در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی خط آهن رشت – آستارا همزمان با افتتاح مسیر قزوین – رشت

  در صورت بهره‌برداری از این خط یکی از محورهای کریدور شمال به جنوب کشور در بخش ریلی نیز زیر بار ترافیک خواهد رفت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی خبر داد : عملیات اجرایی خط آهن رشت – آستارا همزمان با افتتاح مسیر قزوین – رشت آغاز خواهد شد که در صورت بهره‌برداری یکی از محورهای کریدور شمال به جنوب کشور در بخش ریلی نیز زیر بار ترافیک خواهد رفت .

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان هواشناسی کل کشور در جمع خبرنگاران گفت : اتصال راه آهن کشور به شمال قفقاز از طریق رشت ، انزلی و آستارا همواره یکی از پروژه‌هایی بود که مردم از دیرباز آرزوی آن را داشتند ، خوشبختانه ما طی دو روز آینده شاهد افتتاح بخش قزوین تا رشت آن با حضور رئیس‌جمهوری خواهیم بود .

  اسلامی ادامه داد : در این راستا عملیات اجرایی خط آهن رشت – آستارا همزمان با افتتاح مسیر قزوین – رشت آغاز خواهد شد . در صورت بهره‌برداری از این خط یکی از محورهای کریدور شمال به جنوب کشور در بخش ریلی نیز زیر بار ترافیک خواهد رفت .

  وزیر راه و شهرسازی همچنین اعلام کرد : پروژه راه‌آهن قزوین – رشت یکی از پروژه‌های فاخر مهندسی عمران در کشور محسوب می‌شود که به لحاظ کیفیت ساخت ، تونل و پل‌های احداثی در مسیر راه‌اهن بی‌نظیر خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی و در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و همچنین تسهیل در سفرهای دریایی هموطنان به جزایر استان هرمزگان ، فعالیت‌های عمرانی و اجرایی متعددی در اسکله‌های گردشگری کندالو ، هنگام ، شیب‌دراز ، سهیلی ، گورزین ، لافت ...

  |

  آمادگی نوار ساحلی استان هرمزگان برای انجام عملیات سفرهای نوروزی دریایی

  آمادگی نوار ساحلی استان هرمزگان برای انجام عملیات سفرهای نوروزی دریایی

  امیدواریم مردم در جزایر ، سواحل و سفرهای تفریحی و گردشگری نوروز ۹۸ لحظات لذت بخشی را تجربه کنند و سفرهای ایمن و سلامتی را داشته باشند . همه بخش‌های حمل‌ونقل در کشور شامل هوایی ، دریایی ، ریلی و زمینی ناوگان بزرگی آماده اجرای سفرهای نوروزی هستند .

  |

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  پلیس به رانندگان متخلف اجازه رانندگی ندهد

  تعمیر و راه‌اندازی مجدد برخی دوربین‌های کنترل سرعت در سطح جاده‌ها ، ایجاد روشنایی در نقاط حادثه خیز و تاریک جاده‌ای و خط کشی سطح جاده‌ها از دیگر اقداماتی است که در کاهش تصادفات نقش بسزایی خواهد داشت .

  |

  نظرات کاربران