در حال بارگذاری ...
 • قدردانی مردم استان ایلام از تصمیم وزیر راه و شهرسازی

  طبق برنامه ریزی‌های انجام شده جهت تسریع در رفع خرابی‌های ناشی از سیل با هماهنگی مدیران راهداری و راه و شهرسازی ، ماشین‌آلات راهداری و راه و شهرسازی که در روزهای گذشته در محور مهتابی-گرزلنگر مستقر شدند ارتباط و دسترسی به بخش ماژین را برقرار و پس از آن جاده منتهی به پل جدید ماژین را ترمیم کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، محمد اسلامی در سفر به استان ایلام دستور احداث پل موقت به جای پل قدیم ماژین و ایجاد راه ارتباطی برای تسهیل تردد مردم را صادر کرد و این اقدام وی مورد استقبال و تشکر مردم قرار گرفت .

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی که به منظور بازدید از مناطق سیل‌زده به استان ایلام سفر کرده بود در بدو ورود به استان مورد استقبال مقامات استانی قرار گرفت .

  در جریان بازدید وزیر راه و شهرسازی به همراه قاسم سلیمانی استاندار ایلام ، نمایندگان استان در مجلس شوری اسلامی و علی اصغر کاظمی مدیر کل راه و شهرسازی استان از پل قدیم ماژین(وحدت اباد) صورت گرفت ، مقرر شد در کمترین زمان ممکن نسبت به احداث پل موقت و ایجاد راه ارتباطی اقدام شود که این تصمیم مورد استقبال گرم مردم و تشکر از وزیر راه و شهرسازی همراه شد .

  شایان ذکر است ، در پی بارش های اخیر و جاری شدن سیلاب ها ۸۱۰ کیلومتر از راه‌های استان دچار خساراتی از قبیل نشست های موضعی ، رانش ، آب بردگی و آسیب‌های جسم راه شد که ۲۷ دستگاه پل تخریب و به ۷۵۰ دستگاه پل آسیب‌های جدی واردشد که میزان خسارت اولیه بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است . از این رو محمد اسلامی به دستور رییس جمهوری برای سرکشی و ارزیابی خسارات ناشی از سیل به  استان ایلام سفر کرده است .

  طبق برنامه ریزی‌های انجام شده جهت تسریع در رفع خرابی‌های ناشی از سیل با هماهنگی مدیران راهداری و راه و شهرسازی ، ماشین‌آلات راهداری و راه و شهرسازی که در روزهای گذشته در محور مهتابی - گرزلنگر مستقر شدند  ارتباط و دسترسی به بخش ماژین را برقرار و پس از آن جاده منتهی به پل جدید ماژین را ترمیم کنند . (سازه پل جدید ماژین سالم می باشد) .

  با توجه به تخریب پل خرپایی گاومیشان و قطع ارتباط دره شهر به پلدختر از آن ، مطالعات احداث پل جدید گاومیشان در حال انجام است که احداث پل با جانمایی جدید و بالاتر از پل قبلی توسط اداره کل راه و شهرسازی استان بزودی به مناقصه گذاشته می‌شود ، تا زمان احداث پل و بهره‌برداری از آن ، ارتباط از طریق محور فرعی تلخاب به رومشگان صورت می گیرد و راهداری برخی نیازمندی های ایمنی این محور شامل خط کشی و کسری علائم و ایمن سازی پرتگاه ها را انجام می دهد .

  اصلاح موقعیت لرزه و رانشی بعد از تونل کربلا به سه راهی ماربره در قالب پروژه چهارخطه مهران توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام میشود و بازسازی وضع موجود و برقراری ارتباط در این محدوده توسط راهداری طی روزهای آتی انجام می‌شود و تا اصلاح آن، ارتباط از طریق جاده قدیم ماربره انجام می‌شود .

   یادآور می‌شود ، اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان نیز اقدامات ریزش‌برداری و رفع نشست‌های موضعی و ترمیم آب شستگی‌ها را بلافاصله انجام داده است .
  مطالب مرتبط

  کاهش طول مسیر جاده خرم‌آباد – پلدختر با احداث ۶ کیلومتر تونل

  کاهش طول مسیر جاده خرم‌آباد – پلدختر با احداث ۶ کیلومتر تونل

  برای بازسازی و ساخت مجدد هر ۱۰ کیلومتر جاده قدیم خرم آباد – پلدختر یکی از ادارات راهداری از استان‌های مختلف مامور شده‌اند تا هر چه زودتر این مسیر بهسازی شود . نقطه به نقطه این جاده را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که می‌توان مسیر را به ۸۵ کیلومتر کاهش داد .

  |

  لزوم بازتعریف مدیریت سیلاب در راه و راه‌آهن

  لزوم بازتعریف مدیریت سیلاب در راه و راه‌آهن

  رخداد‌های ناشی از سیل علاوه بر آثار مخرب بر جان و مال هموطنان ، زیرساخت‌های کشور به ویژه شبکه حمل‌ونقل را به شدت تحت تاثیر قرار داد ، لذا ضرورت دارد اقدامات پیشگیرانه قبل از وقوع هرگونه رخداد مجدد ، همچنین مقابله در زمان آن انجام و شرایط حمل‌ونقل برای امداد رسانی و کمک به ...

  |

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  امضا یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل جاده ای میان ایران و بلغارستان

  موارد مهمی از جمله تحلیل آمار و اطلاعات تبادل تجاری ، ضرورت از سرگیری حمل‌ونقل مسافری ، ضرورت رفع موانع بازرسی‌ها و تخلیه‌های دوباره در مرزها ، الحاق ایران به کنوانسیون تردد ثالث ، ضرورت رفع موانع تاخیرات نظارت بهداشتی ، مشکلات پرداخت عوارض و جرائم توسط رانندگان ایران ، ...

  |

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی مسدود شده بر اثر سیلاب اخیر

  با توجه به استقرار تعدادی از ماشین‌آلات و نیروهای راهداری در استان‌های خسارت دیده در سیل ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چند روز آینده در محورهای مواصلاتی که درگیر بارش برف و باران می‌شوند ، آمادگی کامل برای خدمت رسانی به هم‌وطنان دارد .

  |

  امضا تفاهم همکاری های بندری و دریایی میان ایران و بلغارستان

  امضا تفاهم همکاری های بندری و دریایی میان ایران و بلغارستان

  یادداشت تفاهمنامه‌هایی در زمینه همکاری‌های بندری و دریایی ، هوایی ، جاده‌ای ، پستی ، اتاق‌های بازرگانی ، هواشناسی ، استاندارد تایید صلاحیت ، اقتصادی و سند جامع اجلاس بین هیأت ایرانی و بلغاری برای تقویت همکاری دوجانبه امضا شد .

  |

  نظرات کاربران