در حال بارگذاری ...
 • ساماندهی پروازها در سفرهای نوروزی از اولویت های اصلی فرودگاه مهرآباد

  فرودگاه با نظارت بیشتر بر عملکرد هندلینگ‎کننده‎ها تمام موارد استاندارد را در پذیرش و ارسال بار مورد توجه قرار می دهد و باید تکریم ارباب رجوع و حقوق مسافران بر اساس دستورالعمل‎های صادره از سوی سازمان هواپیمایی کشوری در زمان تاخیر پرواز و یا ابطال پروازها به خوبی رعایت شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه مهرآباد در نشست هم‎اندیشی تسهیلات نوروزی گفت : در فرودگاه مهرآباد در مرحله اول سامان دادن به وضعیت پروازها در اولویت امور قرار دارد زیرا ریشه بسیاری از نابسامانی‎های فرودگاه ناشی از عدم اطلاع‎رسانی درباره وضعیت و زمان انجام پرواز به مسافران است .

  میرسعید صفی‎نیا در این نشست گفت : با همراهی و تعامل همه واحدهای فرودگاهی تلاش خواهیم کرد تا با تسهیل در تردد مسافران ، ارتقای خدمات در طول مسیر سفر از فرودگاه و کاهش تاخیرات احتمالی و رعایت حقوق شهروندی خاطره سفری خوش را برای مسافران به وجود آوریم .

  وی در مورد اجرای طرح افزایش ایمنی ، ‌رضایتمندی و ارائه خدمات بهینه فرودگاهی را در فرودگاه مهرآباد گفت : در مرحله اول سامان دادن به وضعیت پروازها در اولویت امور قرار دارد زیرا ریشه بسیاری از نابسامانی‎هایی که در فرودگاه ایجاد می‎شود ناشی از عدم اطلاع‎رسانی درباره وضعیت پرواز زمان انجام پرواز به مسافران است . مورد دیگری که باید جدی به آن پرداخته شود تامین هواپیمای BACK UP (پشتیبان) با توجه به تاکید سازمان هواپیمایی کشوری است ؛ زیرا با این حجم پرواز و مسافر در فرودگاه مهرآباد تاخیرات احتمالی ناشی از نقص فنی یا موارد دیگر می‎تواند در ترمینال‎ها فرودگاه مهرآباد منجر به بحران شود .

  صفی نیا با تاکید بر اینکه شرکت‎های هواپیمایی باید از فروش بلیت به مسافران قبل از دریافت مجوز پرواز اکیدا خودداری کند و همچنین جدول زمانبندی پروازها و برنامه پروازی که از قبل توسط فرودگاه تهیه شده است حتما رعایت شود ، گفت : از تعجیل و یا تاخیر در زمان باز کردن کانترهای پذیرش مسافر اکیدا خودداری شود و همچنین از بستن زود هنگام کانترها بویژه زمانی که مسافران مقابل کانترهای پذیرش مسافر حضور دارند خودداری شود . به منظور جلوگیری از هرگونه سواستفاد‎ه‎های احتمالی و مفقود شدن و یا جابجایی بار مسافران باید کنترل تگ بار مسافران پروازهای ورودی هنگام خروج از سالن ترمینال به خوبی بررسی شود و به منظور تسریع انجام امور باید نیروی انسانی مورد نیاز خصوصا در ساعات پرترافیک در ترمینال‎ها و زمان پذیرش پروازها پیش‎بینی و تامین شود .

  صفی نیا همچنین خطاب به شرکت‎های هندلینگ‎کننده گفت : فرودگاه با نظارت بیشتر بر عملکرد هندلینگ‎کننده‎ها تمام موارد استاندارد را در پذیرش و ارسال بار مورد توجه قرار می دهد و باید تکریم ارباب رجوع و حقوق مسافران بر اساس دستورالعمل‎های صادره از سوی سازمان هواپیمایی کشوری در زمان تاخیر پرواز و یا ابطال پروازها به خوبی رعایت شود . به منظور پاسخگویی به مسافران حضور دایمی و مستمر کارکنان دفاتر تحت اختیار آن شرکت‎ها در محل کار برای پاسخگویی به مسافران الزامی است و مسافران می توانند با شماره پیامکی ۱۰۰۰۷۰۶۹ نظرات و پیشنهادات خود را انتقال دهند .

  گفتنی است ، این جلسه با حضور فرماندهای پلیس وسپاه حفاظت و روسای ایستگاه‎های شرکت‎های هواپیمایی در تهران وهمچنین شرکت‎های هندلینگ‎کننده و حضور همه ارگان‎ها و سازمان‎ها به منظور بررسی موارد لازم برای ارائه خدمات بهینه به مسافران نوروزی فرودگاه مهرآباد در سالن اجتماعات فرودگاه مهرآباد تشکیل شد .
  مطالب مرتبط

  انعکاس همه جانبه فعالیت های فرودگاهی در ستاد شرکت فرودگاه ها

  انعکاس همه جانبه فعالیت های فرودگاهی در ستاد شرکت فرودگاه ها

  روابط عمومی باید در راستای توسعه و ارتقای سازمانی و همچنین برند سازی خدمات تلاش کند . افزایش جریان سازی فعالیت ها و برنامه های فرودگاهی در رسانه ها و روشن کردن اذهان عمومی در چگونگی ارایه خدمات یکی از مسیرهای روابط عمومی در ارتقای خدمات فرودگاهی است .

  |

  صدور دستور عزل سه مدیر بخش هوایی در فرودگاه آبادان به دلیل رفتار غیرمسئولانه

  صدور دستور عزل سه مدیر بخش هوایی در فرودگاه آبادان به دلیل رفتار غیرمسئولانه

  پرواز ۸۶۰ تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۹۸ تهران به آبادان در فرودگاه آبادان به علت عدم دریافت به موقع خدمات هندلینگ با وقفه ایجاد شده موجب نارضایتی مسافران شد که به دستور وزیر راه و شهرسازی موضوع رسیدگی و با عوامل خاطی برخورد صورت می‌گیرد .

  |

  عرضه سهام هما در بازار سرمایه

  عرضه سهام هما در بازار سرمایه

  در جریان خصوصی‌سازی نباید وضعیت به گونه‌ای شود که ایران‌ ایر به یک شرکت بی‌ارزش تبدیل شود و یک نفر آن را به قیمت ناچیز بخرد . این اتفاقی است که متاسفانه برای تعدادی از شرکت‌های ارزشمند کشور افتاده است .

  |

  نظرات کاربران