در حال بارگذاری ...
 • برگزاری موفقیت آمیز مانور کامل طرح اضطراری در فرودگاه بندرعباس

  امسال برای برگزاری تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه بندرعباس سناریوی خاصی طراحی شده بود و تمام سازمان های عملیاتی و امداد خارج از فرودگاه نیز در مانور شرکت داشتند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مانور کامل طرح اضطراری فرودگاه بندرعباس با حضور تمام دستگاه های امدادی ، نجات و امنیتی فرودگاهی و غیر فرودگاهی با موفقیت برگزار شد .

  برگزاری این مانور بر اساس دستورالعمل ها و استانداردهای سازمان جهانی هواپیمایی کشوری (ایکائو) به صورت دو سال یک بار و در راستای سنجش توانمندی های کارکنان واحد های مختلف و دستگاههای پشتیبان برای مقابله با سوانح هواپیمایی احتمالی برگزار می شود .

  ابوذر ضیایی ، معاون عملیات هوانوردی فرودگاه های استان هرمزگان گفت : این مانور بر اساس سناریوی تنظیم شده با اهداف امداد رسانی به هواپیما سانحه دیده فوکر ۵۰ با ۴۰ نفر مسافر همراه با خدمه اجرا شد . امسال برای برگزاری تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه بندرعباس سناریوی خاصی طراحی شده بود و تمام سازمان های عملیاتی و امداد خارج از فرودگاه نیز در مانور شرکت داشتند .

  این مانور در روند انجام پروازهای و برنامه های جاری فرودگاه هیچگونه خللی به وجود نیاورد و در پایان مانور نشست ارزیابی تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه بین المللی بندرعباس با حضور ارگان ها و  سازمان های شرکت کننده برگزار شد .
  مطالب مرتبط

  اطلاعات هوانوردی ؛ بستر انجام پروازهای ایمن و استاندارد

  اطلاعات هوانوردی ؛ بستر انجام پروازهای ایمن و استاندارد

  سال گذشته شرکت پستی DHL که وظیفه ارسال مرسولات پستی اطلاعات هوانوردی در سطح بین‎الملل را پشتیبانی می‎کرد ، اعلام کرد که دیگر قادر به انجام تعهدات توافق شده نیست ، از این رو با همکاری اداره کل تدارکات اقدام لازم جهت عقد قرارداد با شرکت جایگزین به عمل آمد ضمن اینکه به منظور ...

  |

  شتاب در نوسازی ناوگان آتش نشانی و هدایت زمینی فرودگاه های کشور

  شتاب در نوسازی ناوگان آتش نشانی و هدایت زمینی فرودگاه های کشور

  امسال با حمایت و تایید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای جذب نیروی متخصص اقدام می شود و تمام کارکنان آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما گواهینامه ویژه آتش نشانی را دریافت می کنند .

  |

  نظرات کاربران