در حال بارگذاری ...
 • فروش بلیت بیش از ۸۰ درصد پروازهای نوروزی به صورت سیستمی

  هرگونه فروش بلیت بالاتر از نرخ اعلام شده توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی تخلف است و با متخلفین ، اعم از شرکت‌های هواپیمایی یا واسطه‌ها برخورد می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رضا جعفرزاده با بیان اینکه در ایام نوروز بیش از ۸۰ درصد پروازها به صورت سیستمی به فروش رسیده‌اند ، گفت : تا ۱۲ فروردین بیش از دو میلیون و ۵۸۰ هزار مسافر نوروزی در کشور جابجا شده‌اند .

  مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام انجام ۲۰ هزار و ۵۸۱ پرواز نوروزی تا تاریخ ۱۲ فروردین سال ۱۳۹۸ گفت : بیش از ۸۰ درصد بلیت‌ها ، یعنی تمام پروازها به غیر از برخی از پروازهایی که به مقاصد گردشگری مانند کیش و قشم و مناطق نفت‌خیز بوده‌اند ، به صورت سیستمی به فروش رفته و شاهد کاهش چشمگیر نرخ فروش بلیت چارتری بوده‌ایم . بیش از ۲ میلیون و ۵۸۰ هزار مسافر داخلی و خارجی با استفاده از این پروازها جابجا شده‌اند .

  جعفرزاده با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری در هفته گذشته با درخواست پروازهای فوق العاده شرکت های هواپیمایی برای انجام پرواز به مناطق سیل زده موافقت کرد ، گفت : سازمان هواپیمایی کشوری پیش از این آمادگی خود را به ستادکل مدیریت بحران در خصوص سرویس دهی به سیل زدگان اعلام و در راستای همکاری تنگاتنگ با مسوولان ستادکل مدیریت سفر نسبت به استرداد کل مبلغ بلیت های آن دسته از مسافران که به خاطر وضعیت نامناسب بعضی از استان های درگیر سیل اقدام به کنسلی سفر خود داشته اند اعلام کردند .

  وی افزود : فرودگاه حضرت امام (ره)، با جابه جایی ۲۳۸هزار مسافر بیشترین سرویس دهی در پروازهای بین المللی و فرودگاه مهرآباد با ۶۸۲ هزار و ۵۵۴ مسافر بالاترین حجم پروازها در پروازهای داخلی را برعهده داشته است . فرودگاه کیش در بین مراکز سیاحتی و گردشگری با سرویس دهی ۲۴۵ هزار و ۶۸۵ مسافر و انجام بیش از یک هزار و ۸۴۰ پرواز ورودی و خروجی تا ۱۱ فروردین ماه در مقایسه با سال گذشته ۳درصد در پروازها و ۸درصد در جابه جایی مسافر افزایش را ثبت کرده است .

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به نظارت این سازمان بر نرخ بلیت هواپیما گفت : هرگونه فروش بلیت بالاتر از نرخ اعلام شده توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی تخلف است و با متخلفین ، اعم از شرکت‌های هواپیمایی یا واسطه‌ها برخورد می‌شود . اکنون تمام پروازها بدون هیچ مشکلی در حال انجام است . بازرسان عملیاتی سازمان هواپیمایی کشوری در طول سفرهای نوروزی بازرسی های لازمه را همواره انجام داده اند .

  جعفرزاده با بیان اینکه ایمنی از اولویت‌های محوری سازمان هواپیمایی کشوری است ، گفت : انجام این حجم پرواز مرهون تلاش ، هماهنگی و انسجام تمام بخش‌ها من جمله شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ، شرکت‌های هواپیمایی ، دستگاه‌های امنیتی و انتظامی ، گمرک ، حراست و شرکت‌های هندلینگ بوده است .
  مطالب مرتبط

  تشکیل کمیسیون بررسی رویدادهای ترافیک هوایی (ATS) در سال جاری

  تشکیل کمیسیون بررسی رویدادهای ترافیک هوایی (ATS) در سال جاری

  سال گذشته با تلاش کارشناسان مدیریت ایمنی برای نخستین بار برنامه عملی اجرای سیستم مدیریت ایمنی را منطبق با ویرایش چهارم سند ۹۸۵۹ ایکائو و مقررات ملی کشورمان و نیز ساختارها و رویه های سازمانی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تنظیم کردیم که این برنامه ۱۷۹ فعالیت را در هشت ...

  |

  برگزاری نخستین تمرین کامل طرح اضطراری در فرودگاه رفسنجان

  برگزاری نخستین تمرین کامل طرح اضطراری در فرودگاه رفسنجان

  طبق برنامه ، خودروهای امدادی و امنیتی بلافاصله از میعادگاه به محل وقوع سانحه اعزام شدند و حلقه‌ امنیتی با حضور یگان حفاظت هواپیمایی و پلیس فرودگاه ایجاد شدند و نیروهای امدادی اقدام به اطفای حریق هواپیما ، امداد و نجات و انتقال مجروحان کردند و حراست اداره کل فرودگاه‌های ...

  |

  آغاز تمرین های کامل دو سالانه طرح اضطراری در فرودگاه های کشور

  آغاز تمرین های کامل دو سالانه طرح اضطراری در فرودگاه های کشور

  در این تمرین ها آمادگی کامل همه عوامل موثر در امداد و نجات و فرودگاه ها در برابر سانحه هوایی ارزیابی می شود . فرآیند برگزاری این تمرین نود روز است که بر اساس سناریوی از پیش تهیه شده ، انجام می شود . ‌

  |

  تشریح اقدامات سازمان هواپیمایی کشوری برای مدیریت بحران سیل در کشور

  تشریح اقدامات سازمان هواپیمایی کشوری برای مدیریت بحران سیل در کشور

  با دستور مقام عالی وزارت و پیگیری رییس سازمان هواپیمایی کشوری ، این سازمان بخشنامه‌ای صادر کرد که بر اساس آن تمام شرکت‌های هواپیمایی مکلف شدند که اگر مسافری از بازه زمانی ۵ تا ۹ فروردین ، درخواست ابطال سفر خود را داشت ، این درخواست بدون اجرای دستورالعمل‌های CRCN بپذیرند و ...

  |

  نظرات کاربران