در حال بارگذاری ...
 • تصویب اساسنامه شرکت قطارهای حومه‌ای توسط هیأت دولت

  شرکت راه‌آهن از سال ۱۳۹۲ توسعه قطارهای حومه‌ای و منطقه‌ای را در دستور کار خود قرار داد و موفق به تصویب قانون برنامه ششم توسعه و مصوبه هیأت دولت در مورد اساسنامه شرکت قطارهای حومه‌ای شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون مسافری راه‌آهن گفت : اساسنامه شرکت قطارهای حومه‌ای در جلسه پنجم اسفند ماه سال جاری هیأت دولت تصویب شد‌ .

  میرحسن موسوی اظهار داشت : شرکت قطارهای حومه‌ای بر اساس بند ۵۲ قانون برنامه ششم توسعه و با هدف ساماندهی حاشیه شهرها و توسعه امور حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای در زیر مجموعه راه‌آهن شکل گرفته است . همچنین دولت در بند ۵۲ قانون برنامه ششم توسعه مکلف شده است تا اساسنامه این شرکت را با مشارکت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ، وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور تهیه و تصویب کند .

  به گفته معاون مسافری راه‌آهن ،‌ در طول یک سال گذشته شرکت راه‌آهن با تهیه پیش‌نویس این اساسنامه و برگزاری جلسات متعدد با سایر بخش‌های دولت نظیر وزارت کشور ، سازمان مدیریت و وزارت راه و شهرسازی توانست نظرات این بخش‌ها را اخذ و تأیید آنها را کسب کند ، این درحالی است که تلاش‌های راه آهن برای تصویب این اساسنامه در هیات دولت یکی از گام‌های مهم و اصلی ایجاد شرکت قطارهای حومه‌ای به شمار می‌رود .

  موسوی یادآور شد : شرکت راه‌آهن از سال ۱۳۹۲ توسعه قطارهای حومه‌ای و منطقه‌ای را در دستور کار خود قرار داد و موفق به تصویب قانون برنامه ششم توسعه و مصوبه هیأت دولت در مورد اساسنامه شرکت قطارهای حومه‌ای شده است .

  ‌وی با بیان اینکه راه‌‌آهن دستاوردهای مهم و قابل توجهی را در بخش قطارهای حومه‌ای و منطقه‌ای داشته است ، گفت : ‌‌بر اساس آمارهای منتشره در طی این سال‌ها تعداد مسافران این قطارها رشد بیش از ۲.۵ برابری داشته و در سال جاری این مسافران ۳۰ درصد مجموع مسافران راه آهن را تشکیل داده‌اند .
  مطالب مرتبط

  افزایش سهم حمل و نقل ریلی در جابه جایی بار با توجه افزایش تولید مواد معدنی

  افزایش سهم حمل و نقل ریلی در جابه جایی بار با توجه افزایش تولید مواد معدنی

  الزامات متعددی در برنامه ششم توسعه برای تحقق اهداف ریلی آمده است . هر چند که برخی از این الزامات به دلایلی به اجرا نرسیده است اما از روزی که برنامه ششم ابلاغ شده راه آهن برای تحقق سهم ریلی از جابه‌جایی بار و مسافر اقدام کرده است .

  |

  نیاز به دیپلماسی قوی در حوزه بندری و دریایی برای عبور از تحریم ها

  نیاز به دیپلماسی قوی در حوزه بندری و دریایی برای عبور از تحریم ها

  در شرایط موجود و با توجه به محدویت منابع ، ما نباید دچار ضعف در بودجه سرمایه ای سازمان شویم ؛ بنابراین "عدم انحراف از بودجه" ، "صرفه جویی" و " انضباط کامل بودجه ای" باید در دستور کار همه مدیران باشد .

  |

  تاثیر شرکت فرودگاه ها بر کاهش هزینه‌های عملیاتی و اقتصادی تر شدن فعالیت‌ شرکت‌های هواپیمایی

  تاثیر شرکت فرودگاه ها بر کاهش هزینه‌های عملیاتی و اقتصادی تر شدن فعالیت‌ شرکت‌های هواپیمایی

  ما توانستیم در سطح صنعت ، سطوح ایمنی ، کیفیت ، کارآمدی و پایداری خدمات فرودگاهی و ناوبری هوایی را در حد قابل ملاحظه ارتقاء داده و برای نخستین بار در کاهش هزینه‌های عملیاتی، اقتصادی‌تر شدن فعالیت‌های شرکت‌های هواپیمایی و بهره‌وری ناوگان ، تاثیر قابل توجه و سهم بسزایی داشته ...

  |

  نظرات کاربران