وزیر راه و شهرسازی

  طبق برنامه ریزی‌های انجام شده جهت تسریع در رفع خرابی‌های ناشی از سیل با هماهنگی مدیران راهداری و راه و شهرسازی ، ماشین‌آلات راهداری و راه و شهرسازی که در روزهای گذشته در محور مهتابی-گرزلنگر مستقر شدند ارتباط و دسترسی به بخش ماژین را برقرار و پس از آن جاده منتهی به پل جدید ماژین را ترمیم کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، محمد اسلامی در سفر به استان ایلام دستور احداث پل موقت به جای پل قدیم ماژین و ایجاد راه ارتباطی برای تسهیل تردد مردم را صادر کرد و این اقدام وی مورد استقبال و تشکر مردم قرار گرفت .

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی که به منظور بازدید از مناطق سیل‌زده به استان ایلام سفر کرده بود در بدو ورود به استان مورد استقبال مقامات استانی قرار گرفت .

  در جریان بازدید وزیر راه و شهرسازی به همراه قاسم سلیمانی استاندار ایلام ، نمایندگان استان در مجلس شوری اسلامی و علی اصغر کاظمی مدیر کل راه و شهرسازی استان از پل قدیم ماژین(وحدت اباد) صورت گرفت ، مقرر شد در کمترین زمان ممکن نسبت به احداث پل موقت و ایجاد راه ارتباطی اقدام شود که این تصمیم مورد استقبال گرم مردم و تشکر از وزیر راه و شهرسازی همراه شد .

  شایان ذکر است ، در پی بارش های اخیر و جاری شدن سیلاب ها ۸۱۰ کیلومتر از راه‌های استان دچار خساراتی از قبیل نشست های موضعی ، رانش ، آب بردگی و آسیب‌های جسم راه شد که ۲۷ دستگاه پل تخریب و به ۷۵۰ دستگاه پل آسیب‌های جدی واردشد که میزان خسارت اولیه بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است . از این رو محمد اسلامی به دستور رییس جمهوری برای سرکشی و ارزیابی خسارات ناشی از سیل به  استان ایلام سفر کرده است .

  طبق برنامه ریزی‌های انجام شده جهت تسریع در رفع خرابی‌های ناشی از سیل با هماهنگی مدیران راهداری و راه و شهرسازی ، ماشین‌آلات راهداری و راه و شهرسازی که در روزهای گذشته در محور مهتابی - گرزلنگر مستقر شدند  ارتباط و دسترسی به بخش ماژین را برقرار و پس از آن جاده منتهی به پل جدید ماژین را ترمیم کنند . (سازه پل جدید ماژین سالم می باشد) .

  با توجه به تخریب پل خرپایی گاومیشان و قطع ارتباط دره شهر به پلدختر از آن ، مطالعات احداث پل جدید گاومیشان در حال انجام است که احداث پل با جانمایی جدید و بالاتر از پل قبلی توسط اداره کل راه و شهرسازی استان بزودی به مناقصه گذاشته می‌شود ، تا زمان احداث پل و بهره‌برداری از آن ، ارتباط از طریق محور فرعی تلخاب به رومشگان صورت می گیرد و راهداری برخی نیازمندی های ایمنی این محور شامل خط کشی و کسری علائم و ایمن سازی پرتگاه ها را انجام می دهد .

  اصلاح موقعیت لرزه و رانشی بعد از تونل کربلا به سه راهی ماربره در قالب پروژه چهارخطه مهران توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام میشود و بازسازی وضع موجود و برقراری ارتباط در این محدوده توسط راهداری طی روزهای آتی انجام می‌شود و تا اصلاح آن، ارتباط از طریق جاده قدیم ماربره انجام می‌شود .

   یادآور می‌شود ، اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان نیز اقدامات ریزش‌برداری و رفع نشست‌های موضعی و ترمیم آب شستگی‌ها را بلافاصله انجام داده است .
  مطالب مرتبط

  سفر وزیر راه و شهرسازی به خراسان رضوی برای بازدید از پروژه های ریلی

  سفر وزیر راه و شهرسازی به خراسان رضوی برای بازدید از پروژه های ریلی

  راه آهن خواف - هرات ، اتصال سبزوار به شبکه ریلی ، راه آهن گرگان - بجنورد - مشهد ، اتصال دوغارون به شبکه ریلی ، راه آهن جوین - اسفراین - بجنورد و راه آهن خلیل آباد – کاشمر از جمله پروژه های ریلی در دست احداث در استان به شمار می روند .

  |

  نظرات کاربران