در حال بارگذاری ...
 • توجه بیش از پیش به موضوعات حاکمیتی سواحل ، ضرورتی اجتناب ناپذیر

  با توجه به برنامه های توسعه ای و زیربنایی در سازمان ، توجه و همکاری در استقرار نظام مدیریت پروژه ها ؛ رعایت انبساط مالی با توجه به محدویت اعتبارات و عدم تعریف پروژه غیر ضرور و توجه بیش از پیش مدیران بنادر به موضوعات حاکمیتی سواحل، ضرورتی اجتناب ناپذیر است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون مهندسی و امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : توجه بیش از پیش مدیران بنادر به موضوعات حاکمیتی سواحل ، ضرورتی اجتناب ناپذیر است .

  محمد رضا الهیار در همایش مدیران این سازمان ، فاز سوم توسعه بندر شهید رجایی ، توسعه بندر شهید بهشتی چابهار ، احداث موج شکن های جنوب کشور را از به عنوان اهم اقدامات در حوزه زیرساخت ها برشمرد .

  عضو هیات عامل سازمان بنادر همچنین در خصوص ارتقا و ایمنی آبراه ها ، از ارتقای ایمنی آبراه اروند با خارج سازی ۲۱ فروند مغروقه ، ارتقای ایمنی آبراه بندر بوشهر با خارج سازی ۴ فروند مغروقه و افزایش ایمنی آبراه بندر شهید رجایی به عنوان اقدامات شاخص در حوزه ایمنی دریایی اسم برد .

  معاون مهندسی و امور زیربنایی با اشاره به اقدامات مهم در حوزه مدیریت و مهندسی سواحل و بنادر از تهیه و بهره برداری از ماژول های PMO DYNAMIC شامل سامانه ردیابی آلودگی نفتی و اجسام شناور و نیمه مغروق ؛ پایش و شبیه سازی سواحل خوزستان و مکران ؛ تدقیق مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی استان های ساحلی کشور و هیدروگرافی دوره ای و مستمر در بنادر شمالی و جنوبی خبر داد .

  الهیار با بیان اقدامات انجام شده در بخش توسعه زیرساخت های گردشگری ، طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله؛ مطالعات جانمایی و امکان سنجی احداث ۲۶ پست اسکله شناور فلزی مسافری ؛ و احداث اسکله شناور مسافری در بندر ترکمن را مهم ترین دستاودها در سال ۹۷ عنوان کرد .

  به گفته الهیار ، برگزاری سیزدهمین همایش بین المللی دوسالانه سواحل ، بنادر و سازه های دریایی ؛ انعقاد تفاهم نامه بین انجمن سواحل و سازه هایی دریایی و پیانک ایران و برگزاری اولین نشست تخصصی مدیریت دارایی های فیزیکی در سازمان بنادر ، نقش مهمی در ارتقای جایگاه ملی و بین المللی سازمان بنادر داشته است .

  معاون مهندسی و امور زیربنایی افزود : با توجه به برنامه های توسعه ای و زیربنایی در سازمان ، توجه و همکاری در استقرار نظام مدیریت پروژه ها ؛ رعایت انبساط مالی با توجه به محدویت اعتبارات و عدم تعریف پروژه غیر ضرور و توجه بیش از پیش مدیران بنادر به موضوعات حاکمیتی سواحل ، ضرورتی اجتناب ناپذیر است .

  وی با اشاره به طرح های توسعه ای عمرانی و ایجاد زیرساخت ها در بنادر از « تعمیرات اساسی اسکله های شماره ۲۷ تا ۳۴ ؛ توسعه اسکله های نفتی بندر شهید رجایی ؛ لایروبی کانال های داخلی و خارجی بندر بوشهر و ارتقای ایمنی و پاکسازی کانال خور موسی از طریق خارج سازی ۷ فروند مغروقه به عنوان مهم ترین اقدامات در سال ۹۷ خبر داد .
  مطالب مرتبط

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی و در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و همچنین تسهیل در سفرهای دریایی هموطنان به جزایر استان هرمزگان ، فعالیت‌های عمرانی و اجرایی متعددی در اسکله‌های گردشگری کندالو ، هنگام ، شیب‌دراز ، سهیلی ، گورزین ، لافت ...

  |

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم پایدار ، توسعه اجتماعی ، اقتصادی و توریستی مناطق گردشگری ، افزایش ضریب ایمنی سفرها و گشت های تفریحی دریایی و ایجاد بستر رفاهی مناسب برای گردشگران از جمله ره آوردها و تاثیرات اجرای این پروژه است .

  |

  نظرات کاربران