در حال بارگذاری ...
 • وجود پتانسیل توسعه بنادر خشک در استان خراسان جنوبی

  پهنه شرق کشور در محدوده خراسان‌جنوبی مستعد ارتباط با افغانستان و توسعه بنادر خشک است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت : این استان پتانسیل توسعه بنادر خشک را دارد .

  امیر امینی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان‌جنوبی اظهار داشت : تنها راه توسعه استان ، توسعه تجارت و خدمات بوده و در کنار آن کشاورزی و صنعت می‌تواند اهرم‌هایی برای پایداری توسعه شود .

  وی با اشاره به اینکه نیازمند تعاملات سازنده با استان فراه در نزدیکی استان هستیم ، تصریح کرد : اعتبارات خوبی برای محور فراه به میل ۷۸ اختصاص یافت و امیدواریم در سال ۹۸ نیز این اعتبارات به خوبی اختصاص یابد .

  معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه راه‌های استان با اعتبارات اندک ساخته شده و نیاز به نگهداری و پایش دارد گفت : راه‌های کویری مجاری توسعه استان هستند که خوشبختانه طرح ملی در این زمینه وجود دارد . کمک ویژه‌ای به استان برای توسعه این راه‌ها مورد نیاز است .

  وی با اشاره به اینکه دو کریدور اصلی کشور در این استان وجود دارد ، اضافه کرد : پیمانکاران با ۴۰ میلیارد تومان بدهی با سختی در محور بیرجند به قاین فعالیت می‌کنند که جزو مشکلات اصلی استان شده است.

  معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در رابطه با اتصال راه‌آهن استان به ایستگاه یونسی گفت : این پروژه نیاز به حدود ۳۵۰ میلیارد دلار اعتبار دارد و صندوق توسعه ملی برای کمک به این پروژه اقدامات اولیه را انجام داده است .

  امینی به درخواست تخصیص اعتبار برای راه‌های روستایی استان اشاره کرد و افزود : اگر امکان دارد برای مطالبات راه‌های روستایی استان اقدام شود . پهنه شرق کشور در محدوده خراسان‌جنوبی مستعد ارتباط با افغانستان و توسعه بنادر خشک است .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از راه اصلی قزوین - الموت - تنکابن تا پایان دولت دوازدهم

  بهره برداری از راه اصلی قزوین - الموت - تنکابن تا پایان دولت دوازدهم

  در خصوص راه اصلی قزوین – الموت – تنکابن ، احداث این طرح به طول ۱۶۴ کیلومتر از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است که به عنوان یک راه ارتباطی جدید بین جنوب و شمال ارتفاعات البرز به راه های شریانی کشور اضافه می شود .

  |

  توافق سازمان راهداری و بسیج سازندگی در راستای محرومیت زدایی از راه های روستایی کشور

  توافق سازمان راهداری و بسیج سازندگی در راستای محرومیت زدایی از راه های روستایی کشور

  مدت زمان اجرای این تفاهم نامه دو سال است که در مناطق هدف ، مشمول سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی (سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای) منطبق بر "برنامه جامع محرومیت‌زدایی مردم پایه" بسیج سازندگی قابل اجرا و با موافقت طرفین قابل تمدید خواهد بود .

  |

  معافیت مالیاتی سود آورده نقدی شرکت‌‌های سرمایه‌‌گذار در تامین منابع مالی پروژه‌‌های حمل و نقلی

  معافیت مالیاتی سود آورده نقدی شرکت‌‌های سرمایه‌‌گذار در تامین منابع مالی پروژه‌‌های حمل و نقلی

  با هدف حمایت از سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل و ارائه مشوق های قانونی موجود ، حسب دستور وزیر راه و شهرسازی پس از آخرین نشست هم اندیشی با انجمن شرکت های راهسازی ایران ، این معاونت در قالب لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم ، پیشنهاد اصلاح ماده ۱۳۸ مکرر قانون مذکور و تصریح شمول ...

  |

  نظرات کاربران