در حال بارگذاری ...
 • آغاز پیش‌فروش بلیت قطار مسیر رشت – تهران و بالعکس

  قطار مذکور هر روز ساعت ۸ از تهران به سمت رشت و ساعت ۱۸ از رشت به‌طرف تهران حرکت خواهد کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ از آغاز پیش‌فروش بلیت قطار مسیر رشت – تهران و برعکس خبر داد و گفت : مسافران برای تهیه بلیت قطار تهران – رشت و برعکس به سایت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و یا آژانس‌های هواپیمایی و راه‌آهن استان مراجعه کنند .

  علی خدایی قیمت تعیین‌شده بلیت مسیر رشت - تهران را ۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای یک‌بار سیر عنوان کرد و افزود : در حال حاضر با توجه به افتتاح خط بهای بلیت قطار رشت – تهران با تخفیف ارائه می‌شود که قیمت آن ۴۰ هزار تومان است .

  وی با بیان اینکه مسیر رشت - تهران روزانه با دو رام قطار رفت‌وبرگشت در حال سیر است تصریح کرد : قطار مذکور هر روز ساعت ۸ از تهران به سمت رشت و ساعت ۱۸ از رشت به‌طرف تهران حرکت خواهد کرد .

  لازم به ذکر است در راستای تحقق وعده‌های دولت دوازدهم چهارشنبه هفته گذشته راه‌آهن رشت توسط رئیس‌جمهور با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی افتتاح شد .

  راه‌آهن قزوین - رشت به‌صورت یک‌خطه ، با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برای قطارهای مسافربری و ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت برای قطارهای باری ، از ایستگاه سیاه چشمه در استان قزوین شروع‌شده و با عبور از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان ، منجیل ، رودبار ، رستم‌آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می‌رسد . این مسیر ریلی از ایستگاه رشت دوشاخه خواهد شد که یک شاخه با عبور از شهر پیربازار به بندرانزلی متصل شده و شاخه دوم آن به شهر مرزی آستارا در منتهی‌الیه غرب گیلان می‌رسد .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران