در حال بارگذاری ...
 • جزئیات آمار شاخص‎های هوانوردی فرودگاه های کشور در بهمن ماه ۹۷

  پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در بهمن ۹۷ نسبت به دی ماه در نشست و برخاست یک درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر هفت درصد و در ارسال و پذیرش بار نیز ۱۷ درصد افزایش داشته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، آمار شاخص‎های هوانوردی بهمن ۹۷ ، از جابجایی حدود سه میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران خبر می‎دهد که نسبت به دی ماه هشت درصد رشد نشان می دهد .

  طبق آمار ارائه شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامه‎ریزی ، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران ، فرودگاه‎های تحت مالکیت این شرکت در بهمن ، با انجام ۲۹ هزار و ۹۱۵ فروند نشست و برخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه حدود ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا کند .

  همچنین بر اساس آمارها ، کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در بهمن ماه ۹۷ نسبت به دی ماه در نشست و برخاست دو درصد و در ارسال و پذیرش بار ۱۱ درصد افزایش داشته است .

  بر همین اساس در بهمن ۹۷ ، فرودگاه مهرآباد با ۱۰ هزار و ۵۱۹ فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‎جایی حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با ۴۱۲۷ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۶۳۷ هزار مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی(ره) با ۳۰۲۷ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۴۷۲ هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد .

  در این بین فرودگاه امام خمینی(ره) با ارسال و پذیرش حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن مهرآباد با ارسال و پذیرش حدود ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار کیلوگرم بار و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از شش میلیون و ۳۰۰ هزار کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند .

  طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای بهمن ۹۷ ، نشست و برخاست ۲۵ هزار و ۴۱۹ فروند هواپیماست که طی آن حدود سه میلیون مسافر و حدود ۲۳ میلیون کیلوگرم بار منتقل شده ‎است .

  پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در بهمن ۹۷ نسبت به دی ماه در نشست و برخاست یک درصد ، در اعزام و پذیرش مسافر هفت درصد و در ارسال و پذیرش بار نیز ۱۷ درصد افزایش داشته است .

  با توجه به اینکه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است ، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا ، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با ۳۳۵۸ فروند نشست و برخاست ، اعزام و پذیرش بیش از ۵۲۸ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از چهار میلیون و ۳۰۰ هزار کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با ۲۰۸۶ فروند نشست و برخاست ، اعزام و پذیرش ۲۰۷ هزار مسافر و ارسال و پذیرش یک میلیون و ۶۰۰ هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد .

  همچنین طبق این آمار سهم پروازهای خارجی بهمن ۹۷ ، در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نیز ، نشست و برخاست ۴۴۹۶ فروند هواپیما است که طی آن حدود ۷۰۰ هزار مسافر اعزام و پذیرش و نزدیک به ۱۳ میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‎است .

  در این بخش فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست ۲۹۳۷ فروند هواپیما ، اعزام و پذیرش بیش از ۴۷۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار کیلوگرم بار و مرسولات ، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی ۷۶۹ فروند هواپیما ، اعزام و پذیرش بیش از ۱۰۹ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود دو میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با نشست و برخاست ۳۱۰ فروند هواپیما ، اعزام و پذیرش حدود ۳۷ هزار و ۵۰۰ مسافر و ارسال و پذیرش حدود ۷۷۱ هزار بار در رتبه‎های دوم و سوم قرار گرفته‎اند.
  مطالب مرتبط

  آغاز احداث ساختمان ایرتاکسی در فرودگاه امام خمینی (ره) توسط شرکت هواپیمایی پویا

  آغاز احداث ساختمان ایرتاکسی در فرودگاه امام خمینی (ره) توسط شرکت هواپیمایی پویا

  شرکت هواپیمایی پویا در حال حاضر دارای ۶ فروند هواپیما از نوع آنتونف ، ایلوشین ، امبرائر و چلنجر است که از این دو تعداد دو فروند هواپیما در زمینه آمبولانس هوایی ، یک فروند در زمینه اطفای حریق و یک فروند چلنجر در زمینه ایرتاکسی فعال است .

  |

  ارتقا خدمات برای استقبال از مسافران نوروزی در فرودگاه بین المللی مهرآباد

  ارتقا خدمات برای استقبال از مسافران نوروزی در فرودگاه بین المللی مهرآباد

  دستورالعمل های نوروزی درباره اقدامات شرکت های هواپیمایی و هندلینگ کننده ها ابلاغ شده و شرکت ها موظف هستند ، تاخیرهای احتمالی یا هرگونه تغییر در برنامه پروازی را تا پیش از حضور مسافران به فرودگاه اطلاع رسانی کنند .

  |

  نظرات کاربران