در حال بارگذاری ...
 • رشد و توسعه بنادر با پیوستن سازمان بنادر و دریانوردی به قانون رفع موانع تولید

  سازمان بنادر و دریانوردی یکی از سازمان های موفق در مسائل بین المللی است و در زمینه های مختلف بندری و دریایی به رشد و بالندگی رسیده است . برای آنکه سازمان بنادر و دریانوردی بتواند فعالیت های خود را در عرصه های مختلف را گسترش دهد ما موافق پیوستن آن به قانون رفع موانع تولید هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت : سازمان بنادر و دریانوردی نوع فعالیتی که در کشور انجام می دهد توسعه ای محسوب می شود بدین جهت نمی تواند در قالب مدیریت خدمات کشوری قرار گیرد .

  حسین هاشمی تختی نژاد درباره مشمول شدن سازمان بنادر و دریانوردی ذیل ماده ۵۳ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور ، افزود : مجموعه ای که فعالیت آن توسعه ای محسوب می شود نمی تواند در قالب مدیریت خدمات کشوری عملکرد خوب و مستقلی داشته باشد و همواره برای فعالیت های توسعه ای خود بایستی از دولت مجوز بگیرد که این امر باعث کند شدن فعالیت های سازمان بنادر و دریانوردی می شود . قوانین دست و پا گیر باید از سر راه سازمان های توسعه ای مانند سازمان بنادر و دریانوردی برداشته شود .

  عضو کمیسیون عمران مجلس گفت : سازمان بنادر و دریانوردی یکی از سازمان های موفق در مسائل بین المللی است و در زمینه های مختلف بندری و دریایی به رشد و بالندگی رسیده است . برای آنکه سازمان بنادر و دریانوردی بتواند فعالیت های خود را در عرصه های مختلف را گسترش دهد ما موافق پیوستن آن به قانون رفع موانع تولید هستیم .

  نماینده مردم بندرعباس ، قشم ، خمیر ، حاجی آباد و ابوموسی در مجلس افزود : با بیان اینکه مجلس از هیچ کمکی برای توسعه فعالیت های سازمان بنادر و دریانوردی دریغ نخواهد کرد ، تاکید کرد : این سازمان با تسهیل سازی قوانین و پیوستن به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر با سرعت بیشتری می تواند رشد کند و در جهت توسعه بنادر و ارتقا دانش این حوزه برنامه ریزی کند .

  گفتنی است ؛ در حال حاضر برخی از سازمان های توسعه ای مانند سازمان گسترش ، شرکت فرودگاه ها ، شرکت ملی نفتکش ایران و ... مشمول قانون رفع موانع تولید هستند . با تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی ، سازمان بنادر و دریانوردی کشور از دایره قانون مدیریت خدمات کشوری خارج می شود و در استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی ، جذب نیروهای متخصص مورد نیاز ، آموزشی و رفع موانع اداری دست و پاگیر می تواند مبتنی بر اقتضائات تخصصی و حرفه ای خود عمل کند .
  مطالب مرتبط

  مهم ترین اولویت های دریایی ، بندری و فنی و مهندسی سواحل در بنادر آبادان طی سال جاری

  مهم ترین اولویت های دریایی ، بندری و فنی و مهندسی سواحل در بنادر آبادان طی سال جاری

  حفظ ظرفیت و بهره برداری پایانه مسافر دریایی بندر آبادان با اجرای پروژه مطالعاتی جهت بهبود وضعیت بهره برداری و رشد و به روز رسانی سامانه های خدمات الکترونیکی به ذی نفعان امور بندری و امور شرکت ها از جمله اهداف بندری است .

  |

  انجام موفقیت آمیز عملیات اطفا حریق ۲ موتور لنج باری در اسکله بندر رستمی تنگستان

  انجام موفقیت آمیز عملیات اطفا حریق ۲ موتور لنج باری در اسکله بندر رستمی تنگستان

  پس از مهار آتش سوزی بررسی دلیل وقوع حادثه از سوی کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر آغاز شده که به محض مشخص شدن آن اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت خواهد گرفت .

  |

  نقش کلیدی و اساسی بنادر کوچک در نبرد اقتصادی کنونی کشور

  نقش کلیدی و اساسی بنادر کوچک در نبرد اقتصادی کنونی کشور

  در بنادری که سازمان بنادر و دریانوردی سرمایه گذاری کرده است ، اغلب واگذاری ها به صورت اجاره ای و راهبری بندر بوده و در بنادر دیگر که مستلزم سرمایه گذاری بخش خصوصی است ، این واگذاری بصورت BOT و قراردادهای بلند مدت مدنظر قرار می گیرد .

  |

  نظرات کاربران