در حال بارگذاری ...
 • تاکید بر لزوم هویت‌ سازی شهری در شهرسازی و ساخت و سازها

  بیش از هر زمانی نیازمند توجه به کیفیت زندگی شهری هستیم ، تلاش روز افزون برای رسیدن به آسایش در زندگی شهروندان باید مورد توجه مدیریت شهری قرار گیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی در مراسم بهره برداری از پروژه بازآفرینی میدان راه‌آهن مشهد با تاکید بر لزوم هویت‌ سازی شهری اظهار داشت : هویت اصیل در شهرسازی و ساخت و سازها مورد توجه قرار گیرد و تفکری که در بازپیرایی و بهسازی میدان راه‌آهن مشهد مد نظر بوده است ادامه یابد .

  محمد اسلامی که شامگاه پنج شنبه در مراسم بهره‌برداری از پروژه بازپیرایی و بهسازی میدان راه‌آهن مشهد سخن می‌گفت ، تصریح کرد : توجه به اقتضائات مردم و شهر برای رسیدن به کیفیت مطلوب باید مد نظر قرار گیرد و از ساخت و سازهای بی‌‌ضابطه جلوگیری شود .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ضوابط شهرسازی ریشه در فرهنگ ما دارد و مدیریت شهری باید به آن توجه کند ، اذعان داشت : از عدم توجه به ضوابط شهری و ایجاد المان‌هایی که سختی ، آلودگی و ترافیک را به همراه دارد باید فاصله گرفت . بیش از هر زمانی نیازمند توجه به کیفیت زندگی شهری هستیم ، تلاش روز افزون برای رسیدن به آسایش در زندگی شهروندان باید مورد توجه مدیریت شهری قرار گیرد .

  اسلامی افزود : هویت‌ سازی شهری باید در دستور کار قرار گیرد و در شهرسازی و ساخت و سازها به هویت اصیل توجه شود . تقدیر از طراح میدان راه ‌آهن اقدام ارزنده‌ ای است اما مهمترین تکلیف ادامه دار بودن این تفکر است .

  همچنین در این مراسم شهردار مشهد گفت : میدان و ساختمان راه ‌آهن از مهمترین بناهای معاصر مشهد هستند که عرصه آنها باید در شان این بناها باشد .

  محمد رضا کلائی با بیان اینکه می کوشیم این میدان الگویی برای سایر عرصه ‌های باز باشد ، افزود : بازپیرایی میدان راه ‌آهن این شهر نخستین پروژه ‌ای است که قبل از افتتاح مورد بازدید معلولان شهر قرار گرفت . به همین سبب و به منظور رفع اشکالات این میدان و مناسب سازی آن برای معلولان ، زمان بهره ‌برداری آن به تعویق افتاد .

  پروژه بازپیرایی و بهسازی میدان راه ‌آهن مشهد هفت ماه طول کشیده است . عرصه این میدان ۳.۵ هکتار است که حدود ۲ هکتار آن به ‌عنوان میدان شهری و ۱.۵ هکتار هم برای تردد ناوگان حمل و نقل عمومی از قبیل تاکسی و اتوبوس اختصاص یافته است . همچنین توقفگاه خودرو به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع و با ظرفیت ۹۲ خودرو در این پروژه پیش‌ بینی شده است .

  ساختمان اصلی ایستگاه راه‌ آهن مشهد ۶۳ سال پیش توسط حیدر قلی‌ خان غیایی شاملو طراحی شده و ۱۱سال پس از آن به بهره ‌برداری رسید .
  مطالب مرتبط

  واگذاری طرح توسعه و تکمیل راه های روستایی به سازمان راهداری

  واگذاری طرح توسعه و تکمیل راه های روستایی به سازمان راهداری

  به موجب این ابلاغیه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای موظف شده است در سال ۹۸ با مشخصات فنی متناسب ضمن تعیین تکلیف کارهای نیمه تمام نسبت به تکمیل راه های روستایی به شرح برنامه اجرایی اعلام شده اقدام کند .

  |

  تکمیل حلقه اتصال کریدورهای بین‌المللی شرق به غرب

  تکمیل حلقه اتصال کریدورهای بین‌المللی شرق به غرب

  این آزادراه دارای ۴۲۵ متر تونل و ۳۵۰ متر پل رودخانه‌ای و خاص است و ۹ میلیون متر مکعب خاکریزی ، ۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری ، ۹۴۰ هزار متر مکعب زیر اساس و ۶۷۵ هزار متر مکعب اساس از دیگر عملیات اجرایی در این پروژه خواهد بود .

  |

  نظرات کاربران