در حال بارگذاری ...
 • برگزاری مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق در بندر چابهار

  این مانور با حضور نیروهای آتش نشان ، کارکنان ساختمان اداری ، اداره امور بندری ، مرکز HSE ، یگان حفاظت بندر ، واحد فنی و مهندسی ، واحد اداری و مالی و حراست در ساختمان شماره یک بندر شهید بهشتی چابهار با موفقیت صورت پذیرفت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق در بندر چابهار برگزار شد .

  حسین شهدادی معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت : این مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق با هدف ارتقاء توان عملیاتی نیروهای آتش نشانی هنگام بروز حریق و در مواجهه با حوادث احتمالی در ساختمانهای مرتفع انجام شد .

  حسین شهدادی افزود : ارزیابی توان و دانش تخصصی فرمانده و پرسنل عملیاتی ایستگاه های آتش نشانی ، آمادگی و مشارکت واحدهای مرتبط بندری و پرسنل اداری در زمان وقوع حوادث احتمالی و آشنایی با روش ها و تجهیزات مناسب (هیدرانت ، فایر باکس) جهت اجرای عملیات امداد و نجات و اطفاء حریق در  محل حادثه (ساختمان اداری مرکزی بندر شهید بهشتی) از دیگر اهداف این مانور بوده است .

  وی در تشریح جزئیات عملیات مانور افزود: بعد از شنیدن آژیر خطر در ساختمان اداری بلافاصله خودروهای اطفایی و امداد و نجات به محل حادثه اعزام و بعد از رسیدن به محل حادثه ، تیم عملیات جستجو و نجات وارد ساختمان شده و تیم های اطفایی در محل های حریق واقع در طبقه دوم و مجاورت ساختمان اداری ، عملیات اطفایی را آغاز نمودند و پس از پایان عملیات امداد و نجات و عملیات اطفایی محل حادثه را ترک و به ایستگاه آتش نشانی بازگشتند .

  شهدادی در ادامه گفت : این مانور با حضور نیروهای آتش نشان ، کارکنان ساختمان اداری ، اداره امور بندری ، مرکز HSE ، یگان حفاظت بندر ، واحد فنی و مهندسی ، واحد اداری و مالی و حراست در ساختمان شماره یک بندر شهید بهشتی چابهار با موفقیت صورت پذیرفت .

   
  مطالب مرتبط

  آغاز عملیات اجرایی پروژه دایک حفاظت ساحلی در بندر شهید بهشتی چابهار

  آغاز عملیات اجرایی پروژه دایک حفاظت ساحلی در بندر شهید بهشتی چابهار

  در حال حاضر بخش هایی از نوار ساحلی بندر شهید بهشتی چابهار نیز با این پدیده رو به رو شده است ، طبق مطالعات ICZM و دیگر مطالعات بالادستی ، نوار ساحلی جنوب بندر در معرض خطر فرسایش است که می طلبد با ارائه تمهیداتی نسبت به جلوگیری از خطر فرسایش بندر اقدام کرد .

  |

  آغاز عملیات اجرایی احداث شبکه معابر و تاسیسات زیربنایی در بندر چابهار

  آغاز عملیات اجرایی احداث شبکه معابر و تاسیسات زیربنایی در بندر چابهار

  عملیات اجرایی طرح شامل احداث حدود ۲۸ کیلومتر مسیرها و راه های دسترسی ، اجرای ۹۵ کیلومتر لوله گذاری جمع آوری آب های سطحی ، آتشنشانی و آبیاری ، اجرای ۱۸۵ کیلومتر سیم و کابل برای برق ، مخابرات ، اینترنت ، اعلان خطر و ... است .

  |

  نقش پر رنگ بندر چابهار در توسعه تجارت هندوستان

  نقش پر رنگ بندر چابهار در توسعه تجارت هندوستان

  می توانیم بندر چابهار را به عنوانی سنبلی در نظر بگیریم که دو کشور با توجه به آن برای حال و آینده خود فکر می کنند و تصمیم می گیرند . ایران و هند در تلاش هستند که با هم فعالیت کنند و در عین حال هند خود را متعهد می داند که به افغانستان هم در زمینه عبور و مرور کالاها و هم بسته های انسان ...

  |

  لزوم راه اندازی خط کشتیرانی مسافری میان بنادر ایران ، عمان و پاکستان

  لزوم راه اندازی خط کشتیرانی مسافری میان بنادر ایران ، عمان و پاکستان

  چابهار با کشور عمان از طریق دریا فاصله اندکی دارد و از جمعیت ۴,۵ میلیونی کشور عمان ۴۵ درصد آن نژاد عرب ، بلوچ و آفریقایی هستند که بلوچ‌های ساکن عمان با هموطنان بلوچ ما در استان سیستان و بلوچستان و منطقه چابهار قرابت‌های قومی عمیقی دارند .

  |

  نظرات کاربران