در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح پاکسازی حریم جاده‌های استان قم همگام با فراخوان عمومی در سراسر کشور

  بر این اساس از صبح روز سه‌شنبه هفته جاری ، عملیات پاکسازی حریم جاده‌ها توسط هزاران نفر از مأموران راهداری در سراسر کشور آغاز می‌شود و راهداران قم نیز در این طرح سراسری حضوری فعال خواهند داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم از اجرای طرح پاکسازی حریم جاده‌های استان همگام با سراسر کشور در روز ۲۱ اسفندماه خبر داد .

  ابوالفضل جمالی با اشاره به فراخوان عمومی پاکسازی حریم‌راه‌ها در سراسر کشور اظهار کرد : این طرح با شعار «حفاظت از محیط زیست حفاظت از زندگی است» اجرایی می‌شود . با توجه به ایام منتهی به پایان سال و استقبال از سفرهای نوروری ، این اداره در نظر دارد همگام با سراسر کشور در راستای پاکسازی و زیباسازی حریم راه‌های استان و با حضور راهداران و مشارکت عمومی مردم این طرح را اجرایی کند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم با بیان اینکه سه‌شنبه ۲۱ اسفندماه زمان اجرای این طرح در سراسر کشور تعیین شده است گفت : امسال سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای نخستین بار تصمیم به اجرای طرح پاکسازی حریم راه‌ها در آستانه سفرهای نوروزی گرفته است .

  جمالی خاطرنشان کرد : بر این اساس از صبح روز سه‌شنبه هفته جاری ، عملیات پاکسازی حریم جاده‌ها توسط هزاران نفر از مأموران راهداری در سراسر کشور آغاز می‌شود و راهداران قم نیز در این طرح سراسری حضوری فعال خواهند داشت .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم با اشاره به آیین شروع این طرح با حضور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در جاده هراز عنوان کرد : در استان قم نیز مراسم آغاز طرح پاکسازی حریم جاده‌ها با حضور مأموران راهداری ، محیط زیست و هلال احمر و داوطلبان مردمی و اصحاب رسانه برگزار می‌شود .

  وی عنوان کرد : هدف از اجرای این طرح ، فرهنگ‌سازی به منظور رعایت مسائل زیست محیطی و دعوت همگانی از مردم برای خودداری از ریختن زباله در حریم راه‌هاست به همین منظور در قالب آموزش‌های جنبی طرح ، از عموم هم میهنان خواسته می‌شود زباله‌های حین سفر را داخل کیسه‌های مخصوص داخل خودرو نگهداری کرده و با رسیدن به نزدیک‌ترین مجتمع بین راهی ، کیسه زباله را در مخازن ویژه تخلیه کنند .

  جمالی با بیان اینکه پرتاب زباله از خودرو به اطراف جاده ‌ها یکی از عادات زشت و گاه خطرناک محسوب می‌شود گفت : این فرهنگ غلط رفتاری علاوه بر آسیب به محیط زیست ، یکی از عوامل اختلال در زاویه دید رانندگان دیگر و بروز تصادفات رانندگی هم هست .
  مطالب مرتبط

  بررسی و رفع موانع اجرای صحیح پروژه تعیین نرخ حمل جاده ای کالا بر اساس تن - کیلومتر

  بررسی و رفع موانع اجرای صحیح پروژه تعیین نرخ حمل جاده ای کالا بر اساس تن - کیلومتر

  مسائل و مشکلاتی که در اجرای پروژه تن بر کیلومتر وجود دارد ابتدا باید مدیریت و حل و فصل شود ، سپس به روز رسانی و بازنگری در محتوا صورت گیرد . در مورد صنایعی که میزان کرایه نسبت به ارزش کالا درصد بالایی دارد مانند صنعت گچ و سیمان باید به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد .

  |

  نظارت دقیق سازمان راهداری بر روند بارگیری و حمل جاده‌ای کالاهای اساسی از بندر چابهار

  نظارت دقیق سازمان راهداری بر روند بارگیری و حمل جاده‌ای کالاهای اساسی از بندر چابهار

  از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۶ هزار بارنامه جهت حمل کالاهای اساسی از بندر چابهار صادر شده است و در حال حاضر نیز حمل شکر خام از بندر چابهار به سمت کارخانجات فرآوری شکر در حال انجام است .

  |

  هموار ساختن راه برای امدادگران با تلاش راهداران در مناطق سیل‌زده

  هموار ساختن راه برای امدادگران با تلاش راهداران در مناطق سیل‌زده

  با توجه به کمبود اعتبارات ملی ، باید برنامه‌ریزی مناسب برای اجرای پروژه‌ها برمبنای توجیه اقتصادی پروژه‌ها انجام شود و اعتبارات برای پروژهایی که به حداقل هزینه برای بهره‌برداری نیاز دارند ، تخصیص داده شود ، همچنین مدیران راهداری و فنی می‌توانند برای ساخت و نگهداری ...

  |

  نظرات کاربران