در حال بارگذاری ...
 • ضرورت آنالیز فاکتورهای اقتصادی اثرگذار بر عملکرد بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا ، مسافر و ترانزیت

  انتظار می‌رود با به‌کارگیری تمام توان ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای در نوروز امسال حداکثر میزان رضایت‌مندی مسافران فراهم شده و با رعایت مسائل ایمنی از سوی شرکت‌ها و رانندگان هیچ حادثه یا سانحه‌ای ناگوار وقوع پیدا نکند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی با حضور در نخستین نشست کمیته راهبری حمل و نقل جاده‌ای بر ضرورت آنالیز فاکتورهای اقتصادی اثرگذار بر عملکرد بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا، مسافر و ترانزیت ، تأکید کرد .

  عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان ، با بیان این که هدف از تشکیل این کمیته تعریف ساختاری جدید از حمل و نقل جاده‌ای با نگاه اقتصادی است ،‌ افزود : بخش دولتی با هم‌فکری و تعامل با نمایندگان انجمن‌ها و کانون‌های بخش حمل و نقل جاده‌ای از یک سو و بهره‌گیری از نظرهای اندیشمندان و صاحبنظران در حوزه اقتصاد حمل و نقل ، می‌تواند ساختار جدیدی تعریف کند که علاوه‌بر تأمین منافع شرکت‌ها و رانندگان تلاشگر ، برای نسل آینده هم خدمات با کیفیتی ارائه دهد .

  وی ضمن اعلام حمایت از احقاق حقوق شرکت‌ها و شاغلین در بخش حمل و نقل جاده‌ای ، اظهار داشت : تصمیم‌گیری در سطح مدیران ، زمانی به مرحله اجرا می‌رسد که کارشناسان و کارکنان اجرایی هم این اهداف را دنبال کنند و مفاد دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌ها را به دقت و درستی به انجام برسانند . انتظار می‌رود با به‌کارگیری تمام توان ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای در نوروز امسال حداکثر میزان رضایت‌مندی مسافران فراهم شده و با رعایت مسائل ایمنی از سوی شرکت‌ها و رانندگان هیچ حادثه یا سانحه‌ای ناگوار وقوع پیدا نکند .

  این گزارش حاکی است، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و رئیس کمیته راهبری حمل و نقل جاده‌ای ، با بیان این که در این نشست ، چارچوب مشخصی از نقطه‌نظرهای ذی‌نفعان و  اصناف بخش حمل و نقل جاده‌ای ، تدوین می‌گردد ، افزود : این جلسات هدف‌دار بوده و در هر جلسه موضوع خاصی مورد بررسی قرار می‌گیرد که نسبت به قبل منسجم‌تر بوده و تصمیمات متخذ شده باتوجه به شرایط حاکم بر کشور ، به عوامل اجرایی ابلاغ می‌گردد .

  وی با تأگید بر این که برای پیشرفت و توسعه باید تغییرپذیر باشد ، افزود : تغییر و تحولات امری اجتناب‌ناپذیر است و در راستای نیل به پیشرفت و تحول ، ضمن آگاهی از واقعیت‌های جهان و کشور در هر مقطع و شرایط خاص ، می‌بایست تصمیم‌ها و را هبردهای واقع‌بینانه اخذ شود .

  معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام شده در طرح نوروزی سال ۹۸ اشاره کرد و افزود : مدیران و کارکنان ستادی و استانی به صورت نامحسوس از جاده‌ها و امکانات و خدمات و تأسیسات جاده‌ای بازدید نموده و به مسائل و مشکلات و نارسایی‌های موجود رسیدگی می‌کنند . در زمینه ارتقای فرهنگ ترافیکی و رفتار سازمانی و راهنمایی مسافران تمهیداتی اتخاذ شده است که از جمله این اقدامات ، نصب ۱۲ هزار بنر با موضوع پیام‌های ایمنی در جاده‌ها ، تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی ، ساخت و پخش کلیپ‌های ایمنی از رسانه ملی و شبکه‌های اجتماعی و الزام نصب سامانه fms بر روی اتوبوس‌های جاده‌ای است .

  براساس این گزارش در بخش دیگری از این نشست رؤسای انجمن‌های صنفی بخش حمل و نقل مسافربری مسائل و مشکلات موجود در بخش شرکت‌ها و رانندگان مسافربری را بیان کرده و خواستار رسیدگی به این مسائل شدند .

  در بخش پایانی این نشست از سوی محسن حاجی اسماعیلی مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه جلوگیری از تضییع حقوق شرکت‌ها ، رانندگان ارایه و بر پیگیری مطالبات این بخش از مراجع قانونی و دستگاه‌های ذی‌ربط تأکید کرد .
  مطالب مرتبط

  بررسی و رفع موانع اجرای صحیح پروژه تعیین نرخ حمل جاده ای کالا بر اساس تن - کیلومتر

  بررسی و رفع موانع اجرای صحیح پروژه تعیین نرخ حمل جاده ای کالا بر اساس تن - کیلومتر

  مسائل و مشکلاتی که در اجرای پروژه تن بر کیلومتر وجود دارد ابتدا باید مدیریت و حل و فصل شود ، سپس به روز رسانی و بازنگری در محتوا صورت گیرد . در مورد صنایعی که میزان کرایه نسبت به ارزش کالا درصد بالایی دارد مانند صنعت گچ و سیمان باید به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد .

  |

  هموار ساختن راه برای امدادگران با تلاش راهداران در مناطق سیل‌زده

  هموار ساختن راه برای امدادگران با تلاش راهداران در مناطق سیل‌زده

  با توجه به کمبود اعتبارات ملی ، باید برنامه‌ریزی مناسب برای اجرای پروژه‌ها برمبنای توجیه اقتصادی پروژه‌ها انجام شود و اعتبارات برای پروژهایی که به حداقل هزینه برای بهره‌برداری نیاز دارند ، تخصیص داده شود ، همچنین مدیران راهداری و فنی می‌توانند برای ساخت و نگهداری ...

  |

  نهایی شدن ابلاغیه رئوس اقدامات ارتقای ایمنی محدوده ورودی و خروجی شهرها

  نهایی شدن ابلاغیه رئوس اقدامات ارتقای ایمنی محدوده ورودی و خروجی شهرها

  جلسه کمیته مهندسی ایمنی راه ها با حضور اعضا و نمایندگانی از معاونت عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور ، پلیس راهور ، سازمان ملی استاندارد ایران ، معاونت حمل و نقل و دبیر کمیسیون ایمنی راه ها شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ...

  |

  نشان دادن همت و عزم مجموعه سازمان راهداری در زمان وقوع سیل

  نشان دادن همت و عزم مجموعه سازمان راهداری در زمان وقوع سیل

  معاونان راهداری ، مسئولیت نگهداری راههای کشور و معاونان فنی ، رسالت ساخت راه‌ها را برعهده دارند و آگاهی به وظایف هر یک از این معاونت‌ها ، تعامل مناسب ، ایجاد تقسیم کار صحیح بین این دو معاونت ، تبیین نقاط قوت وضعف متقابل دو معاونت یاد شده و اجتناب از روزمرّگی ، منجر به تقویت ...

  |

  رسیدگی به ۳۷ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای کالا در فروردین ماه

  رسیدگی به ۳۷ پرونده تخلف شرکت های حمل و نقل جاده ای کالا در فروردین ماه

  بر اساس گزارش عملکرد کمیسیون‌های ویژه ماده ۱۲ در ۶ اداره‌کل استانی به ۳۷ پرونده تخلف رسیدگی شد که بنا به تصمیمات متخذه ، ۲۶ شرکت جریمه نقدی ، ۵ شرکت به تذکر کتبی محکوم و 6 شرکت نیز برائت شدند .

  |

  نظرات کاربران