در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح پاکسازی حریم جاده‌های استان قم همگام با فراخوان عمومی در سراسر کشور

  بر این اساس از صبح روز سه‌شنبه هفته جاری ، عملیات پاکسازی حریم جاده‌ها توسط هزاران نفر از مأموران راهداری در سراسر کشور آغاز می‌شود و راهداران قم نیز در این طرح سراسری حضوری فعال خواهند داشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم از اجرای طرح پاکسازی حریم جاده‌های استان همگام با سراسر کشور در روز ۲۱ اسفندماه خبر داد .

  ابوالفضل جمالی با اشاره به فراخوان عمومی پاکسازی حریم‌راه‌ها در سراسر کشور اظهار کرد : این طرح با شعار «حفاظت از محیط زیست حفاظت از زندگی است» اجرایی می‌شود . با توجه به ایام منتهی به پایان سال و استقبال از سفرهای نوروری ، این اداره در نظر دارد همگام با سراسر کشور در راستای پاکسازی و زیباسازی حریم راه‌های استان و با حضور راهداران و مشارکت عمومی مردم این طرح را اجرایی کند .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم با بیان اینکه سه‌شنبه ۲۱ اسفندماه زمان اجرای این طرح در سراسر کشور تعیین شده است گفت : امسال سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای نخستین بار تصمیم به اجرای طرح پاکسازی حریم راه‌ها در آستانه سفرهای نوروزی گرفته است .

  جمالی خاطرنشان کرد : بر این اساس از صبح روز سه‌شنبه هفته جاری ، عملیات پاکسازی حریم جاده‌ها توسط هزاران نفر از مأموران راهداری در سراسر کشور آغاز می‌شود و راهداران قم نیز در این طرح سراسری حضوری فعال خواهند داشت .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم با اشاره به آیین شروع این طرح با حضور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در جاده هراز عنوان کرد : در استان قم نیز مراسم آغاز طرح پاکسازی حریم جاده‌ها با حضور مأموران راهداری ، محیط زیست و هلال احمر و داوطلبان مردمی و اصحاب رسانه برگزار می‌شود .

  وی عنوان کرد : هدف از اجرای این طرح ، فرهنگ‌سازی به منظور رعایت مسائل زیست محیطی و دعوت همگانی از مردم برای خودداری از ریختن زباله در حریم راه‌هاست به همین منظور در قالب آموزش‌های جنبی طرح ، از عموم هم میهنان خواسته می‌شود زباله‌های حین سفر را داخل کیسه‌های مخصوص داخل خودرو نگهداری کرده و با رسیدن به نزدیک‌ترین مجتمع بین راهی ، کیسه زباله را در مخازن ویژه تخلیه کنند .

  جمالی با بیان اینکه پرتاب زباله از خودرو به اطراف جاده ‌ها یکی از عادات زشت و گاه خطرناک محسوب می‌شود گفت : این فرهنگ غلط رفتاری علاوه بر آسیب به محیط زیست ، یکی از عوامل اختلال در زاویه دید رانندگان دیگر و بروز تصادفات رانندگی هم هست .
  مطالب مرتبط

  جلوگیری از فعالیت مجتمع‌های خدماتی - رفاهی استان چهارمحال و بختیاری در صورت احراز تخلف

  جلوگیری از فعالیت مجتمع‌های خدماتی - رفاهی استان چهارمحال و بختیاری در صورت احراز تخلف

  در بازدیدهای انجام شده کاستی‌های این مجتمع‌ها مشاهده و تذکر داده شده است و چنانچه مجتمع‌های بین راهی فاقد خدمات‌رسانی مطلوب به کاربران باشند، مجوز آنها ابطال و فعالیت نیز متوقف می‌شود .

  |

  ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان گلستان در آستانه ایام تعطیلات نوروزی

  ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان گلستان در آستانه ایام تعطیلات نوروزی

  پروژه‌هایی مانند آشکارسازی دماغه‌ها ، پاکسازی حریم‌ها و ایمن‌سازی محدوده‌های کارگاهی و رفع نواقص تابلو و علایم نقاط پرتصادف و نیز کارهای موثری مانند لکه‌گیری و روکش آسفالت محورهای مواصلاتی نیز در محورهای استان به انجام رسیده است .

  |

  نظرات کاربران