در حال بارگذاری ...
 • لزوم حفظ فرهنگ و یکپارچگی سازمانی در فرودگاه های کشور

  مطمئن هستم که هم‎افزایی و همدلی موجب رشد و ترقی ما خواهد شد و از کارکنان شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران می‎خواهم که در ایجاد این همدلی همکاری و تلاش کنند و آقای امیرمکری نیز با سعه صدر در راستای ایجاد هم‎افزایی و همدلی پیش روند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی در جلسه هم‎اندیشی مدیران فرودگاه‎های کشور و مراسم تکریم و معارفه رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل پیشین و جدید شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران گفت : در انتخاب مدیران نگاه ما استفاده از نیروهای داخل خانواده صنعت است تا روند رشد سلسله مراتبی و انگیزه خدمت و تلاش پا برجا باقی بماند .

  محمد اسلامی در این نشست که روز ۱۲ اسفند ، در فرودگاه مهرآباد برگزار شد ، ضمن قدردانی ویژه از رحمت‎اله مه‎آبادی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل پیشین و غلامحسین باقریان ، عضو هیئت مدیره و معاون عملیات فرودگاهی ، گفت : مدیریت جریانی در حال گردش و فعال است و در هر نوبتی یک نفر سکاندار مجموعه‎ای می‎شود و نقش خود را ایفا می‎کند . در انتخاب مدیران نگاه ما استفاده از نیروهای داخل خانواده صنعت است تا روند رشد سلسله مراتبی و انگیزه خدمت و تلاش پا برجا باقی بماند . ما امروز به شدت باید از رفتارهای سنتی فاصله بگیریم و به سمت مدرن شدن پیش برویم تا بتوانیم کارآیی جمهوری اسلامی ایران را افزایش دهیم .

  اسلامی با تاکید بر اینکه رشد و تعالی به صورت جزیره‎ای رخ نمی‎دهد ، گفت : در این زمینه باید نگاه متوازن وجود داشته باشد و هماهنگی و تعامل به اوج خود برسد وگرنه به سرمنزل مقصود نمی‎رسیم . ما نیاز به ایجاد مشارکت و همکاری‎ها برای تقویت مجموعه داریم تا نقاط تهدید و ضعف از بین برود و نقاط فرصت و قوت افزوده شود .

  وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه صنعت هوانوردی صنعتی انسان‎محور است ، گفت : در این صنعت انسان‎ها تاثیر ماندگار دارند بنابراین توجه به نیروی انسانی و ارتقای آنها در تشکیلات یک نکته بسیار مهم و از تکالیف ماست و از آقای امیرمکری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل جدید می‎خواهم که این رویکرد را داشته باشند و با ممارست آن را پیگیری کنند تا در یک روند طبیعی شاهد رشد و ارتقای افراد باشیم .

  محمد اسلامی با اشاره به نکته دیگر مورد نظر خود ؛ یعنی سلامت اداری و پاکدستی گفت : موضوع دیگر بحث سلامت اداری و پاکدستی در انجام امور است و باید مراقب باشیم در درآمدها و هزینه‎ها دقت کافی وجود داشته باشد و اولویت‎ها و برنامه‎ها را در این زمینه در نظر بگیریم و نتیجه‎گرا باشیم .

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت فرودگاه‎های کشور گفت : امروز هیچ کدام از فرودگاه‎های ما در شأن مردم کشورمان نیستند و باید از ظرفیت‎های داخلی استفاده کنیم تا بتوانیم رشد و تعالی را به سرعت طی کنیم و از وابستگی به بیگانگان دوری کنیم . فرودگاه‎ها باید فرهنگ و یکپارچگی سازمانی را حفظ کنند و همانند یک خانواده همدل و هماهنگ باشند . مطمئن هستم که هم‎افزایی و همدلی موجب رشد و ترقی ما خواهد شد و از کارکنان شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران می‎خواهم که در ایجاد این همدلی همکاری و تلاش کنند و آقای امیرمکری نیز با سعه صدر در راستای ایجاد هم‎افزایی و همدلی پیش روند .

  وزیر راه و شهرسازی همچنین از زحمات حسین اکرمیان عضو پیشین هیئت مدیره قدردانی کرد و گفت : نباید فکر کنیم که با بازنشستگی همه چیز تمام می‎شود بلکه باید از ظرفیت این افراد به عنوان رهبر و مربی استفاده کرد و نباید بگذاریم عشق به خدمت و تعهد سازمانی این عزیزان از بین برود .

  وی همچنین با اهدای لوح تقدیر از سال ها تلاش اکرمی در صنعت حمل و نقل هوایی قدردانی کرد .
  مطالب مرتبط

  سفر وزیر راه و شهرسازی به خراسان رضوی برای بازدید از پروژه های ریلی

  سفر وزیر راه و شهرسازی به خراسان رضوی برای بازدید از پروژه های ریلی

  راه آهن خواف - هرات ، اتصال سبزوار به شبکه ریلی ، راه آهن گرگان - بجنورد - مشهد ، اتصال دوغارون به شبکه ریلی ، راه آهن جوین - اسفراین - بجنورد و راه آهن خلیل آباد – کاشمر از جمله پروژه های ریلی در دست احداث در استان به شمار می روند .

  |

  آمادگی کامل شرکت فرودگاه ها برای انجام عملیات اعزام و پذیرش حجاج

  آمادگی کامل شرکت فرودگاه ها برای انجام عملیات اعزام و پذیرش حجاج

  عملیات حج از نیمه دوم تیرماه آغاز می‎شود و با تشکیل ستاد تسهیلات حج در فرودگاه‎های مجری این عملیات ، اقدامات آنها آغاز شده است و در ستاد نیز با معرفی نماینده خود به سازمان حج و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هماهنگی لازم در حال انجام است .

  |

  ضرورت خوداتکایی در شرکت فرودگاه‌ها و بی‌نیازی به بودجه دولتی

  ضرورت خوداتکایی در شرکت فرودگاه‌ها و بی‌نیازی به بودجه دولتی

  رقابت بزرگی میان کشورها برای اخذ سهم بیشتر در هوانوردی ، امور ناوبری و عملیات فرودگاهی در جریان است و این صنعت در نوع خود فرهنگ ساز و تمدن ساز است . کسانی که با دانش و با عشق در این محیط خدمت می کنند ، باید بدانند که می توانند با نقش ارزنده‌ای که ایفا می‌کنند ، در تاریخ ماندگار ...

  |

  نظرات کاربران