در حال بارگذاری ...
 • معارفه دبیر انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته

  باید بخش خصوصی ، کرسی های نظریه پردازی داشته باشد و نسبت به هر حرفی که درباره حوزه ریلی عنوان می شود واکنش و اظهار نظر داشته باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مراسم معارفه دبیر انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته ، روز گذشته در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار شد .

  در این جلسه محمد رجبی رئیس انجمن شرکت‌های حمل‌‌‌و‌نقل ریلی با معرفی مهرداد تقی زاده به عنوان دبیر جدید انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته گفت : با توجه به رویکرد و عملکرد آقای رسولی در گذشته به عنوان میاندار بخش خصوصی و راه آهن ، انتخاب وی به عنوان مدیرعامل راه آهن ، فرصت مغتنمی برای ارتباط بیشتر میان دو بخش خصوصی و ریلی است .

  وی جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با فعالان بخش خصوصی در بخش بار و مسافر را مثبت ارزیابی کرد و افزود : در حال حاضر جایگاه انجمن به دوران بلوغ خود نزدیک و به دنبال کارهای جدی است .

  رجبی با تاکید بر اینکه در حال حاضر می توان به خروجی های انجمن امیدوار بود ، اظهار داشت : حضور فعال انجمن در هیات دولت ، مجلس و سازمان های رسمی چون بیمه و ... جای پای محکمی را برای انجمن فراهم کرده و امیدواریم بتوانیم توسعه حمل و نقل ریلی را بیش از پیش دنبال کنیم .

  رئیس انجمن شرکت‌های حمل‌‌‌و‌نقل ریلی گفت : در صورت همکاری با همین منابع موجود نیز می توان برنامه های توسعه ای را دنبال کرد .

  وی با اشاره به کم اطلاعی برخی از تصمیم گیران در کشور از حوزه ریلی افزود : در این زمینه پیشنهاد شد تا کارگروه و دفتر خاص ریلی در کمیسیون عمران مجلس ایجاد شود تا با حضور نمایندگان بخش ریلی مسائل موجود در این بخش برای نمایندگان مردم ، تشریح و تبیین شود .

  رجبی با تاکید بر اینکه منابع محدود است و باید در جهت استراتژیک مصرف شود ، گفت : تعامل مدیرعاملان راه آهن با انجمن بسیار جدی است .

  رئیس انجمن شرکت‌های حمل‌‌‌و‌نقل ریلی با اشاره به اینکه انجمن می تواند در بسیاری از بخش ها به راه آهن کمک کند افزود : باید بخش خصوصی ، کرسی های نظریه پردازی داشته باشد و نسبت به هر حرفی که درباره حوزه ریلی عنوان می شود واکنش و اظهار نظر داشته باشد .

  رجبی با اشاره به مسئولیت پیشین تقی زاده در کسوت معاون وزیری و توجه خاص وی به حمل و نقل ریلی ، اظهار داشت : خوشبختانه تلاش و همگرایی در انجمن بسیار شده ، هر چند دستاوردها ارزشمند است اما کافی نیست .

  وی با اشاره به اینکه تا اواخر اردیبهشت ماه ، قراردادهای دسترسی عملیاتی می شود ، گفت : این اقدام تاثیر بسیاری بر اقتصاد بخش بار ، مسافر و لکوموتیو دارد .

  رجبی از جمله مطالبات این انجمن را حمایت از بخش خصوصی عنوان و در پایان از زحمات بابایی برای تدوین برنامه ها ، تعامل با راه آهن و ارائه خواسته های شفاف انجمن تشکر کرد .
  مطالب مرتبط

  امضا تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی

  امضا تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی

  تفاهم نامه همکاری مشترک بین دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر راه و شهرسازی با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد در حوزه حمل و نقل ریلی موضوع تبصره ۱۸ و تامین مالی لازم برای طرح های زیربخش صنعت در قالب بازسازی و خرید واگن مسافری، خرید ریل باس ، لکوموتیو و واگن ...

  |

  تدوین برنامه های جدی برای توسعه و افزایش سهم ریلی بار و مسافر توسط شرکت راه آهن

  تدوین برنامه های جدی برای توسعه و افزایش سهم ریلی بار و مسافر توسط شرکت راه آهن

  راه‌آهن با هدف توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق حاشیه‌ ریلی و روستاها، مبادرت به برقراری قطار گردشگری با همکاری بخش خصوصی کرده است و خوشبختانه تعداد قطارهای گردشگری نیز افزایش پیدا می‌کند .

  |

  نظرات کاربران