در حال بارگذاری ...
 • ضرورت آنالیز فاکتورهای اقتصادی اثرگذار بر عملکرد بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا ، مسافر و ترانزیت

  انتظار می‌رود با به‌کارگیری تمام توان ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای در نوروز امسال حداکثر میزان رضایت‌مندی مسافران فراهم شده و با رعایت مسائل ایمنی از سوی شرکت‌ها و رانندگان هیچ حادثه یا سانحه‌ای ناگوار وقوع پیدا نکند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی با حضور در نخستین نشست کمیته راهبری حمل و نقل جاده‌ای بر ضرورت آنالیز فاکتورهای اقتصادی اثرگذار بر عملکرد بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا، مسافر و ترانزیت ، تأکید کرد .

  عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان ، با بیان این که هدف از تشکیل این کمیته تعریف ساختاری جدید از حمل و نقل جاده‌ای با نگاه اقتصادی است ،‌ افزود : بخش دولتی با هم‌فکری و تعامل با نمایندگان انجمن‌ها و کانون‌های بخش حمل و نقل جاده‌ای از یک سو و بهره‌گیری از نظرهای اندیشمندان و صاحبنظران در حوزه اقتصاد حمل و نقل ، می‌تواند ساختار جدیدی تعریف کند که علاوه‌بر تأمین منافع شرکت‌ها و رانندگان تلاشگر ، برای نسل آینده هم خدمات با کیفیتی ارائه دهد .

  وی ضمن اعلام حمایت از احقاق حقوق شرکت‌ها و شاغلین در بخش حمل و نقل جاده‌ای ، اظهار داشت : تصمیم‌گیری در سطح مدیران ، زمانی به مرحله اجرا می‌رسد که کارشناسان و کارکنان اجرایی هم این اهداف را دنبال کنند و مفاد دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌ها را به دقت و درستی به انجام برسانند . انتظار می‌رود با به‌کارگیری تمام توان ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای در نوروز امسال حداکثر میزان رضایت‌مندی مسافران فراهم شده و با رعایت مسائل ایمنی از سوی شرکت‌ها و رانندگان هیچ حادثه یا سانحه‌ای ناگوار وقوع پیدا نکند .

  این گزارش حاکی است، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و رئیس کمیته راهبری حمل و نقل جاده‌ای ، با بیان این که در این نشست ، چارچوب مشخصی از نقطه‌نظرهای ذی‌نفعان و  اصناف بخش حمل و نقل جاده‌ای ، تدوین می‌گردد ، افزود : این جلسات هدف‌دار بوده و در هر جلسه موضوع خاصی مورد بررسی قرار می‌گیرد که نسبت به قبل منسجم‌تر بوده و تصمیمات متخذ شده باتوجه به شرایط حاکم بر کشور ، به عوامل اجرایی ابلاغ می‌گردد .

  وی با تأگید بر این که برای پیشرفت و توسعه باید تغییرپذیر باشد ، افزود : تغییر و تحولات امری اجتناب‌ناپذیر است و در راستای نیل به پیشرفت و تحول ، ضمن آگاهی از واقعیت‌های جهان و کشور در هر مقطع و شرایط خاص ، می‌بایست تصمیم‌ها و را هبردهای واقع‌بینانه اخذ شود .

  معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام شده در طرح نوروزی سال ۹۸ اشاره کرد و افزود : مدیران و کارکنان ستادی و استانی به صورت نامحسوس از جاده‌ها و امکانات و خدمات و تأسیسات جاده‌ای بازدید نموده و به مسائل و مشکلات و نارسایی‌های موجود رسیدگی می‌کنند . در زمینه ارتقای فرهنگ ترافیکی و رفتار سازمانی و راهنمایی مسافران تمهیداتی اتخاذ شده است که از جمله این اقدامات ، نصب ۱۲ هزار بنر با موضوع پیام‌های ایمنی در جاده‌ها ، تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی ، ساخت و پخش کلیپ‌های ایمنی از رسانه ملی و شبکه‌های اجتماعی و الزام نصب سامانه fms بر روی اتوبوس‌های جاده‌ای است .

  براساس این گزارش در بخش دیگری از این نشست رؤسای انجمن‌های صنفی بخش حمل و نقل مسافربری مسائل و مشکلات موجود در بخش شرکت‌ها و رانندگان مسافربری را بیان کرده و خواستار رسیدگی به این مسائل شدند .

  در بخش پایانی این نشست از سوی محسن حاجی اسماعیلی مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه جلوگیری از تضییع حقوق شرکت‌ها ، رانندگان ارایه و بر پیگیری مطالبات این بخش از مراجع قانونی و دستگاه‌های ذی‌ربط تأکید کرد .
  مطالب مرتبط

  صدور مجوز برگزاری مناقصه برای بهسازی محور دهدز - ایذه - سد کارون ٤

  صدور مجوز برگزاری مناقصه برای بهسازی محور دهدز - ایذه - سد کارون ٤

  با از سرگیری عملیات اجرایی پروژه بهسازی محور ایذه به سمت دهدز ، این اداره کل درصدد اضافه کردن اکیپ اجرایی دوم در قالب این پروژه است که با تدابیر اتخاذ شده این مهم نیز محقق خواهد شد تا فرآیند اجرای پروژه شتاب بیشتری به خود گیرد .

  |

  بیش از ۹۶۰ میلیون دلار مصرف سوخت مازاد یکی از خسارت‌‌های ناوگان فرسوده کامیونی

  بیش از ۹۶۰ میلیون دلار مصرف سوخت مازاد یکی از خسارت‌‌های ناوگان فرسوده کامیونی

  وقتی ناوگان استانداردهای لازم را داشته باشد و وارد مرحله فرسودگی نشده باشد ، در ارتقاء افزایش ایمنی جاده‌ای ، کاهش مصرف سوخت ، بهبود شاخص‌های محیط زیست و افزایش توان عملکردی ناوگان حمل و نقل داخلی و بین‌المللی مؤثر است ، ضمن آنکه افزایش بهره‌وری را به دنبال دارد .

  |

  آغاز فعالیت سامانه ثبت نام متقاضیان نوسازی ناوگان حمل‌ونقل جاده ای کالا

  آغاز فعالیت سامانه ثبت نام متقاضیان نوسازی ناوگان حمل‌ونقل جاده ای کالا

  در مرحله نخست اجرای این طرح ، ۸۶۳ کامیون با عمر بالای ۵۵ سال طبق قرارداد منعقد شده بین وزارت راه و شهرسازی و شرکت ایران خودرو دیزل ، با ناوگان تولید داخل این شرکت معاوضه و نوسازی خواهند شد .

  |

  نظرات کاربران