در حال بارگذاری ...
 • نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای از اولویت های وزارت راه و شهرسازی

  باید قوانینی بگذاریم تا کیفی‌سازی وضع موجود در این حوزه انجام شود . همچنین میران مصرف سوخت در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای باید کاهش یابد که این کار به پشتیبانی قانونی نیاز دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه وشهرسازی که پنج شنبه پس از افتتاح ١٢١٢ واحد مسکن مهر شهر جدید هشتگرد و بازدید از متروی در حال ساخت گلشهر-هشتگرد از گروه صنعتی ماموت در استان البرز که در نوسازی ناوگان فرسوده باری کشور همکاری می کند ، بازدید کرد .

  محمد اسلامی در این بازدید در خصوص ادامه روند نوسازی ناوگان باری تاکید کرد : گسترش ناوگان حمل و نقل جاده ای به صورت حرفه ای در دستور کار ما قرار دارد . به همین دلیل نیز ما باید قدرت لجستیک را در کشور ایجاد کنیم و توسعه بدهیم و به خصوص از فرصت ترانزیت استفاده کنیم . که این مهم از طریق ساماندهی ، سازماندهی و نوسازی ناوگان در حال دنبال است . ما باید بتوانیم چرخه فعالیت ، راندمان و خلق ثروت را از فرصت های حمل ونقل داخلی و خارجی برای حمل و نقل جاده ای کشور ایجاد کنیم .  

  وزیر راه و شهرسازی در این بازدید با اشاره به سن بالای ناوگان باری و لزوم توجه جدی به نوسازی ناوگان خواستار تلاش برای حل مشکلات و کمک به کامیون داران برای نوسازی ناوگان باری شد .

  وی نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای را از اولویت های وزارت راه و شهرسازی برشمرد و گفت : باید قوانینی بگذاریم تا کیفی‌سازی وضع موجود در این حوزه انجام شود . همچنین میران مصرف سوخت در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای باید کاهش یابد که این کار به پشتیبانی قانونی نیاز دارد .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه استفاده از ناوگان جاده ای با کیفیت موجب ایمنی و رفاه بیشتر برای رانندگان خواهد شد ، بیان داشت : با نوسازی ناوگان فرسوده که مصرف سوخت آنها دو برابر ناوگان جدید است ، موجب کاهش قابل ملاحظه ای در مصرف سوخت و کاهش قابل توجه آلایندگی هوا خواهیم بود .

  اسلامی ضمن حمایت از تلاش های بخش خصوصی  در کشور ، تاکید کرد : نوسازی ناوگان با حمایت دولت و همراهی دارندگان ناوگان باری و سازندگان باید تسریع شود .

  در سال های گذشته قرارداد نوسازی کشنده های فرسوده بالای ۳۵ سال بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ، شرکت فرآورده های نفتی و شرکت ماموت در استان البرز منعقد شده است .

   
  مطالب مرتبط

  رسیدگی به ۳۷ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای کالا در فروردین ماه

  رسیدگی به ۳۷ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای کالا در فروردین ماه

  بر اساس گزارش عملکرد کمیسیون‌های ویژه ماده ۱۲ در ۶ اداره‌کل استانی به ۳۷ پرونده تخلف رسیدگی شد که بنا به تصمیمات متخذه ، ۲۶ شرکت جریمه نقدی ، ۵ شرکت به تذکر کتبی محکوم و 6 شرکت نیز برائت شدند .

  |

  حل مشکلات فعالان حوزه حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر از اهداف اصلی سازمان راهداری

  حل مشکلات فعالان حوزه حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر از اهداف اصلی سازمان راهداری

  سازمان راهداری کشور تلاش کرده است تا در حوزه بیمه تکمیلی و پرداخت هزینه پزشکی رانندگان و خانواده آنان اقدامات موثری را انجام دهد . از طرفی در بخش تامین لاستیک از افرادی که توانایی واردات و تامین لاستیک را دارند حمایت می کنیم .

  |

  تقدیر رئیس سازمان راهداری از مدیرکل مرکز صدا و سیمای خلیج فارس

  تقدیر رئیس سازمان راهداری از مدیرکل مرکز صدا و سیمای خلیج فارس

  ارتباط دوسویه بین این دستگاه و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان سبب آگاه بخشی و خدمت رسانی هر چه مطلوبتر به مردم است و صداو سیمای مرکز خلیج فارس آمادگی دارد تا همراه سازمان راهداری نسبت به انتقال پیام ها ، نقش بسزایی در آگاه بخشی جامعه داشته باشد .

  |

  نظرات کاربران