در حال بارگذاری ...
 • توسعه و ترویج روکش‌های حفاظتی و پیشگیرانه رویکرد اصلی سازمان راهداری

  میکروسرفیسینگ ترکیبی از ماسه صددرصد شکسته و خوب دانه بندی شده متراکم و قیر امولسیونی پلیمری اصلاح شده با آب و فیلر و در صورت لزوم افزودنی‌های کنترل کننده زمان شکست امولسیون است که این مواد با استفاده از تجهیزات مخصوص با یکدیگر مخلوط شده و کیفیت یکسانی را بخود می گیرند و بعد از این اقدامات با دستگاه مخصوص میکروسرفیسینگ روی سطح راه به صورت یکنواخت پخش می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل دفتر نگهداری راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به رویکرد این سازمان در توسعه و ترویج روکش‌های حفاظتی و پیشگیرانه ، از روکش آسفالت حفاظتی در ۶۰۰ کیلومتر از جاده‌‌های کشور خبر داد .

  رضا اکبری در تشریح عملکرد سه ساله برای جایگزین کردن روکش آسفالت حفاظتی میکروسرفیسینگ در راه های کشور تصریح کرد : بر اساس برنامه ریزی دفتر نگهداری راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌­ای کشور ، طی سه سال گذشته تاکنون حدود ۶۰۰ کیلومتر روکش آسفالت حفاظتی میکروسرفیسینگدر راه‌های کشور (عمدتا راه‌های شریانی و اصلی) اجرا شده است.

  وی با اشاره به سابقه استفاده از این فناوری در راه‌ها اظهار کرد : برای اولین بار ار فن‌آوری میکروسرفیسینگ در راه‌ها استفاده شده است که براساس آن در این روش آسفالت به صورت لایه‌ای نازک و محافظ روی سطح راه اجرا می‌شود .

  اکبری میکروسرفیسینگ را یک روش برای حفاظت رویه‌های آسفالتی و اقدامی پیشگیرانه برای جلوگیری از خرابی راه دانست و افزود : در این فناوری یک لایه ترمیمی حفاظتی که توان باربری ندارد و شامل مخلوطی از مصالح ریز دانه شکسته ، قیر امولسیونی پلیمری ، فیلر و مواد دیگر می‌شود جهت پرکردن شیارها و رد چرخ، پرکردن ترک‌ها و اصلاح سطوح اکسید شده راه و ایجاد سطحی یکنواخت و افزایش عمر مفید بر روی راه ها اجرا می شود .

  مدیر کل دفتر نگهداری از راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه این روش موجب آب بند شدن رویه جاده شده و اصطکاک مناسبی را برای آن فراهم می‌کند ادامه داد : استفاده از این روش نتایج موفقیت‌آمیزی به همراه داشته و در پروژه‌های ترمیم و نگهداری روسازی استفاده از آن هر روز گسترش می یابد زیرا استفاده از قیرهای امولسیونی مشکلات زیست محیطی ندارد و همچنین این نوع روکش می‌تواند برای افزایش اصطکاک سطح رویه راه در سطح راه هایی که دچار مشکل صیقلی شدن  هستند نیز به کار گرفته شود .

  اکبری استفاده از میکروسرفیسینگ را باعث افزایش کیفیت و دوام بالا نسبت به عمر مفید دیگر روکش های حفاظتی دانست و اظهار کرد : سرعت بالای اجرای این نوع روکش سبب می‌شود خطرات و مشکلات ناشی از عبور ترافیک و به خطر افتادن ایمنی استفاده کنندگان از راه به حداقل میزان خود کاهش یابد و به دلیل ضخامت کم آن پس از اجرا نیاز به ترمیم شانه ها نیست و پس از حدود یک ساعت بعد از اجرا قابلیت عبور ترافیک از روی آن وجود دارد .

  وی در خصوص ترکیب مواد این روکش حفاظتی نیز گفت : میکروسرفیسینگ ترکیبی از ماسه صددرصد شکسته و خوب دانه بندی شده متراکم و قیر امولسیونی پلیمری اصلاح شده با آب و فیلر و در صورت لزوم افزودنی‌های کنترل کننده زمان شکست امولسیون است که این مواد با استفاده از تجهیزات مخصوص با یکدیگر مخلوط شده و کیفیت یکسانی را بخود می گیرند و بعد از این اقدامات با دستگاه مخصوص میکروسرفیسینگ روی سطح راه به صورت یکنواخت پخش می‌شود .

  اکبری افزود : این عمل به صورت ادامه‌دار و در یک زمان انجام می‌شود به طوری که ساخت و پخش مخلوط با یک دستگاه و به طور همزمان صورت گرفته و قیر امولسیونی موجود در مخلوط پس از پخش بر روی سطح راه شکسته می شود و آب موجود در آن تبخیر و یا از سطح راه خارج می‌شود و مخلوط سفت و جامدی از خود به جای می‌گذارد . با توجه به رویکرد دفتر نگهداری راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌­ای در توسعه و ترویج روکش‌های حفاظتی و پیشگیرانه، هر سال بخشی از برنامه‌های اجرایی حوزه راهداری کشور به انواع روکش‌های حفاظتی منجمله میکروسرفیسینگ اختصاص داده شده است .
  مطالب مرتبط

  جابجایی بیش‌ از سه میلیون​ مسافر در سفرهای نوروزی با ناوگان عمومی جاده ای

  جابجایی بیش‌ از سه میلیون​ مسافر در سفرهای نوروزی با ناوگان عمومی جاده ای

  از ابتدای طرح نوروزی یاد شده تاکنون در مدت هشت روز ، مجموع تردد از مرزها ۴۵۰ هزار نفر بوده که از این تعداد در حدود ۱۶۲هزار و ۷۰۰ نفر معادل ۳۸ درصد مسافران ورودی به کشورو تعداد ۲۶۵ هزار نفر بیش از ۶۲ درصد سهم مسافران خروجی بوده است که پر ترددترین مرزها به ترتیب مهران ، بازرگان ، ...

  |

  رشد ۳۹۰ درصدی تماس کاربران جاده ای با سامانه های ۱۴۱ در ایام نوروز

  رشد ۳۹۰ درصدی تماس کاربران جاده ای با سامانه های ۱۴۱ در ایام نوروز

  بالغ بر ۲۰۰ هزار و ۴۸۳ بازدید کاربران از سایت www.۱۴۱.ir که نسبت به مدت مشابه در طرح نوروزی سال گذشته ۲۶.۹ درصد افزایش و تعداد ۱۶۲ هزار و ۸۱۸ درخواست کاربران در اپلیکیشن همراه ۱۴۱ نیز در مقایسه با مدت مشابه در طرح نوروزی سال گذشته با ۲۶ درصد افزایش ثبت گردیده است .

  |

  خسارت ۱۰۰۰ میلیارد ریالی به جاده‌های استان گلستان در اثر رانش زمین و سیل

  خسارت ۱۰۰۰ میلیارد ریالی به جاده‌های استان گلستان در اثر رانش زمین و سیل

  بررسی های میدانی ، حاکی از آن است ، به ۵۰ کیلومتر از محورهای در گیر در سیل و رانش زمین با برآورد اولیه حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال خسارت وارد شده و با ورود سامانه بارشی جدید در ۷۲ ساعت آینده ، احتمال تشدید در این محورها وجود دارد .

  |

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  تعمیر و راه‌اندازی مجدد برخی دوربین‌های کنترل سرعت در سطح جاده‌ها ، ایجاد روشنایی در نقاط حادثه خیز و تاریک جاده‌ای و خط کشی سطح جاده‌ها از دیگر اقداماتی است که در کاهش تصادفات نقش بسزایی خواهد داشت .

  |

  برنامه‌ها و تمهیدات حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در طرح نوروزی ۹۸

  برنامه‌ها و تمهیدات حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در طرح نوروزی ۹۸

  هموطنان از طریق دو روش پیش فروش اینترنتی بلیت از طریق سایت های اختصاصی شرکتهای حمل و نقل مسافر و پیش فروش حضوری بلیت در محل پایانه های عمومی مسافر و همچنین دفاتر مرکزی و دفاتر فروش بلیت سطح شهر شرکت‌های مسافربری برای سرویس‌های هر شرکت نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند .

  |

  نظرات کاربران