در حال بارگذاری ...
 • پتانسیل بالای خطوط ترانزیتی ترکیه برای اتصال به کشورهای عضو اکو

  با توجه به آمار جهانی و با در نظر گرفتن ناوگان تجاری دریایی ، فناوری های دریایی و فعالیت های بندری ، ترکیه در رتبه هجدهم دنیا قرار دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، کارشناس دریایی وزارت حمل و نقل و زیرساخت ترکیه گفت : برنامه های توسعه ای متعددی در حوزه حمل و نقل دریایی و تجهیز بنادر ترکیه تدوین شده است .

  حیدر الیاس کارابیک در مراسم پنجمین اجلاس سران سازمان های مرجع دریایی کشورهای عضو اکو ، افزود : در حال حاضر ۵۸ درصد ترانزیت کالا در ترکیه از طریق دریا ، ۲۱ درصد از راه جاده ، ۱۳ درصد از مسیر هوایی و یک درصد به شیوه ریلی انجام می شود .

  وی با اشاره به سیاست توازنی در دست انجام دولت ترکیه برای روش های حمل و نقل در این کشور ، گفت : با توجه به آمار جهانی و با در نظر گرفتن ناوگان تجاری دریایی ، فناوری های دریایی و فعالیت های بندری ، ترکیه در رتبه هجدهم دنیا قرار دارد .

  این کارشناس دریایی دولت ترکیه ، با اشاره به پیشرفت های زیرساختی در بخش خطوط ریلی این کشور ، از در دست بهره برداری بودن کانال استانبول با سرمایه گذاری ۱۳ میلیاردی و برنامه ریزی برای احداث سه بندر جدید چاندارلی ، بندر کانتینری مرسین و بندر فیلیوس خبر داد . پتانسیل بالایی برای اتصال خطوط ترانزیتی ترکیه به کشورهای منطقه و اعضای اکو وجود دارد .
  مطالب مرتبط

  بندر چابهار عامل تقویت همکاری های بین المللی

  بندر چابهار عامل تقویت همکاری های بین المللی

  این بندر در مسیر کریدور شمال – جنوب واقع شده و از زیرساخت مناسب برای حمل و نقل دریایی و مبادلات گسترده تجاری به ویژه برای کشورهای هندوستان ، افغانستان و کشورهای آسیای میانه و CIS برخوردار است .

  |

  نیازمند خانه‌تکانی فکری در حوزه بنادر هستیم

  نیازمند خانه‌تکانی فکری در حوزه بنادر هستیم

  کشور ما از بسترهای لازم برای توسعه بنادر برخوردار است و همانطور که می‌دانید شهرهای بزرگ دنیا در کرانه آب‌های آزاد واقع شده‌اند ، ما در جنوب ایران از نوار ساحلی مناسبی برخورداریم که بلا استفاده باقی مانده است .

  |

  پشتیبانی سازمان بین المللی دریانوردی از توانمندسازی زنان در مشاغل دریایی

  پشتیبانی سازمان بین المللی دریانوردی از توانمندسازی زنان در مشاغل دریایی

  به موازات فرصت ها و چالش های حضور گسترده تر زنان در مشاغل دریایی ، همانند گذشته ، موضوعات دیگر در چارچوب وظایف اصلی آیمو از جمله پیشبرد حمل و نقل ایمن ، محیط زیست پاک و دریانوردی کارآمد و پایدار ، نیز ترویج می شود .

  |

  نظرات کاربران