در حال بارگذاری ...
 • استفاده از اینترنت اشیا در صنعت دریانوردی از برنامه های اجرایی سال ۹۸

  موضوع اینترنت اشیا در سال های اخیر در حمل و نقل دریایی بسیار به کارگرفته شده است از جمله در ردیابی کانتینر و بازرسی ها که به همین منظور سازمان بنادر در سال ۱۳۹۷ این تکنولوژی را برای ثبت تردد شناورها بدون دخالت انسان عملیاتی کرده است که مقرر است در سطح بنادر تعمیم داده شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : هیچ بندری در ایران تحریم نیست و خدمات بندری مطابق روال معمول در دست انجام است .

  هادی حق شناس در همایش مدیران این سازمان با تاکید بر ضرورت هوشمند سازی بنادر در راستای ارتقای عملیات دریایی ، از اختصاص دستگاه نشان دهنده موقعیت اضطرای راهنمایان ؛ استفاده از سیستم کمک ناوبری ( VAN MASTER ) در هدایت کشتی و استفاده از اینترنت اشیا در صنعت دریانوردی به عنوان برنامه های اجرایی سال ۹۸ خبر داد .

  عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه امروزه صنعت کشتیرانی جهان با استفاده از تکنولوژی های نوین دریایی رونق چشم گیری گرفته است ، افزود : موضوع اینترنت اشیا در سال های اخیر در حمل و نقل دریایی بسیار به کارگرفته شده است از جمله در ردیابی کانتینر و بازرسی ها که به همین منظور سازمان بنادر در سال ۱۳۹۷ این تکنولوژی را برای ثبت تردد شناورها بدون دخالت انسان عملیاتی کرده است که مقرر است در سطح بنادر تعمیم داده شود .

  معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تحلیل وضعیت کشتیرانی جهان طی ۱۰ سال آینده گفت : تنش اقتصادی بین امریکا و چین ؛ عدم تمایل بارهای کشاورزی غیر یخچالی و خودرو به کانتینر ؛ وضعیت قیمت سوخت تعیین کننده سفارش کشتی های بالای ۲۰۰ TEU و توسعه اقتصادی هند و دیگر کشورهای در حال توسعه آسیا از مهم ترین عوامل موثر بر بازار و ناوگان کانتینری در ۱۰ سال آینده به شمار می آید .

  وی  بیان اینکه بعضا شنیده می شود که بندر چابهار از شمول تحریم های امریکا معاف شده است ، خاطرنشان کرد : مگر سایر بنادر ایران تحریم شده اند که چابهار مستثنا شده باشد . هیچ بندری در ایران تحریم نیست و خدمات بندری مطابق روال معمول در دست انجام است .

  معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به شعار سازمان جهانی دریانوردی (IMO) در سال ۲۰۱۹مبنی بر « توانمند سازی بانوان در جامعه دریانوردی» و تشویق دولت ها برای آموزش زنان در موسسات دریایی ، از فعالیت ۶۲۰ خانم در ستاد و بنادر ؛ فعالیت ۶۰ خانم در معاونت امور دریایی ستاد و بنادر ؛ انتصاب یک خانم به عنوان نماینده سازمان بنادر در آیمو و آموزش حرفه ای ۱۶۰ دریانورد زن توسط بخش خصوصی در تخصص های افسر دوم ، ملوان عمومی و کابر موتور دریایی خبر داد .
  مطالب مرتبط

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی و در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و همچنین تسهیل در سفرهای دریایی هموطنان به جزایر استان هرمزگان ، فعالیت‌های عمرانی و اجرایی متعددی در اسکله‌های گردشگری کندالو ، هنگام ، شیب‌دراز ، سهیلی ، گورزین ، لافت ...

  |

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم پایدار ، توسعه اجتماعی ، اقتصادی و توریستی مناطق گردشگری ، افزایش ضریب ایمنی سفرها و گشت های تفریحی دریایی و ایجاد بستر رفاهی مناسب برای گردشگران از جمله ره آوردها و تاثیرات اجرای این پروژه است .

  |

  نظرات کاربران