در حال بارگذاری ...
 • نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای از اولویت های وزارت راه و شهرسازی

  باید قوانینی بگذاریم تا کیفی‌سازی وضع موجود در این حوزه انجام شود . همچنین میران مصرف سوخت در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای باید کاهش یابد که این کار به پشتیبانی قانونی نیاز دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه وشهرسازی که پنج شنبه پس از افتتاح ١٢١٢ واحد مسکن مهر شهر جدید هشتگرد و بازدید از متروی در حال ساخت گلشهر-هشتگرد از گروه صنعتی ماموت در استان البرز که در نوسازی ناوگان فرسوده باری کشور همکاری می کند ، بازدید کرد .

  محمد اسلامی در این بازدید در خصوص ادامه روند نوسازی ناوگان باری تاکید کرد : گسترش ناوگان حمل و نقل جاده ای به صورت حرفه ای در دستور کار ما قرار دارد . به همین دلیل نیز ما باید قدرت لجستیک را در کشور ایجاد کنیم و توسعه بدهیم و به خصوص از فرصت ترانزیت استفاده کنیم . که این مهم از طریق ساماندهی ، سازماندهی و نوسازی ناوگان در حال دنبال است . ما باید بتوانیم چرخه فعالیت ، راندمان و خلق ثروت را از فرصت های حمل ونقل داخلی و خارجی برای حمل و نقل جاده ای کشور ایجاد کنیم .  

  وزیر راه و شهرسازی در این بازدید با اشاره به سن بالای ناوگان باری و لزوم توجه جدی به نوسازی ناوگان خواستار تلاش برای حل مشکلات و کمک به کامیون داران برای نوسازی ناوگان باری شد .

  وی نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای را از اولویت های وزارت راه و شهرسازی برشمرد و گفت : باید قوانینی بگذاریم تا کیفی‌سازی وضع موجود در این حوزه انجام شود . همچنین میران مصرف سوخت در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای باید کاهش یابد که این کار به پشتیبانی قانونی نیاز دارد .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه استفاده از ناوگان جاده ای با کیفیت موجب ایمنی و رفاه بیشتر برای رانندگان خواهد شد ، بیان داشت : با نوسازی ناوگان فرسوده که مصرف سوخت آنها دو برابر ناوگان جدید است ، موجب کاهش قابل ملاحظه ای در مصرف سوخت و کاهش قابل توجه آلایندگی هوا خواهیم بود .

  اسلامی ضمن حمایت از تلاش های بخش خصوصی  در کشور ، تاکید کرد : نوسازی ناوگان با حمایت دولت و همراهی دارندگان ناوگان باری و سازندگان باید تسریع شود .

  در سال های گذشته قرارداد نوسازی کشنده های فرسوده بالای ۳۵ سال بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ، شرکت فرآورده های نفتی و شرکت ماموت در استان البرز منعقد شده است .

   
  مطالب مرتبط

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  تعمیر و راه‌اندازی مجدد برخی دوربین‌های کنترل سرعت در سطح جاده‌ها ، ایجاد روشنایی در نقاط حادثه خیز و تاریک جاده‌ای و خط کشی سطح جاده‌ها از دیگر اقداماتی است که در کاهش تصادفات نقش بسزایی خواهد داشت .

  |

  برنامه‌ها و تمهیدات حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در طرح نوروزی ۹۸

  برنامه‌ها و تمهیدات حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در طرح نوروزی ۹۸

  هموطنان از طریق دو روش پیش فروش اینترنتی بلیت از طریق سایت های اختصاصی شرکتهای حمل و نقل مسافر و پیش فروش حضوری بلیت در محل پایانه های عمومی مسافر و همچنین دفاتر مرکزی و دفاتر فروش بلیت سطح شهر شرکت‌های مسافربری برای سرویس‌های هر شرکت نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند .

  |

  آغاز طرح سفرهای نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  آغاز طرح سفرهای نوروزی ۹۸ سازمان راهداری

  در طرح سفرهای نوروزی پیش‌رو ۱۴۵۰۰ دستگاه اتوبوس ، ۲۱۵۰۰دستگاه مینی بوس و ۲۶۳۰۰دستگاه سواری کرایه به کارگرفته می‌شود و بیش از ۱۱۸هزار راننده و کمک راننده برای خدمت‌رسانی به مسافرین فعالیت می‌کنند .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از راه های آسیب دیده ناشی از سیل در استان سیستان و بلوچستان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از راه های آسیب دیده ناشی از سیل در استان سیستان و بلوچستان

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در زمان حضور در شهر سراوان با خانواده مرحوم محمد صالح باران زهی رئیس سابق اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سراوان ، که سال گذشته در حین نظارت بر عملیات راهداری دچار سانحه شد و به دیار باقی شتافت دیدار ، و از رشادت های ...

  |

  نظرات کاربران