در حال بارگذاری ...
 • فراهم شدن امکان تخلیه سریع انواع دام های سبک و سنگین در بندر چابهار

  تا پایان سال برنامه ورود سه شناور حامل دام سبک به بندر چابهار نهایی شده است که اولین شناور ظرف ۲۴ ساعت آینده وارد بندر خواهد شد که با فعالیتهای شبانه روزی بندر در روزهای پایانی سال تلاش خواهد شد در کوتاه ترین زمان ممکن عملیات پهلودهی و تخلیه کشتی ها انجام شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : با تامین زیرساختهای بندری و تجهیزات تخلیه دام زنده از شناورهای حمل دام ؛ امکان تخلیه سریع انواع دام های سبک و سنگین در بندر چابهار فراهم شد .

  بهروز آقایی با اشاره به ظرفیت های مناسب بندری و امکانات کشتارگاهی استان و شهرستان چابهار و همچنین نیاز کشور به تامین به موقع دام در روزهای پایانی سال ، اظهار کرد : امکانات موجود بندر چابهار فرصت بسیار مناسبی برای تخلیه محموله های دریایی وارداتی دام زنده به کشور خواهد بود . همه دستگاههای استان از ظرفیت موجود با تشریک مساعی جهت کاهش هزینه و تسریع تخلیه و حمل محموله تلاش کنند .

  وی افزود : تا پایان سال برنامه ورود سه شناور حامل دام سبک به بندر چابهار نهایی شده است که اولین شناور ظرف ۲۴ ساعت آینده وارد بندر خواهد شد که با فعالیتهای شبانه روزی بندر در روزهای پایانی سال تلاش خواهد شد در کوتاه ترین زمان ممکن عملیات پهلودهی و تخلیه کشتی ها انجام شود . ورود همزمان سه شناور حامل دام ظرف یک هفته و واردات ۸۰ هزار راس دام بصورت حمل دریایی برای اولین بار در کشور از طریق بندر چابهار بی سابقه است .
  مطالب مرتبط

  آغاز عملیات اجرایی پروژه دایک حفاظت ساحلی در بندر شهید بهشتی چابهار

  آغاز عملیات اجرایی پروژه دایک حفاظت ساحلی در بندر شهید بهشتی چابهار

  در حال حاضر بخش هایی از نوار ساحلی بندر شهید بهشتی چابهار نیز با این پدیده رو به رو شده است ، طبق مطالعات ICZM و دیگر مطالعات بالادستی ، نوار ساحلی جنوب بندر در معرض خطر فرسایش است که می طلبد با ارائه تمهیداتی نسبت به جلوگیری از خطر فرسایش بندر اقدام کرد .

  |

  نقش پر رنگ بندر چابهار در توسعه تجارت هندوستان

  نقش پر رنگ بندر چابهار در توسعه تجارت هندوستان

  می توانیم بندر چابهار را به عنوانی سنبلی در نظر بگیریم که دو کشور با توجه به آن برای حال و آینده خود فکر می کنند و تصمیم می گیرند . ایران و هند در تلاش هستند که با هم فعالیت کنند و در عین حال هند خود را متعهد می داند که به افغانستان هم در زمینه عبور و مرور کالاها و هم بسته های انسان ...

  |

  لزوم راه اندازی خط کشتیرانی مسافری میان بنادر ایران ، عمان و پاکستان

  لزوم راه اندازی خط کشتیرانی مسافری میان بنادر ایران ، عمان و پاکستان

  چابهار با کشور عمان از طریق دریا فاصله اندکی دارد و از جمعیت ۴,۵ میلیونی کشور عمان ۴۵ درصد آن نژاد عرب ، بلوچ و آفریقایی هستند که بلوچ‌های ساکن عمان با هموطنان بلوچ ما در استان سیستان و بلوچستان و منطقه چابهار قرابت‌های قومی عمیقی دارند .

  |

  نظرات کاربران