در حال بارگذاری ...
 • آمادگی نوار ساحلی استان هرمزگان برای انجام عملیات سفرهای نوروزی دریایی

  امیدواریم مردم در جزایر ، سواحل و سفرهای تفریحی و گردشگری نوروز ۹۸ لحظات لذت بخشی را تجربه کنند و سفرهای ایمن و سلامتی را داشته باشند . همه بخش‌های حمل‌ونقل در کشور شامل هوایی ، دریایی ، ریلی و زمینی ناوگان بزرگی آماده اجرای سفرهای نوروزی هستند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی گفت : امسال در کل نوار ساحلی استان حدود ۸۰ شناور با ۵ هزار و ۹۰۰ صندلی آمادگی عملیات سفرهای نوروزی دریایی مردم را دارند .

  محمد اسلامی در حاشیه مراسم آغاز به کار ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۹۸ در بندر شهید حقانی بندرعباس در جمع خبرنگاران گفت : با توجه به ساماندهی صورت گرفته از امروز در بندرعباس حدود ۴۰ شناور جدید که دارای صلاحیت و کیفیت و لوازم ایمن هستند می‌توانند سفرهای دریایی مردم را از بندر شهید حقانی برقرار کنند . امسال در کل نوار ساحلی استان هرمزگان حدود ۸۰ شناور با ۵ هزار و ۹۰۰ صندلی آمادگی عملیات سفرهای نوروزی دریایی مردم را دارند ، این شناورها در کل شبانه‌روز در مسیرهای مشخص تردد خواهند کرد.

  اسلامی خاطرنشان کرد : خوشبختانه امسال امکانات پشتیبانی و تسهیل گری رخ داده که مهم‌ترینش خرید اینترنتی بلیت است و مردم خیلی راحت و سهل می‌توانند بلیت خود را تهیه کنند . خدمات پس‌کرانه‌ای که با همت استاندار هرمزگان ایجاد شده و تعاملی که خود مردم برای پشتیبانی سفر دارند این شرایط را به وجود آورده است .

  وزیر راه و شهرسازی اذعان داشت : امیدواریم مردم در جزایر ، سواحل و سفرهای تفریحی و گردشگری نوروز ۹۸ لحظات لذت بخشی را تجربه کنند و سفرهای ایمن و سلامتی را داشته باشند . همه بخش‌های حمل‌ونقل در کشور شامل هوایی ، دریایی ، ریلی و زمینی ناوگان بزرگی آماده اجرای سفرهای نوروزی هستند .

  وی با بیان اینکه امسال ضریب آمادگی و کمیتی عرضه شده نسبت به سال گذشته در همه بخش‌ها حداقل حدود ۱۵ درصد افزایش داشته است ، خاطرنشان کرد : به‌ طور طبیعی پیش‌بینی‌ ما این است که میزان سفرهای نوروزی امسال  نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد .

  اسلامی گفت : از مردم می‌خواهیم که در جاده‌ها نیز رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را داشته باشند تا با بی‌احتیاطی خود ایام نوروز را به کام خود و دیگران تلخ نکنند . از همکاران خود در همه حوزه‌های حمل‌ونقل به خاطر تلاش شبانه‌روزی که در همه حوزه ایفا می‌کنند تشکر می‌کنم .
  مطالب مرتبط

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی و در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و همچنین تسهیل در سفرهای دریایی هموطنان به جزایر استان هرمزگان ، فعالیت‌های عمرانی و اجرایی متعددی در اسکله‌های گردشگری کندالو ، هنگام ، شیب‌دراز ، سهیلی ، گورزین ، لافت ...

  |

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم پایدار ، توسعه اجتماعی ، اقتصادی و توریستی مناطق گردشگری ، افزایش ضریب ایمنی سفرها و گشت های تفریحی دریایی و ایجاد بستر رفاهی مناسب برای گردشگران از جمله ره آوردها و تاثیرات اجرای این پروژه است .

  |

  نظرات کاربران