در حال بارگذاری ...
 • برگزاری مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق در بندر چابهار

  این مانور با حضور نیروهای آتش نشان ، کارکنان ساختمان اداری ، اداره امور بندری ، مرکز HSE ، یگان حفاظت بندر ، واحد فنی و مهندسی ، واحد اداری و مالی و حراست در ساختمان شماره یک بندر شهید بهشتی چابهار با موفقیت صورت پذیرفت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق در بندر چابهار برگزار شد .

  حسین شهدادی معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت : این مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق با هدف ارتقاء توان عملیاتی نیروهای آتش نشانی هنگام بروز حریق و در مواجهه با حوادث احتمالی در ساختمانهای مرتفع انجام شد .

  حسین شهدادی افزود : ارزیابی توان و دانش تخصصی فرمانده و پرسنل عملیاتی ایستگاه های آتش نشانی ، آمادگی و مشارکت واحدهای مرتبط بندری و پرسنل اداری در زمان وقوع حوادث احتمالی و آشنایی با روش ها و تجهیزات مناسب (هیدرانت ، فایر باکس) جهت اجرای عملیات امداد و نجات و اطفاء حریق در  محل حادثه (ساختمان اداری مرکزی بندر شهید بهشتی) از دیگر اهداف این مانور بوده است .

  وی در تشریح جزئیات عملیات مانور افزود: بعد از شنیدن آژیر خطر در ساختمان اداری بلافاصله خودروهای اطفایی و امداد و نجات به محل حادثه اعزام و بعد از رسیدن به محل حادثه ، تیم عملیات جستجو و نجات وارد ساختمان شده و تیم های اطفایی در محل های حریق واقع در طبقه دوم و مجاورت ساختمان اداری ، عملیات اطفایی را آغاز نمودند و پس از پایان عملیات امداد و نجات و عملیات اطفایی محل حادثه را ترک و به ایستگاه آتش نشانی بازگشتند .

  شهدادی در ادامه گفت : این مانور با حضور نیروهای آتش نشان ، کارکنان ساختمان اداری ، اداره امور بندری ، مرکز HSE ، یگان حفاظت بندر ، واحد فنی و مهندسی ، واحد اداری و مالی و حراست در ساختمان شماره یک بندر شهید بهشتی چابهار با موفقیت صورت پذیرفت .

   
  مطالب مرتبط

  توجه بیش از پیش به موضوعات حاکمیتی سواحل ، ضرورتی اجتناب ناپذیر

  توجه بیش از پیش به موضوعات حاکمیتی سواحل ، ضرورتی اجتناب ناپذیر

  با توجه به برنامه های توسعه ای و زیربنایی در سازمان ، توجه و همکاری در استقرار نظام مدیریت پروژه ها ؛ رعایت انبساط مالی با توجه به محدویت اعتبارات و عدم تعریف پروژه غیر ضرور و توجه بیش از پیش مدیران بنادر به موضوعات حاکمیتی سواحل، ضرورتی اجتناب ناپذیر است .

  |

  صعود ۱۰ پله ای ایران در شاخص رقابت پذیری و کیفیت زیرساخت های بنادر

  صعود ۱۰ پله ای ایران در شاخص رقابت پذیری و کیفیت زیرساخت های بنادر

  طی ۱۰ سال گذشته ، جمعا ۱۰۰ میلیارد دلار در بنادر منطقه خلیج فارس و دریای عمان سرمایه گذاری شده است که بیشترین آن به کشور امارات با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری برای توسعه بنادر کانتینری جبل علی ، خورفکان و فجیره و کشور عمان برای سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری در بنادر صحار ، ...

  |

  آمادگی کامل بنادر چابهار برای استقبال از هموطنان و میهمانان نوروزی

  آمادگی کامل بنادر چابهار برای استقبال از هموطنان و میهمانان نوروزی

  همایش پاکسازی ساحل ، برگزاری مانورهای جستجو و نجات ، برگزاری کلاس های توجیهی ایمنی و حفاظت دریایی، تهیه و توزیع حلقه و جلیقه نجات و تهیه و‌ توزیع بروشورهای راهنمای میهمانان نوروزی در بین بنادر تابعه از جمله اقدامات بندر چابهار در استقبال از مسافران نوروزی است .

  |

  فراهم شدن امکان تخلیه سریع انواع دام های سبک و سنگین در بندر چابهار

  فراهم شدن امکان تخلیه سریع انواع دام های سبک و سنگین در بندر چابهار

  تا پایان سال برنامه ورود سه شناور حامل دام سبک به بندر چابهار نهایی شده است که اولین شناور ظرف ۲۴ ساعت آینده وارد بندر خواهد شد که با فعالیتهای شبانه روزی بندر در روزهای پایانی سال تلاش خواهد شد در کوتاه ترین زمان ممکن عملیات پهلودهی و تخلیه کشتی ها انجام شود .

  |

  نظرات کاربران