در حال بارگذاری ...
 • آغاز پیش‌فروش بلیت قطار مسیر رشت – تهران و بالعکس

  قطار مذکور هر روز ساعت ۸ از تهران به سمت رشت و ساعت ۱۸ از رشت به‌طرف تهران حرکت خواهد کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ از آغاز پیش‌فروش بلیت قطار مسیر رشت – تهران و برعکس خبر داد و گفت : مسافران برای تهیه بلیت قطار تهران – رشت و برعکس به سایت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و یا آژانس‌های هواپیمایی و راه‌آهن استان مراجعه کنند .

  علی خدایی قیمت تعیین‌شده بلیت مسیر رشت - تهران را ۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای یک‌بار سیر عنوان کرد و افزود : در حال حاضر با توجه به افتتاح خط بهای بلیت قطار رشت – تهران با تخفیف ارائه می‌شود که قیمت آن ۴۰ هزار تومان است .

  وی با بیان اینکه مسیر رشت - تهران روزانه با دو رام قطار رفت‌وبرگشت در حال سیر است تصریح کرد : قطار مذکور هر روز ساعت ۸ از تهران به سمت رشت و ساعت ۱۸ از رشت به‌طرف تهران حرکت خواهد کرد .

  لازم به ذکر است در راستای تحقق وعده‌های دولت دوازدهم چهارشنبه هفته گذشته راه‌آهن رشت توسط رئیس‌جمهور با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی افتتاح شد .

  راه‌آهن قزوین - رشت به‌صورت یک‌خطه ، با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برای قطارهای مسافربری و ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت برای قطارهای باری ، از ایستگاه سیاه چشمه در استان قزوین شروع‌شده و با عبور از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان ، منجیل ، رودبار ، رستم‌آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می‌رسد . این مسیر ریلی از ایستگاه رشت دوشاخه خواهد شد که یک شاخه با عبور از شهر پیربازار به بندرانزلی متصل شده و شاخه دوم آن به شهر مرزی آستارا در منتهی‌الیه غرب گیلان می‌رسد .
  مطالب مرتبط

  بررسی راهکارهای تداوم همکاری ایران و روسیه در انجام پروژه های ریلی

  بررسی راهکارهای تداوم همکاری ایران و روسیه در انجام پروژه های ریلی

  جمهوری اسلامی ایران برای توسعه زیرساخت های مورد نیاز صنعت حمل و نقل ریلی اهمیت زیادی قائل است و این موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری است و هم اکنون یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در این بخش ، افزایش سهم جابجایی بار و مسافر در خطوط ریلی ایران است .

  |

  ابلاغ شاخص‌های کلیدی بهره‌وری در راه‌آهن

  ابلاغ شاخص‌های کلیدی بهره‌وری در راه‌آهن

  ضعف در مدیریت و برنامه‌ریزی ، عدم تمایل زیاد به کار و تلاش ، عدم آموزش صحیح ، مراتب تحقق بهره‌وری را با مشکل مواجه می‌کند در حالی که با آموزش صحیح و یادگیری مهارت، سود‌برندگی افزایش می‌یابد .

  |

  عرضه بلیت قطارهای رجا برای عید سعید فطر از روز ۲۸ اردیبهشت ماه

  عرضه بلیت قطارهای رجا برای عید سعید فطر از روز ۲۸ اردیبهشت ماه

  فروش بلیت قطارهای مسافری کلیه محورها به صورت همزمان از کلیه کانال های فروش این شرکت (وب سایت رجا به نشانی www.raja.ir ، تلفنی از طریق سامانه ۱۵۳۹ ، اپلیکیشن‌ها ، وب سرویس‌ها ، نمایندگی‌های مجاز فروش سراسر کشور) از ساعت ۱۱ صبح همین تاریخ انجام می‌شود .

  |

  فراهم شدن ضمانت‌های مالی طرف خارجی در راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان

  فراهم شدن ضمانت‌های مالی طرف خارجی در راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان

  به دلیل برخورداری طرح راه آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان و قم - اراک از یک طرف خارجی که تضامین لازم برای تامین مالی این طرح را فراهم کرده و اینکه تغییر و جابه‌جایی اسناد آن زمان بر بود ، مصوبه قبلی اصلاح شد .

  |

  نظرات کاربران