در حال بارگذاری ...
 • ضرورت آنالیز فاکتورهای اقتصادی اثرگذار بر عملکرد بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا ، مسافر و ترانزیت

  انتظار می‌رود با به‌کارگیری تمام توان ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای در نوروز امسال حداکثر میزان رضایت‌مندی مسافران فراهم شده و با رعایت مسائل ایمنی از سوی شرکت‌ها و رانندگان هیچ حادثه یا سانحه‌ای ناگوار وقوع پیدا نکند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی با حضور در نخستین نشست کمیته راهبری حمل و نقل جاده‌ای بر ضرورت آنالیز فاکتورهای اقتصادی اثرگذار بر عملکرد بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا، مسافر و ترانزیت ، تأکید کرد .

  عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان ، با بیان این که هدف از تشکیل این کمیته تعریف ساختاری جدید از حمل و نقل جاده‌ای با نگاه اقتصادی است ،‌ افزود : بخش دولتی با هم‌فکری و تعامل با نمایندگان انجمن‌ها و کانون‌های بخش حمل و نقل جاده‌ای از یک سو و بهره‌گیری از نظرهای اندیشمندان و صاحبنظران در حوزه اقتصاد حمل و نقل ، می‌تواند ساختار جدیدی تعریف کند که علاوه‌بر تأمین منافع شرکت‌ها و رانندگان تلاشگر ، برای نسل آینده هم خدمات با کیفیتی ارائه دهد .

  وی ضمن اعلام حمایت از احقاق حقوق شرکت‌ها و شاغلین در بخش حمل و نقل جاده‌ای ، اظهار داشت : تصمیم‌گیری در سطح مدیران ، زمانی به مرحله اجرا می‌رسد که کارشناسان و کارکنان اجرایی هم این اهداف را دنبال کنند و مفاد دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌ها را به دقت و درستی به انجام برسانند . انتظار می‌رود با به‌کارگیری تمام توان ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای در نوروز امسال حداکثر میزان رضایت‌مندی مسافران فراهم شده و با رعایت مسائل ایمنی از سوی شرکت‌ها و رانندگان هیچ حادثه یا سانحه‌ای ناگوار وقوع پیدا نکند .

  این گزارش حاکی است، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و رئیس کمیته راهبری حمل و نقل جاده‌ای ، با بیان این که در این نشست ، چارچوب مشخصی از نقطه‌نظرهای ذی‌نفعان و  اصناف بخش حمل و نقل جاده‌ای ، تدوین می‌گردد ، افزود : این جلسات هدف‌دار بوده و در هر جلسه موضوع خاصی مورد بررسی قرار می‌گیرد که نسبت به قبل منسجم‌تر بوده و تصمیمات متخذ شده باتوجه به شرایط حاکم بر کشور ، به عوامل اجرایی ابلاغ می‌گردد .

  وی با تأگید بر این که برای پیشرفت و توسعه باید تغییرپذیر باشد ، افزود : تغییر و تحولات امری اجتناب‌ناپذیر است و در راستای نیل به پیشرفت و تحول ، ضمن آگاهی از واقعیت‌های جهان و کشور در هر مقطع و شرایط خاص ، می‌بایست تصمیم‌ها و را هبردهای واقع‌بینانه اخذ شود .

  معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام شده در طرح نوروزی سال ۹۸ اشاره کرد و افزود : مدیران و کارکنان ستادی و استانی به صورت نامحسوس از جاده‌ها و امکانات و خدمات و تأسیسات جاده‌ای بازدید نموده و به مسائل و مشکلات و نارسایی‌های موجود رسیدگی می‌کنند . در زمینه ارتقای فرهنگ ترافیکی و رفتار سازمانی و راهنمایی مسافران تمهیداتی اتخاذ شده است که از جمله این اقدامات ، نصب ۱۲ هزار بنر با موضوع پیام‌های ایمنی در جاده‌ها ، تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی ، ساخت و پخش کلیپ‌های ایمنی از رسانه ملی و شبکه‌های اجتماعی و الزام نصب سامانه fms بر روی اتوبوس‌های جاده‌ای است .

  براساس این گزارش در بخش دیگری از این نشست رؤسای انجمن‌های صنفی بخش حمل و نقل مسافربری مسائل و مشکلات موجود در بخش شرکت‌ها و رانندگان مسافربری را بیان کرده و خواستار رسیدگی به این مسائل شدند .

  در بخش پایانی این نشست از سوی محسن حاجی اسماعیلی مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه جلوگیری از تضییع حقوق شرکت‌ها ، رانندگان ارایه و بر پیگیری مطالبات این بخش از مراجع قانونی و دستگاه‌های ذی‌ربط تأکید کرد .
  مطالب مرتبط

  جابجایی بیش‌ از سه میلیون​ مسافر در سفرهای نوروزی با ناوگان عمومی جاده ای

  جابجایی بیش‌ از سه میلیون​ مسافر در سفرهای نوروزی با ناوگان عمومی جاده ای

  از ابتدای طرح نوروزی یاد شده تاکنون در مدت هشت روز ، مجموع تردد از مرزها ۴۵۰ هزار نفر بوده که از این تعداد در حدود ۱۶۲هزار و ۷۰۰ نفر معادل ۳۸ درصد مسافران ورودی به کشورو تعداد ۲۶۵ هزار نفر بیش از ۶۲ درصد سهم مسافران خروجی بوده است که پر ترددترین مرزها به ترتیب مهران ، بازرگان ، ...

  |

  رشد ۳۹۰ درصدی تماس کاربران جاده ای با سامانه های ۱۴۱ در ایام نوروز

  رشد ۳۹۰ درصدی تماس کاربران جاده ای با سامانه های ۱۴۱ در ایام نوروز

  بالغ بر ۲۰۰ هزار و ۴۸۳ بازدید کاربران از سایت www.۱۴۱.ir که نسبت به مدت مشابه در طرح نوروزی سال گذشته ۲۶.۹ درصد افزایش و تعداد ۱۶۲ هزار و ۸۱۸ درخواست کاربران در اپلیکیشن همراه ۱۴۱ نیز در مقایسه با مدت مشابه در طرح نوروزی سال گذشته با ۲۶ درصد افزایش ثبت گردیده است .

  |

  خسارت ۱۰۰۰ میلیارد ریالی به جاده‌های استان گلستان در اثر رانش زمین و سیل

  خسارت ۱۰۰۰ میلیارد ریالی به جاده‌های استان گلستان در اثر رانش زمین و سیل

  بررسی های میدانی ، حاکی از آن است ، به ۵۰ کیلومتر از محورهای در گیر در سیل و رانش زمین با برآورد اولیه حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال خسارت وارد شده و با ورود سامانه بارشی جدید در ۷۲ ساعت آینده ، احتمال تشدید در این محورها وجود دارد .

  |

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  تعمیر و راه‌اندازی مجدد برخی دوربین‌های کنترل سرعت در سطح جاده‌ها ، ایجاد روشنایی در نقاط حادثه خیز و تاریک جاده‌ای و خط کشی سطح جاده‌ها از دیگر اقداماتی است که در کاهش تصادفات نقش بسزایی خواهد داشت .

  |

  برنامه‌ها و تمهیدات حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در طرح نوروزی ۹۸

  برنامه‌ها و تمهیدات حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای در طرح نوروزی ۹۸

  هموطنان از طریق دو روش پیش فروش اینترنتی بلیت از طریق سایت های اختصاصی شرکتهای حمل و نقل مسافر و پیش فروش حضوری بلیت در محل پایانه های عمومی مسافر و همچنین دفاتر مرکزی و دفاتر فروش بلیت سطح شهر شرکت‌های مسافربری برای سرویس‌های هر شرکت نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند .

  |

  نظرات کاربران