در حال بارگذاری ...
 • ورود اولین قطار مسیر ریلی تهران - همدان به ایستگاه راه آهن همدان

  طی هماهنگی‌هایی که با شرکت رجا صورت گرفته است در حال حاضر تنها یک رام قطار در این مسیر به حرکت درآمده با این‌ حال در صورت استقبال مردم پیش‌بینی‌شده است تا یک رام دیگر به این مسیر اضافه شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اولین قطار مسیر ریلی تهران - همدان که زمان سیر آن کمتر از مسیر جاده ای است به ایستگاه همدان وارد شد .

  مدیرکل راه‌آهن غرب کشور در خصوص حرکت قطار در مسیر تهران به همدان گفت : نخستین سیر مسافری مسیر ریلی تهران به همدان امروز به ایستگاه راه‌آهن همدان رسید که این نویدبخش شروع حرکت قطارهای تهران - همدان و بالعکس برای جابه‌جایی مسافران است .

  روح‌الله تقی زاده با اشاره به‌سرعت ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت این قطار ادامه داد : در ماه های گذشته تلاش شده است تا مسیر مذکور سریع سیر باشد زیرا در گذشته سرعت خط در برخی مقاطع ۱۰۰ و در برخی دیگر ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت بود که با تلاش و همکاری دو ماه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران سرعت سیر به ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت رسید .

  وی با بیان اینکه پس از رسیدن سرعت به ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت سیر ریلی مسیر مذکور ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه به طول می‌انجامد ادامه داد : پیش بینی ما بر این است تا بتوانیم سرعت سیر را به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت ارتقا دهیم تا سیر مسیر ریلی به ۲ تا ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه کاهش یابد البته در حال حاضر نیز مسافران از طریق ریل  یک ساعت زودتر از جاده به همدان میرسند با این حال اگر سرعت افزایش یابد این مسیر به یکی از معدود مسیرهایی تبدیل خواهد شد که در زمان کوتاهی نسبت به جاده مسافران را به مقصد می‌رساند .

  وی ساعات حرکت قطار به‌سوی همدان را از تهران ۶ صبح و برگشت آن را ۱۲ ظهر عنوان کرد و گفت : طی هماهنگی‌هایی که با شرکت رجا صورت گرفته است در حال حاضر تنها یک  رام قطار در این مسیر به حرکت درآمده با این‌ حال در صورت استقبال مردم پیش‌بینی‌شده است تا یک رام دیگر به این مسیر اضافه شود . راه‌اندازی و بلیت‌فروشی ناوگان مسافری خط مذکور بر عهده بخش خصوصی است و باید تلاش شود، این قطار بدون تأخیر در مسیر ، سیر خود را داشته باشد تا مورد استقبال مردم قرارگرفته و احیاناً باعث متضرر شدن بخش غیردولتی نشود .

  وی تعداد صندلی‌های اتوبوسی قطار تهران – همدان و بالعکس را ۳۰۰ تا ۳۲۰ نفر صندلی عنوان کرد و افزود : ساعات یادشده فقط برای ایام نوروز ۹۸ است زیرا در این روزهای تقاضا برای سفر به همدان افزایش می‌یابد و به طبع بعد از پایان بازه نوروز در ساعات حرکت این قطار تغییراتی ایجاد خواهد شد .

  به گفته تقی زاده قیمت بلیت این قطار در ایام نوروز ۵۱ هزار تومان تعیین‌شده است .
  مطالب مرتبط

  صدور مجوز سیر کانتینر در شبکه ریلی توسط سازمان های نظارتی

  صدور مجوز سیر کانتینر در شبکه ریلی توسط سازمان های نظارتی

  کانتینر مذبور متعلق به یک شرکت چینی و حامل قطعات مورد نیاز شرکت پاکشوما بوده که پس از اخذ مجوزهای لازم از مقصد چین به ایران حمل شده است لذا هیچ ارتباط عملیاتی ، مالکیتی و اپراتوری شرکت های یاد شده با تابعیت رژیم اشغالگر قدس شریف وجود نداشته است .

  |

  ضرورت پرهیز از نگاه بخشی و صنفی برای حفظ همدلی و هم افزایی در راه آهن

  ضرورت پرهیز از نگاه بخشی و صنفی برای حفظ همدلی و هم افزایی در راه آهن

  برای استفاده از تجربه همکاران بازنشسته و همکاران سابقه دار پیشنهاد ما تشکیل انجمن خبرگان حمل و نقل ریلی است تا بتوانیم با استفاده از نقطه نظرات و تجربیات گرانسنگ علاقمندان در این حوزه شرایط لازم را برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی در کشور فراهم کنیم .

  |

  بازدید مدیرعامل شرکت راه آهن از ایستگاه راه آهن تهران و ساختمان شهید کلانتری

  بازدید مدیرعامل شرکت راه آهن از ایستگاه راه آهن تهران و ساختمان شهید کلانتری

  ساختمان شهید کلانتری راه آهن در سال ۱۳۱۸ ساخته شده و پس از ۷۰ سال بازسازی این ساختمان در دست اقدام قرار گرفته تا پس از اتمام عملیات بازسازی آن، بخشی از ستاد مرکزی راه آهن در این ساختمان مستقر شود .

  |

  پیام تبریک مدیرعامل راه آهن به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

  پیام تبریک مدیرعامل راه آهن به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

  روابط عمومی علی رغم انجام ماموریت‌های ذاتی و درون زای خود ، در کنار اقدامات و اقتدار عملیاتی شرکت ، با ارائه گزارش عملکرد و پاسخ و نقطه نظرات هر مجموعه و بیان نقطه نظرات و دیدگاه ذینفعان نسبت به شرکت ، موجب انگیزش و ارتقای روحیه تلاشگران صنعت ریلی به سوی کارآمدی بیشتر خواهد شد ...

  |

  نظرات کاربران