در حال بارگذاری ...
 • تأخیر قطارهای مسافری و افزایش نارضایتی مسافران با اولویت دادن به قطارهای باری

  متأسفانه به دلیل مشکلات و معضلات ریشه‌ای در بخش مسافری بویژه در تخصیص اعتبارات لازم جهت سرمایه گذاری و تجهیز و توسعه ناوگان ریلی متناسب با رشد روزافزون تقاضا، موجب شده تا خدمات ارائه شده بعضاً در حد انتظارات مسافران محترم نباشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اولویت دادن به قطارهای باری و محدودیت‌های ایجاد شده در سیر و حرکت ریلی موجب تأخیر قطارهای مسافری و افزایش نارضایتی مسافران شده است .

  مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا با توجه به افزایش میانگین تأخیر قطارها و نارضایتی مردم از این موضوع گفت : تأخیر قطارها از مبدأ تقریباً در حد صفر است ولی  بیشتر این تأخیرها در زمان سیر و در طول مسیر اتفاق می‌افتد که یک خطه بودن اغلب خطوط راه آهن ، محدودیت سرعت در برخی از مناطق ریلی ، طول عمر ناوگان ، تلاقی قطارهای باری و مسافری ، محدودیت و طول عمر لوکوموتیوها و ... از جمله مسائلی است که در بروز تاخیرات دخیل می‌باشد که امیدواریم با عنایت بیش از پیش مسؤولان و تمهیدات صورت گرفته تأخیرات به حداقل ممکن برسد .

  محمد رجبی افزود : با توجه به این که برنامه زمان‌بندی سیر و حرکت قطارها براساس برنامه‌ریزی ارائه شده از سوی راه آهن ج.ا.ا انجام می‌شود و در این برنامه‌ریزی معمولاً اولویت سیر به دلیل مسأله‌ی درآمد‌زایی با قطارهای باری است لذا شاهد بروز تأخیرات مکرر در روزهای اخیر هستیم به طوری که میانگین سیر قطارها به سه ساعت و نیم رسیده است . در همین رابطه  ممکن است در حین سیر قطار، مشکلاتی در خصوص نظافت کوپه‌ها یا سرویس‌های بهداشتی بوجود بیاید که به محض رسیدن قطار به مقصد توسط ماموران مجدداً برطرف می‌شود .

  وی اظهار داشت: با توجه به مشکلات عمده‌ همچون عمر بالا و فرسودگی ناوگان و تعداد زیاد قطارهای در سیر ، در برخی موارد مشکلات فنی مانند خرابی دیزل قطارها در زمان سیر اتفاق می‌افتد که به دلیل زمان‌بر بودن عملیات پشتیبانی و تأمین دیزل جایگزین شاهد تأخیرات ناخواسته‌ای در این مواقع هستیم . متأسفانه به دلیل مشکلات و معضلات ریشه‌ای در بخش مسافری بویژه در تخصیص اعتبارات لازم جهت سرمایه گذاری و تجهیز و توسعه ناوگان ریلی متناسب با رشد روزافزون تقاضا، موجب شده تا خدمات ارائه شده بعضاً در حد انتظارات مسافران محترم نباشد .

  وی افزود : با این حال کارکنان زحمتکش و مسؤولان خدوم این شرکت به رغم وجود موانع و مشکلات اساسی بر سر راه خدمات رسانی بهتر ، تمام سعی و تلاش خود را به کار می‌گیرند تا با استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و امکانات موجود موجبات رفاه و آسایش هموطنان را فراهم آورند .

  رجبی با بیان این که  احترام به حقوق مسافران ، تکریم ارباب رجوع و تأمین راحتی و آسایش سفر برای هموطنان عزیز از سیاست‌های اصلی این شرکت می باشد و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزیم گفت : این شرکت از کاستی‌ها و نارسایی‌های به وجود آمده از مردم عذرخواهی کرده و اطمینان می‌دهم همکاران ما تمامی تلاش خود را خواهند کرد تا در سفرهای بعدی شاهد کمبودها و محدودیت‌های فوق نباشیم .
  مطالب مرتبط

  دسترسی راحت و ارزان هموطنان همدانی به شهر تهران از مزایای سفر با قطار تندروی پردیس

  دسترسی راحت و ارزان هموطنان همدانی به شهر تهران از مزایای سفر با قطار تندروی پردیس

  قطار پردیس از قطارهای خودکشش شرکت حمل و نقل ریلی رجا و پرسرعت‌ترین ناوگان شبکه ریلی کشور می باشد که این واگن‌ها مجهز به تهویه و سیستم صوتی بوده و در برابر ورود گرد و غبار و باد و باران محافظت کامل می‌شوند .

  |

  تاکید بر افزایش و تقویت اختیارات مدیران مناطق راه آهن در شرایط بحران

  تاکید بر افزایش و تقویت اختیارات مدیران مناطق راه آهن در شرایط بحران

  یکی از اولویت های مهم در راه آهن ، تکریم مسافران و همکاران است و بر این اساس همکاران مستقر در ایستگاه های مسافری و پرسنل شرکت های حمل و نقلی مسافری ، باید در تمام شرایط با روی گشاده و برخورد مناسب با مسافرین روبرو شوند .

  |

  نظرات کاربران