در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی رسمی رادیو سفر در آستانه سفرهای نوروزی

  در طرح نوروزی ۱۳۹۸ ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای علاوه بر رادیو سفر ، از طریق رادیو ایران برنامه صدای راهبران ، رادیو آوا و رادیو پیام با شعار رفتار ایمنی در رانندگی ، میراث آینده فرزندان با هموطنان و مخاطبان در ارتباط خواهد بود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در آستانه سفرهای نوروزی طی آئینی با حضور نمایندگان و مسئولان دستگاه های ذی‌ربط ، رادیو سفر راه اندازی شد‌ .

  شاه آبادی معاون صدای جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری و سفر در ایران اظهار داشت : در آستانه نوروز ۱۳۹۸ ، رادیو سفر راه اندازی شد و طی مدت یک ماه از ۲۰ اسفند جاری تا ۲۰ فروردین ۹۸ به صورت شبانه روزی همراه مسافران نوروزی خواهد بود و تلاش خواهد شد این رادیو روایتگر اخبار ، رخدادها و حال و هوای فضای حاکم بر مناسبات مردمی در ایام نوروز باشد .

  وی ابراز امیدواری کرد راه اندازی این رادیو ، نقش موثری در ارتقای گردشگری و سفر و موضوعات مرتبط با سفر داشته باشد‌ .

  بر اساس این گزارش مهندس مهران قربانی عضو هیات عامل و معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در آئین افتتاح رادیو سفر طی سخنانی با اشاره به اهمیت بازنگری در برخی رفتارهای پرخطر رانندگی گفت : با مجموعه اقداماتی که توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در آستانه سفرهای نوروزی هموطنان برنامه ریزی و پیش بینی شده است ، امیدواریم مردم عزیزمان امسال در ایام طرح سفرهای نوروزی ، سفرهایی ایمن ، راحت ، اقتصادی و همراه با رعایت سرعت مطمئنه و حفظ محیط زیست تجربه کنند .

  عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به این که برخی از رانندگان ، مسیرهای برون شهری را به حد کفایت نمی شناسند ، افزود : ظرفیت فراهم شده در رادیو سفر ، فرصت مغتنمی است که با ارائه اطلاعات تخصصی مورد نیاز به مسافران نوروزی کمک شایان توجهی شود .

  وی با اشاره به تجهیزات و سامانه های موجود در مرکز مدیریت راه ها و سامانه های مستقر در جاده ها و بهره گیری از تکنولوژی ها و دوربین های نظارت تصویری در مجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، از آمادگی این سازمان برای همراهی با مسافران نوروزی ۱۳۹۸ خبر داد .

  شایان ذکر است رادیو سفر که از ۲۰ اسفند راه اندازی شده تا ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۸ روی موج FM ردیف ۹۵ / ۵ مگاهرتز با شعار "با شما همسفریم" ، در دسترس مخاطبان خواهد بود .

  گفتنی است در طرح نوروزی ۱۳۹۸ ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای علاوه بر رادیو سفر ، از طریق رادیو ایران برنامه صدای راهبران ، رادیو آوا و رادیو پیام با شعار رفتار ایمنی در رانندگی ، میراث آینده فرزندان با هموطنان و مخاطبان در ارتباط خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  جابجایی بیش‌ از سه میلیون​ مسافر در سفرهای نوروزی با ناوگان عمومی جاده ای

  جابجایی بیش‌ از سه میلیون​ مسافر در سفرهای نوروزی با ناوگان عمومی جاده ای

  از ابتدای طرح نوروزی یاد شده تاکنون در مدت هشت روز ، مجموع تردد از مرزها ۴۵۰ هزار نفر بوده که از این تعداد در حدود ۱۶۲هزار و ۷۰۰ نفر معادل ۳۸ درصد مسافران ورودی به کشورو تعداد ۲۶۵ هزار نفر بیش از ۶۲ درصد سهم مسافران خروجی بوده است که پر ترددترین مرزها به ترتیب مهران ، بازرگان ، ...

  |

  رشد ۳۹۰ درصدی تماس کاربران جاده ای با سامانه های ۱۴۱ در ایام نوروز

  رشد ۳۹۰ درصدی تماس کاربران جاده ای با سامانه های ۱۴۱ در ایام نوروز

  بالغ بر ۲۰۰ هزار و ۴۸۳ بازدید کاربران از سایت www.۱۴۱.ir که نسبت به مدت مشابه در طرح نوروزی سال گذشته ۲۶.۹ درصد افزایش و تعداد ۱۶۲ هزار و ۸۱۸ درخواست کاربران در اپلیکیشن همراه ۱۴۱ نیز در مقایسه با مدت مشابه در طرح نوروزی سال گذشته با ۲۶ درصد افزایش ثبت گردیده است .

  |

  خسارت ۱۰۰۰ میلیارد ریالی به جاده‌های استان گلستان در اثر رانش زمین و سیل

  خسارت ۱۰۰۰ میلیارد ریالی به جاده‌های استان گلستان در اثر رانش زمین و سیل

  بررسی های میدانی ، حاکی از آن است ، به ۵۰ کیلومتر از محورهای در گیر در سیل و رانش زمین با برآورد اولیه حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال خسارت وارد شده و با ورود سامانه بارشی جدید در ۷۲ ساعت آینده ، احتمال تشدید در این محورها وجود دارد .

  |

  نظرات کاربران