در حال بارگذاری ...
 • روزانه ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس در استان تهران آماده جابه‌جایی مسافران نوروزی

  در راستای آماده‌سازی خود برای ایام نوروز و به منظور افزایش کیفیت خدمات‌ به مسافران نوروز ، کنترل و نظارت معاینه فنی ناوگان ، رعایت اصول بهداشتی و نظافت داخل اتوبوس‌ها و آراستگی و لباس فرم رانندگان‌ در دستور کار بررسی قرار گرفت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران از ‌تکمیل تقاطع غیر همسطح بتنی سه‌راهی سیمان در محور امام رضا (ع) همزمان با آغاز سفرهای نوروزی خبر داد و گفت : روزانه ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس در استان تهران آماده جابه‌جایی مسافران نوروزی است .

  حیدر نوروزی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران گفت : طرح ترافیک نوروزی از ۲۵ اسفندماه ۹۷ آغاز می‌شود و تا ۱۶ فروردین ۹۸ ادامه دارد .

  آماده‌سازی جاده‌ها برای نوروز و رفع نقاط پرحادثه

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران با اشاره به موقعیت ویژه پایتخت در سفرهای نوروزی اظهار داشت: درصد بالایی از سفرهای نورزی از/به استان تهران انجام می‌شود و این نظارت و عملکرد مناسب و دقیق را می‌طلبد .

  وی‌ به برگزاری جلسات هم‌اندیشی و نشست مشترک با هدف مدیریت و ارتقاء ایمنی سفرهای نوروزی اشاره کرد و گفت :‌ با هدف کاهش سوانح رانندگی و افزایش ایمنی محورها، رفع نقاط پرحادثه‌ جاده‌ای توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران از چند ماه قبل، برای ایام نوروز در دستور کار قرار گرفت . ایمنی کاربران جاده ،‌ افزایش سطح کیفی سفرهای جاده‌ای و پاسخگویی مناسب به کاربران در ایام نوروز توسط مرکز مدیریت راه‌ها ، اولویت اصلی‌ اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران است‌ .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران بیان کرد : بهسازی و آماده‌سازی جاده‌ها برای ایام نوروز با انجام کارهایی نظیر‌ بهسازی آسفالت و گاردریل‌ها ، خط‌کشی محورها، شناسایی نقاط پرتصادف و اصلاح هندسی این نقاط ، نصب جداکننده‌های جاده‌ای ، تسطیح جاده‌ها و شانه‌سازی‌ ، ترمیم و به‌روز‌سازی علائم و تابلو‌های ایمنی و‌ نصب‌ روشنایی راه‌ها و بازرسی دوربین‌های کنترل سرعت انجام شد . گشت‌ها و کشیک‌های راهداری در ایام نوروز آماده خدمات‌دهی به مسافران هستند ، همچنین مرکز مدیریت راه‌ها در استان تهران آماده پاسخگویی آخرین وضعیت جاده‌ها به کاربران جاده است .

  تمرکز نظارت بر عملکرد مجتمع‌های خدماتی - رفاهی در نوروز

  وی با اشاره به اینکه کیفیت خدمات‌دهی مجتمع‌‌های خدماتی-رفاهی در ایام نوروز نظارت می‌شود ، اضافه کرد : به‌دلیل حجم بالای تردد در این استان و ترافیک سفرهای نوروزی ، رسیدگی به مجتمع‌های خدماتی-رفاهی‌ در محورهای منتهی به استان تهران هم در دستور کار قرار گرفت .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران ادامه داد : تلاش می‌کنیم با افزایش کنترل و نظارت‌‌ بر معاینه فنی وسایل حمل و نقل عمومی ، ایمنی جاده‌ها و خدمات‌دهی مجتمع‌های خدماتی رفاهی، شرایط مناسبی برای سفرهای نوروزی فراهم شود .

   

   

  نظارت بر ناوگان در راستای جلوگیری از حمل‌ کالای خطرناک

  وی با بیان اینکه‌ نظارت بر پایانه‌های مسافری بیهقی ، شرق ، جنوب‌ و پایانه غرب افزایش یافته است ، بیان کرد : برای ایام نوروز یک هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به صورت روزانه در استان تهران آماده خدمات دهی است . در راستای آماده‌سازی خود برای ایام نوروز و به منظور افزایش کیفیت خدمات‌ به مسافران نوروز ، کنترل و نظارت معاینه فنی ناوگان ، رعایت اصول بهداشتی و نظافت داخل اتوبوس‌ها و آراستگی و لباس فرم رانندگان‌ در دستور کار بررسی قرار گرفت .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران اضافه کرد : تلاش کرد‌یم بهسازی ورودی و خروجی پایانه‌ها برای نوروز انجام شود ، همچنین ‌موضوع نظارت بر انبارهای شرکت‌های تعاونی ، ‌برخورد با مسافرگیری خارج از پایانه‌ها ، زمان توقف اتوبوس‌ها در سکوهای سوار شدن مسافر و حرکت طبق برنامه زمان‌بندی ‌در ایام نوروز ‌انجام می‌شود . تلاش کرده‌ایم با افزایش نظارت و در راستای ارتقاء ایمنی مسافران ، موضوع حمل کالا توسط اتوبوس‌‌ها نظارت شود تا‌ از حمل احتمالی هرگونه مواد خطرناک و ناایمن توسط ناوگان حمل و نقل مسافر، جلوگیری شود .

   ظرفیت صندلی اتوبوس‌‌ها برای نوروز ‌هنوز تکمیل نشده است

  نوروزی با اشاره به اینکه اتوبوس‌ها برای ایام نوروز در برخی روزها صندلی خالی دارند ، بیان کرد : پیش‌فروش بلیت نوروزی ناوگان حمل و نقل مسافری جاده‌ای از ۱۲ اسفند به دو صورت اینترنتی و حضوری از طریق پایانه‌ها و دفاتر شرکت‌های تعاونی در سطح شهر آغاز شده است و کماکان ادامه دارد .

  تکمیل ‌تقاطع غیرهمسطح‌ سه راه سیمان/ ترافیک محور امام رضا(ع) کمتر می‌شود

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران با بیان اینکه ‌تقاطع غیر همسطح بتنی سه راهی سیمان واقع در محور تهران به پاکدشت آماده افتتاح است، گفت: تکمیل این تقاطع موجب سرعت بخشیدن و سهولت عبور و مرور در دو حوزه درون‌شهری و برون شهری و روان‌ شدن ‌ترافیک در بزرگراه امام رضا (ع)‌ ‌است . در سال‌های گذشته محور امام رضا(ع)‌ تعریض و بهسازی شد اما عدم تعریض‌ پل، منجر به پیدایش گره ترافیکی بر روی پل شده بود .

  نوروزی اضافه کرد : تعریض این پل به همراه احداث دسترسی‌ها و رمپ منتهی به میدان غنی‌آباد موجب رفع گلوگاه ترافیکی در محل پل ، اصلاح هندسی مسیرهای تقاطع‌‌ ، ‌تأمین دسترسی مناسب به مراکز خدماتی و برقراری توازن مسیرهای متقاطع‌ می‌شود . تلاش کردیم در راستای ارتقاء ایمنی بیشتر، این تقاطع غیرهمسطح برای ایام نوروز به بهره‌برداری برسد .
  مطالب مرتبط

  بررسی و رفع موانع اجرای صحیح پروژه تعیین نرخ حمل جاده ای کالا بر اساس تن - کیلومتر

  بررسی و رفع موانع اجرای صحیح پروژه تعیین نرخ حمل جاده ای کالا بر اساس تن - کیلومتر

  مسائل و مشکلاتی که در اجرای پروژه تن بر کیلومتر وجود دارد ابتدا باید مدیریت و حل و فصل شود ، سپس به روز رسانی و بازنگری در محتوا صورت گیرد . در مورد صنایعی که میزان کرایه نسبت به ارزش کالا درصد بالایی دارد مانند صنعت گچ و سیمان باید به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد .

  |

  نظارت دقیق سازمان راهداری بر روند بارگیری و حمل جاده‌ای کالاهای اساسی از بندر چابهار

  نظارت دقیق سازمان راهداری بر روند بارگیری و حمل جاده‌ای کالاهای اساسی از بندر چابهار

  از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۶ هزار بارنامه جهت حمل کالاهای اساسی از بندر چابهار صادر شده است و در حال حاضر نیز حمل شکر خام از بندر چابهار به سمت کارخانجات فرآوری شکر در حال انجام است .

  |

  هموار ساختن راه برای امدادگران با تلاش راهداران در مناطق سیل‌زده

  هموار ساختن راه برای امدادگران با تلاش راهداران در مناطق سیل‌زده

  با توجه به کمبود اعتبارات ملی ، باید برنامه‌ریزی مناسب برای اجرای پروژه‌ها برمبنای توجیه اقتصادی پروژه‌ها انجام شود و اعتبارات برای پروژهایی که به حداقل هزینه برای بهره‌برداری نیاز دارند ، تخصیص داده شود ، همچنین مدیران راهداری و فنی می‌توانند برای ساخت و نگهداری ...

  |

  نظرات کاربران