در حال بارگذاری ...
 • امضا یادداشت تفاهم احداث پروژه راه‌آهن بصره - شلمچه با حضور رئیس جمهور

  اتصال راه‌آهن عراق به راه‌آهن ایران که به واسطه کریدور شمال – جنوب به آسیای میانه و کشورهای آسیای شرقی متصل است ، تأثیر بزرگی در روابط تجاری و اقتصادی منطقه خواهد داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر عراق ۵ سند و یادداشت تفاهم همکاری مشترک میان مقام‌های عالیرتبه دو کشور به امضا رسید .

  یادداشت تفاهم احداث پروژه راه آهن بصره - شلمچه ، یادداشت تفاهم همکاری میان وزارت صنعت ، معدن و تجارت ایران و وزارت تجارت عراق ، یادداشت تفاهم تسهیل روادید برای سرمایه‌گذاران ، تجار و بازرگانان ، یادداشت تفاهم همکاری مشترک در زمینه‌های مرتبط با سلامت و تفاهمنامه همکاری مشترک میان وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران و وزارت نفت جمهوری عراق ، ۵ سند همکاری بود که وزرا و مسوولان دو کشور در حضور حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و عادل المهدی نخست وزیر عراق به امضا رساندند .

  حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر سه‌شنبه در نشست مشترک هیأت‌های عالی‌رتبه ایران و عراق با تقدیر از استقبال گرم و صمیمی دولت و ملت عراق از هیأت جمهوری اسلامی ایران ، گفت : روابط ایران و عراق ریشه در تاریخ داشته و همواره دوستانه و برادرانه بوده و ادامه خواهد یافت .

  رییس جمهوری همکاری‌های دو کشور در زمینه حمل و نقل و ترانزیت را در گسترش روابط تجاری و اقتصادی مهم دانست و گفت : اتصال راه‌آهن عراق به راه‌آهن ایران که به واسطه کریدور شمال – جنوب به آسیای میانه و کشورهای آسیای شرقی متصل است ، تأثیر بزرگی در روابط تجاری و اقتصادی منطقه خواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  بهره برداری از پروژه های مجتمع بندری انزلی با حضور وزیر راه و شهرسازی

  بهره برداری از پروژه های مجتمع بندری انزلی با حضور وزیر راه و شهرسازی

  اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان با بررسی و تحلیل بازار ، کالایی جایگزین را پیدا کرده و با ایجاد زیر ساخت های مناسب و ارایه سرویس های مورد انتظار تجار و صاحبان کالا به منظور ورود محموله تجاری خود از طریق بندر انزلی ترغیب کند که در نتیجه رشد مناسبی در زمینه واردات غلات از طریق ...

  |

  انتصاب مهندس محمد اسلامی به سمت وزیر راه و شهرسازی

  انتصاب مهندس محمد اسلامی به سمت وزیر راه و شهرسازی

  امید است با اتکال به خداوند متعال ، در هماهنگی با هیأت محترم وزیران و با حرکت در مسیر اعتدال و رعایت کامل «منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید» در انجام شایسته وظایف قانونی و تحقق اهداف «آزادی، امنیت ، آرامش و پیشرفت» و خدمت به اسلام و ملت شریف ایران موفق باشید .

  |

  نظرات کاربران