در حال بارگذاری ...
 • پتانسیل بالای خطوط ترانزیتی ترکیه برای اتصال به کشورهای عضو اکو

  با توجه به آمار جهانی و با در نظر گرفتن ناوگان تجاری دریایی ، فناوری های دریایی و فعالیت های بندری ، ترکیه در رتبه هجدهم دنیا قرار دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، کارشناس دریایی وزارت حمل و نقل و زیرساخت ترکیه گفت : برنامه های توسعه ای متعددی در حوزه حمل و نقل دریایی و تجهیز بنادر ترکیه تدوین شده است .

  حیدر الیاس کارابیک در مراسم پنجمین اجلاس سران سازمان های مرجع دریایی کشورهای عضو اکو ، افزود : در حال حاضر ۵۸ درصد ترانزیت کالا در ترکیه از طریق دریا ، ۲۱ درصد از راه جاده ، ۱۳ درصد از مسیر هوایی و یک درصد به شیوه ریلی انجام می شود .

  وی با اشاره به سیاست توازنی در دست انجام دولت ترکیه برای روش های حمل و نقل در این کشور ، گفت : با توجه به آمار جهانی و با در نظر گرفتن ناوگان تجاری دریایی ، فناوری های دریایی و فعالیت های بندری ، ترکیه در رتبه هجدهم دنیا قرار دارد .

  این کارشناس دریایی دولت ترکیه ، با اشاره به پیشرفت های زیرساختی در بخش خطوط ریلی این کشور ، از در دست بهره برداری بودن کانال استانبول با سرمایه گذاری ۱۳ میلیاردی و برنامه ریزی برای احداث سه بندر جدید چاندارلی ، بندر کانتینری مرسین و بندر فیلیوس خبر داد . پتانسیل بالایی برای اتصال خطوط ترانزیتی ترکیه به کشورهای منطقه و اعضای اکو وجود دارد .
  مطالب مرتبط

  ساماندهی و شناسایی شناورهای فاقد هویت برای گشت های تفریحی در هرمزگان

  ساماندهی و شناسایی شناورهای فاقد هویت برای گشت های تفریحی در هرمزگان

  ضرورت دارد بنادری همچون پل و لافت در مسیر دریایی قشم و چارک و آفتاب در مسیر دریایی کیش با توجه به مباحث مالکیتی به تجهیزاتی همچون شناور یدک کش ، خودروی آتش نشانی ، و جرثقیل مجهز شوند و مناطق آزاد و بخش خصوصی با تدوین یک برنامه نظام مند و سازوکار دقیق ، پاسخگوی نیازهای مسافران ...

  |

  فعال تر شدن ترانزیت شمال به جنوب با عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا

  فعال تر شدن ترانزیت شمال به جنوب با عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا

  بندر چابهار با بهره برداری از فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار و جانمایی تجهیزات مدرن ، به یک بندر استاندارد ، مجهز و با کیفیت تبدیل شده است که می تواند نقش تاثیرگذاری در اقتصاد منطقه ایفا کند .

  |

  برگزاری مانور ملی جستجو و نجات و مقابله با آلودگی دریای خزر در بندر امیرآباد

  برگزاری مانور ملی جستجو و نجات و مقابله با آلودگی دریای خزر در بندر امیرآباد

  پس از انجام مانور ، داوران (نمایندگان دستگاه های ذیربط) در بخش جستجو و نجات دریایی ، مقابله با آلودگی ، اطفای حریق و خدمات پزشکی را مورد بررسی قرار می دهند و راهکارهایی جهت بهبود مانور بعدی را ارائه می کنند .

  |

  نظرات کاربران