در حال بارگذاری ...
 • آغاز عملیات اجرایی خط آهن رشت – آستارا همزمان با افتتاح مسیر قزوین – رشت

  در صورت بهره‌برداری از این خط یکی از محورهای کریدور شمال به جنوب کشور در بخش ریلی نیز زیر بار ترافیک خواهد رفت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی خبر داد : عملیات اجرایی خط آهن رشت – آستارا همزمان با افتتاح مسیر قزوین – رشت آغاز خواهد شد که در صورت بهره‌برداری یکی از محورهای کریدور شمال به جنوب کشور در بخش ریلی نیز زیر بار ترافیک خواهد رفت .

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان هواشناسی کل کشور در جمع خبرنگاران گفت : اتصال راه آهن کشور به شمال قفقاز از طریق رشت ، انزلی و آستارا همواره یکی از پروژه‌هایی بود که مردم از دیرباز آرزوی آن را داشتند ، خوشبختانه ما طی دو روز آینده شاهد افتتاح بخش قزوین تا رشت آن با حضور رئیس‌جمهوری خواهیم بود .

  اسلامی ادامه داد : در این راستا عملیات اجرایی خط آهن رشت – آستارا همزمان با افتتاح مسیر قزوین – رشت آغاز خواهد شد . در صورت بهره‌برداری از این خط یکی از محورهای کریدور شمال به جنوب کشور در بخش ریلی نیز زیر بار ترافیک خواهد رفت .

  وزیر راه و شهرسازی همچنین اعلام کرد : پروژه راه‌آهن قزوین – رشت یکی از پروژه‌های فاخر مهندسی عمران در کشور محسوب می‌شود که به لحاظ کیفیت ساخت ، تونل و پل‌های احداثی در مسیر راه‌اهن بی‌نظیر خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  واگذاری طرح توسعه و تکمیل راه های روستایی به سازمان راهداری

  واگذاری طرح توسعه و تکمیل راه های روستایی به سازمان راهداری

  به موجب این ابلاغیه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای موظف شده است در سال ۹۸ با مشخصات فنی متناسب ضمن تعیین تکلیف کارهای نیمه تمام نسبت به تکمیل راه های روستایی به شرح برنامه اجرایی اعلام شده اقدام کند .

  |

  تکمیل حلقه اتصال کریدورهای بین‌المللی شرق به غرب

  تکمیل حلقه اتصال کریدورهای بین‌المللی شرق به غرب

  این آزادراه دارای ۴۲۵ متر تونل و ۳۵۰ متر پل رودخانه‌ای و خاص است و ۹ میلیون متر مکعب خاکریزی ، ۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری ، ۹۴۰ هزار متر مکعب زیر اساس و ۶۷۵ هزار متر مکعب اساس از دیگر عملیات اجرایی در این پروژه خواهد بود .

  |

  نظرات کاربران