در حال بارگذاری ...
 • تاکید بر لزوم هویت‌ سازی شهری در شهرسازی و ساخت و سازها

  بیش از هر زمانی نیازمند توجه به کیفیت زندگی شهری هستیم ، تلاش روز افزون برای رسیدن به آسایش در زندگی شهروندان باید مورد توجه مدیریت شهری قرار گیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی در مراسم بهره برداری از پروژه بازآفرینی میدان راه‌آهن مشهد با تاکید بر لزوم هویت‌ سازی شهری اظهار داشت : هویت اصیل در شهرسازی و ساخت و سازها مورد توجه قرار گیرد و تفکری که در بازپیرایی و بهسازی میدان راه‌آهن مشهد مد نظر بوده است ادامه یابد .

  محمد اسلامی که شامگاه پنج شنبه در مراسم بهره‌برداری از پروژه بازپیرایی و بهسازی میدان راه‌آهن مشهد سخن می‌گفت ، تصریح کرد : توجه به اقتضائات مردم و شهر برای رسیدن به کیفیت مطلوب باید مد نظر قرار گیرد و از ساخت و سازهای بی‌‌ضابطه جلوگیری شود .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ضوابط شهرسازی ریشه در فرهنگ ما دارد و مدیریت شهری باید به آن توجه کند ، اذعان داشت : از عدم توجه به ضوابط شهری و ایجاد المان‌هایی که سختی ، آلودگی و ترافیک را به همراه دارد باید فاصله گرفت . بیش از هر زمانی نیازمند توجه به کیفیت زندگی شهری هستیم ، تلاش روز افزون برای رسیدن به آسایش در زندگی شهروندان باید مورد توجه مدیریت شهری قرار گیرد .

  اسلامی افزود : هویت‌ سازی شهری باید در دستور کار قرار گیرد و در شهرسازی و ساخت و سازها به هویت اصیل توجه شود . تقدیر از طراح میدان راه ‌آهن اقدام ارزنده‌ ای است اما مهمترین تکلیف ادامه دار بودن این تفکر است .

  همچنین در این مراسم شهردار مشهد گفت : میدان و ساختمان راه ‌آهن از مهمترین بناهای معاصر مشهد هستند که عرصه آنها باید در شان این بناها باشد .

  محمد رضا کلائی با بیان اینکه می کوشیم این میدان الگویی برای سایر عرصه ‌های باز باشد ، افزود : بازپیرایی میدان راه ‌آهن این شهر نخستین پروژه ‌ای است که قبل از افتتاح مورد بازدید معلولان شهر قرار گرفت . به همین سبب و به منظور رفع اشکالات این میدان و مناسب سازی آن برای معلولان ، زمان بهره ‌برداری آن به تعویق افتاد .

  پروژه بازپیرایی و بهسازی میدان راه ‌آهن مشهد هفت ماه طول کشیده است . عرصه این میدان ۳.۵ هکتار است که حدود ۲ هکتار آن به ‌عنوان میدان شهری و ۱.۵ هکتار هم برای تردد ناوگان حمل و نقل عمومی از قبیل تاکسی و اتوبوس اختصاص یافته است . همچنین توقفگاه خودرو به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع و با ظرفیت ۹۲ خودرو در این پروژه پیش‌ بینی شده است .

  ساختمان اصلی ایستگاه راه‌ آهن مشهد ۶۳ سال پیش توسط حیدر قلی‌ خان غیایی شاملو طراحی شده و ۱۱سال پس از آن به بهره ‌برداری رسید .
  مطالب مرتبط

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی و در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و همچنین تسهیل در سفرهای دریایی هموطنان به جزایر استان هرمزگان ، فعالیت‌های عمرانی و اجرایی متعددی در اسکله‌های گردشگری کندالو ، هنگام ، شیب‌دراز ، سهیلی ، گورزین ، لافت ...

  |

  آمادگی نوار ساحلی استان هرمزگان برای انجام عملیات سفرهای نوروزی دریایی

  آمادگی نوار ساحلی استان هرمزگان برای انجام عملیات سفرهای نوروزی دریایی

  امیدواریم مردم در جزایر ، سواحل و سفرهای تفریحی و گردشگری نوروز ۹۸ لحظات لذت بخشی را تجربه کنند و سفرهای ایمن و سلامتی را داشته باشند . همه بخش‌های حمل‌ونقل در کشور شامل هوایی ، دریایی ، ریلی و زمینی ناوگان بزرگی آماده اجرای سفرهای نوروزی هستند .

  |

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  تعمیر و راه‌اندازی مجدد برخی دوربین‌های کنترل سرعت در سطح جاده‌ها ، ایجاد روشنایی در نقاط حادثه خیز و تاریک جاده‌ای و خط کشی سطح جاده‌ها از دیگر اقداماتی است که در کاهش تصادفات نقش بسزایی خواهد داشت .

  |

  نظرات کاربران