در حال بارگذاری ...
 • تأخیر قطارهای مسافری و افزایش نارضایتی مسافران با اولویت دادن به قطارهای باری

  متأسفانه به دلیل مشکلات و معضلات ریشه‌ای در بخش مسافری بویژه در تخصیص اعتبارات لازم جهت سرمایه گذاری و تجهیز و توسعه ناوگان ریلی متناسب با رشد روزافزون تقاضا، موجب شده تا خدمات ارائه شده بعضاً در حد انتظارات مسافران محترم نباشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، اولویت دادن به قطارهای باری و محدودیت‌های ایجاد شده در سیر و حرکت ریلی موجب تأخیر قطارهای مسافری و افزایش نارضایتی مسافران شده است .

  مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا با توجه به افزایش میانگین تأخیر قطارها و نارضایتی مردم از این موضوع گفت : تأخیر قطارها از مبدأ تقریباً در حد صفر است ولی  بیشتر این تأخیرها در زمان سیر و در طول مسیر اتفاق می‌افتد که یک خطه بودن اغلب خطوط راه آهن ، محدودیت سرعت در برخی از مناطق ریلی ، طول عمر ناوگان ، تلاقی قطارهای باری و مسافری ، محدودیت و طول عمر لوکوموتیوها و ... از جمله مسائلی است که در بروز تاخیرات دخیل می‌باشد که امیدواریم با عنایت بیش از پیش مسؤولان و تمهیدات صورت گرفته تأخیرات به حداقل ممکن برسد .

  محمد رجبی افزود : با توجه به این که برنامه زمان‌بندی سیر و حرکت قطارها براساس برنامه‌ریزی ارائه شده از سوی راه آهن ج.ا.ا انجام می‌شود و در این برنامه‌ریزی معمولاً اولویت سیر به دلیل مسأله‌ی درآمد‌زایی با قطارهای باری است لذا شاهد بروز تأخیرات مکرر در روزهای اخیر هستیم به طوری که میانگین سیر قطارها به سه ساعت و نیم رسیده است . در همین رابطه  ممکن است در حین سیر قطار، مشکلاتی در خصوص نظافت کوپه‌ها یا سرویس‌های بهداشتی بوجود بیاید که به محض رسیدن قطار به مقصد توسط ماموران مجدداً برطرف می‌شود .

  وی اظهار داشت: با توجه به مشکلات عمده‌ همچون عمر بالا و فرسودگی ناوگان و تعداد زیاد قطارهای در سیر ، در برخی موارد مشکلات فنی مانند خرابی دیزل قطارها در زمان سیر اتفاق می‌افتد که به دلیل زمان‌بر بودن عملیات پشتیبانی و تأمین دیزل جایگزین شاهد تأخیرات ناخواسته‌ای در این مواقع هستیم . متأسفانه به دلیل مشکلات و معضلات ریشه‌ای در بخش مسافری بویژه در تخصیص اعتبارات لازم جهت سرمایه گذاری و تجهیز و توسعه ناوگان ریلی متناسب با رشد روزافزون تقاضا، موجب شده تا خدمات ارائه شده بعضاً در حد انتظارات مسافران محترم نباشد .

  وی افزود : با این حال کارکنان زحمتکش و مسؤولان خدوم این شرکت به رغم وجود موانع و مشکلات اساسی بر سر راه خدمات رسانی بهتر ، تمام سعی و تلاش خود را به کار می‌گیرند تا با استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و امکانات موجود موجبات رفاه و آسایش هموطنان را فراهم آورند .

  رجبی با بیان این که  احترام به حقوق مسافران ، تکریم ارباب رجوع و تأمین راحتی و آسایش سفر برای هموطنان عزیز از سیاست‌های اصلی این شرکت می باشد و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزیم گفت : این شرکت از کاستی‌ها و نارسایی‌های به وجود آمده از مردم عذرخواهی کرده و اطمینان می‌دهم همکاران ما تمامی تلاش خود را خواهند کرد تا در سفرهای بعدی شاهد کمبودها و محدودیت‌های فوق نباشیم .
  مطالب مرتبط

  راه اندازی قطار بین‌المللی تهران - وان توسط شرکت رجا

  راه اندازی قطار بین‌المللی تهران - وان توسط شرکت رجا

  قیمت بلیت قطار تهران - وان در حال حاضر با احتساب تخفیفات قابل ملاحظه نسبت به نرخ اصلی آن که در جدول کرایه‌های مشترک راه آهن‌های خاورمیانه ، در مسیر رفت یا برگشت (بلیت یکسره) به میزان ۲۲۵ هزار تومان بزرگسال و ۱۳۰ هزار تومان خردسال می‌باشد ، که البته تخفیفات ارائه شده به صورت ...

  |

  تشریح جزئیات افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری شرکت رجا

  تشریح جزئیات افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری شرکت رجا

  در مورد بلیت قطارهای حومه‌ای تصمیم بر این شده است که فعلاً بلیت این قطارها مشمول افزایش قیمت نباشد و تعرفه‌ها همانند گذشته اعمال شود ؛ هر چند که در جلسه بعدی شورای عالی راه و ترابری در خصوص آنها تصمیم گیری نهایی می‌شود و بلیت قطارهای پر سرعت (ترن ست) نیز با افزایش مقطوع ۲۲ ...

  |

  حضور شرکت رجا در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی

  حضور شرکت رجا در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی

  نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی کشور با حمایت وزارتخانه‌های صنعت ، معدن و تجارت و راه و شهرسازی و با همکاری شرکت‌های عضو انجمن صنایع ریلی ایران ، شرکت‌های عضو انجمن صنفی حمل‌ونقل ریلی ، دانشکده فنی و مهندسی راه‌آهن ، شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی باری و مسافری و شرکت ...

  |

  نظرات کاربران