در حال بارگذاری ...
 • استقبال سرمایه گذاران کشورهای هند و افغانستان از سرمایه گذاری در بندر چابهار

  سازمان بنادر و دریانوردی به صورت ویژه به توسعه بندر چابهار پرداخته است و در این خصوص مذاکرات خوبی را با کشورهای همسایه انجام داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت : بندر چابهار یکی از بنادر مهم کشور است که بایستی در زمینه سرمایه گذاری و ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران متفاوت تر عمل کند .

  ولی داداشی درباره همایش بین المللی توسعه بندر چابهار که ۷ اسفند برگزار می شود ، افزود : همایش بین المللی توسعه بندر چابهار که با حضور ۳۵ کشور برگزار می شود فرصت خوبی است تا پتانسیل های بندر چابهار را معرفی کرد .

  وی با بیان اینکه بندر چابهار مورد استقبال سرمایه گذاران کشورهای هند و افغانستان قرار گرفته است ، تصریح کرد : سازمان بنادر و دریانوردی به صورت ویژه به توسعه بندر چابهار پرداخته است و در این خصوص مذاکرات خوبی را با کشورهای همسایه انجام داده است .

  داداشی با اشاره به اینکه برنامه های توسعه ای چابهار بایستی به صورت ویژه اطلاع رسانی شود ، اذعان داشت : خیلی از کشورها تمایل دارند که از مسیرهای مناسب و مقرون به صرفه به افغانستان صادرات داشته باشند لذا این امر زمانی محقق می شود که بندر چابهار در سطح بین الملل به خوبی معرفی شود .

  وی گفت : بنادر جنوبی و شمالی کشور توسعه خوبی پیدا کردند و می توان به توانمندی آنها تکیه کرد ولی بندر چابهار هنوز به جایگاهی که مدنظر کشور است ، نرسیده است ولی پتانسیل آن به گونه ای که می تواند با سرعت رشد کند و از سایر بنادر کشور سبقت بگیرد . بندر شهید بهشتی چابهار آینده اقتصادی ایران را تغییر خواهد داد و توصیه می کنم همه مدیران و ارگان های دریایی برای توسعه بندر یاد شده تلاش کنند .
  مطالب مرتبط

  توقف سفر به جزیره هنگام تا بهبود وضعیت جوی

  توقف سفر به جزیره هنگام تا بهبود وضعیت جوی

  ضمن آنکه پایش دریا و شرایط جوی به طور مستمر ادامه خواهد داشت ، مسافرین و گردشگران می توانند از بنادر لافت و پُل برای تردد بین قشم و بندرعباس ، استفاده کنند .

  |

  بندر چابهار آماده اسکان مسافران نوروزی در شرایط جوی نامساعد

  بندر چابهار آماده اسکان مسافران نوروزی در شرایط جوی نامساعد

  در راستای ساماندهی سفرهای نوروزی و بر اساس پیش بینی تغییرات شرایط جوی آب و‌ هوایی و احتمال بارندگی ، ‌اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان ، آمادگی اسکان میهمانان نوروزی در مکان سرپوشیده و ارائه خدمات ضروری را خواهد داشت .

  |

  آشنایی مسافران نوروزی با ظرفیت های صنعت حمل و نقل دریایی در بندر امام خمینی (ره)

  آشنایی مسافران نوروزی با ظرفیت های صنعت حمل و نقل دریایی در بندر امام خمینی (ره)

  با هدف آشنایی اقشار مختلف مردم با نقش و جایگاه بنادر در کشور و زنجیره ی تأمین کالا و معرفی بهتر صنعت حمل و نقل دریایی ، این مجتمع بندری هر ساله ضمن گشودن دروازه های خود بروی بازدیدکنندگان و علاقمندان زمینه را برای تعمیق این شناخت و پیوند مردم با بندر و دریا فراهم ساخته است .

  |

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اقتصاد دریامحور

  در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی و در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی و همچنین تسهیل در سفرهای دریایی هموطنان به جزایر استان هرمزگان ، فعالیت‌های عمرانی و اجرایی متعددی در اسکله‌های گردشگری کندالو ، هنگام ، شیب‌دراز ، سهیلی ، گورزین ، لافت ...

  |

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  نصب اسکله های فلزی شناور ساخت داخل در مناطق گردشگری جزیره قشم و سایر سواحل هرمزگان

  ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم پایدار ، توسعه اجتماعی ، اقتصادی و توریستی مناطق گردشگری ، افزایش ضریب ایمنی سفرها و گشت های تفریحی دریایی و ایجاد بستر رفاهی مناسب برای گردشگران از جمله ره آوردها و تاثیرات اجرای این پروژه است .

  |

  نظرات کاربران